PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki serwer wybrać ?

szamanek
09-08-11, 07:14
Witam,
Mam zamiar postawić serwis internetowy który będzie miał:
- 15000 lub więcej użytkowników
- "chat"
- "forum"
- "sklep"
- "system poleconych"
- "filmy" - każdy użytkownik będzie mógł oglądać filmy które będą na serwerze.
- inne
Serwer na pewno będzie musiał obsłużyć sporą ilość zapytań do bazy. Transfer bez ograniczeń. Dysk min. 500gb
Chcę aby był to porządny sprzęt, najlepiej dedyk.
Tylko nie wiem gdzie go zakupić.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Witka
25-08-12, 15:47
Z tego co wiem, to nie ma czegoś takiego jak transfer bez ograniczeń. Za transfer się płaci:) za frajer nikt nikomu nieograniczonego trans nie da.

mkrawczykowski
28-08-12, 05:52
W teorii są transfery bez ograniczeń. Ja mam serwer z nazwa.pl (powoli mnie zaczyna denerwować, bo coraz częściej pada) - chwalą się, że na transfer nie ma ograniczeń. W praktyce wiadomo, że nie da się tego zagwarantować, ale na Zachodzi już takie coś jest normą, a jakie nośne reklamowo! ;-)

gambik
30-08-12, 19:07
Zainteresuj się ofertą ovh jesli potrafisz administrowac serwerem, a jesli nie to znajdz administratora na tamtejszym forum.

Piotrek
06-09-12, 11:14
ATMAN niedawno wprowadził linię serwerów dedykowanych w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie. http://eco.atman.pl

konserwa
06-09-12, 20:33
Ja używałem zarówno w home.pl, ovh.pl, superhost.pl i irlandzko-polski hosting365.ie .pl ( na polskim miałem windows hosting) i najlepiej dla serwerów współdzielonych miałem na ovh, a w przypadku dedyków na superhost.pl

Sprawdź promocje w tyc co Cię zainteresują.

Morski
11-09-12, 14:24
Jak patrzę na te ceny serwerów do wynajęcia to chyba bardziej opłaca się postawić swój własny serwer w domu. Problemem może być tylko łącze ADSL, które do tego typu rzeczy się nie nadaje.
Najprostszy serwer możemy kupić z pakietem oprogramowania za jakieś 3000 zł co daje miesięcznie 250 zł raty. Warto to policzyć.

Piotrek
11-09-12, 14:58
Jak patrzę na te ceny serwerów do wynajęcia to chyba bardziej opłaca się postawić swój własny serwer w domu. Problemem może być tylko łącze ADSL, które do tego typu rzeczy się nie nadaje.
Najprostszy serwer możemy kupić z pakietem oprogramowania za jakieś 3000 zł co daje miesięcznie 250 zł raty. Warto to policzyć.

Zależy do jakich celów. Jeżeli stawiasz serwer by testować oprogramowanie, przetwarzać dane i pracować głównie lokalnie to pewnie może się bardziej opłacać :-). Jeżeli chcesz świadczyć komuś usługi i zależy Ci na jakości, dostępności danych (24/h) i na przepustowości, stawianie własnego serwera u siebie w domu nie ma sensu. Napływająca liczba użytkowników szybko pogorszy jakość "konsumenckiego" łącza i nikomu nie wyjdzie to na dobre.

wyniczki
12-09-12, 13:51
Faktycznie wszystko zależy od tego co chcesz na nim robić. Jeśli będzie to małą strona firmowa to właściwie możesz brać pierwszy lepszy. Z tych z wyższej półki na strony firmowe masz home.pl i nazwa.pl. Jeśli np. planujesz mieć na stronie w jednej chwili 20-30 tys użytkowników to pozostaje dedykowany.

Własny serwer to ciekawe rozwiązanie i jeśli masz jakieś sensowne łącze to spokojnie powinien zadziałać. Ale jeśli chcesz robić to profesjonalnie to na jednym komputerze w domu nie dasz rady.

artur5236
13-09-12, 08:53
Polecam cal.pl za niewielką cenę masz hosting bez ograniczeń.

Steffy
06-11-12, 12:28
Nie ma czegoś takiego jak hosting bez ograniczeń :)

Morski
16-11-12, 14:15
Pisząc o serwerze za 3000 zł miałem na myśli jakąś hobbystyczną stronę, portal itp.
Wiadomo, że jak będziemy mieć 30 czy 100 tys. użytkowników to albo wynajmujemy serwer za duże pieniądze albo kupujemy własny i wstawiamy do serwerowni.
Trzeba opłacić lepsze łącze i wiele innych rachunków.

Pamiętacie początki Naszej klasy i jak te strona strona się ładowała - też zaczynali od skromnego serwera, który szybko okazał się niewystarczający.

sesjebankowe
22-11-12, 13:59
Ja mam stronkę na az.pl i jestem zadowolony.
Jak miałem problem to napisałem do nich e-mail i odpisali mi z wyjaśnieniem i naprawieniem usterki po 5 minutach

Tomasz Damian
02-12-12, 10:47
Ja używam serwera na nazwa.pl i mam na nim 50 blogów na raz.. Koszt to około 300 zł rocznie... Polecam do ebiznesu ! Tomek Damian

damian19
13-12-12, 21:48
Bzdury piszecie, bo nie macie pojęcia czym jest duży portal z czatem online oraz forum . tutaj ani nazwa .pl ,ani żaden inny dzielony hosting nie wystarczy.
Jeżeli mogę coś polecić to polecam https://www.ionic.net.pl/serwery_dedykowane.php - bedzesz zadowolony . W sumie ceny,są przystepne jak na dedyki z Polski .

Tomasz Damian
13-12-12, 21:52
Zależy jakie duże forum... Damian19 - Można i na nazwie ale można i na dedyku...

damian19
13-12-12, 22:00
Ja się ustosunkowałem do tego :
" 15000 lub więcej użytkowników
- "chat"
- "forum"
- "sklep"
- "system poleconych"
- "filmy" - każdy użytkownik będzie mógł oglądać filmy które będą na serwerze.
- inne"
Takie coś bez dedyka lub nawet kilku dedyków nie szans zaistnieć .