PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam inwestora

amanor11
13-09-11, 15:11
Mam pewien pomysł na biznes, niestety nie otrzymałem tak dużego kredytu, a otrzymane pieniądze z PUP są niewystarczające. Czy ktoś z was korzystał z pomocy inwestora? Ostatnio przeczytałem w DGP, że na symultana.org mogę znaleźć takiego anioła biznesu, który może zainteresować się danym projektem. co o tym sądzicie o korzystaniu z tego typu serwisów? jak wygląda taka współpraca?

stempel
30-09-11, 10:25
Jeśli będziesz ubiegał się o inwestora musisz pamiętać o dobrze napisanym biznes planie i w dobrym przygotowaniu swojego pomysłu aby jak najlepiej go przedstawić w trakcie rozmowy. Nie współpracowałem z inwestorem, ale w takiej sytuacji jakiej jesteś anioł biznesu to dobry pomysł.

amanor11
12-10-11, 12:53
Orientuje się ktoś może, czy udziały które będzie chciał w zamian inwestor będą na stałe do czasu zamknięcia spółki?

sgueeze
12-10-11, 19:03
Jak chcesz prowadzić spółkę jak nie masz podstawowych wiadomości o funkcjonowaniu spółek ? Wszystko jest opisane w kodeksie spółek handlowych.Jest dostępny w internecie.
Pozdrawiam

amanor11
14-10-11, 11:44
Nie mogłem znaleźć wzmianki na temat sposobu funkcjonowania inwestora w spółce, dla mnie kodeksy prawne są dosyć skomplikowanie napisane. Więc stąd moje pytanie.

jaro555
17-10-11, 23:11
Mnie się wydaje, że inwestor nie posiada udziałów do zamknięcia spółki, tylko do określonego czasu zawartego w umowie.

stempel
18-10-11, 13:27
Zgadzam się z jaro, inwestor posiada udziały przez określony czas, dopóki nie zostanie zwrócona określona w umowie kwota. Oczywiście masz możliwość wcześniejszej spłaty gdy twoja firma przynosi wystarczające na to kwoty i tak samo jest w drugą stronę, jeśli nie masz wystarczającego kapitału aby spłacić w danym terminie inwestora, okres ten jest wydłużany.

novell
18-10-11, 18:04
Jest taka strona, wyspa milionerów. Tam się inwestorzy ogłaszają, poszukaj ;)

amanor11
20-10-11, 11:36
Bardzo zabawne novell, jednak zależy mi na uzyskaniu konkretnej i poważną odpowiedzi oraz opinii.

sgueeze
20-10-11, 16:37
Nie mieszajcie w głowie człowiekowi jak to jest z udziałami.Wszystko jest opisane w kodeksie spółek handlowych i w umowie spółki.Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z podatkowych konsekwencji.
Naprawdę radzę poczytać przynajmniej ksh i ustawę o podatku od osób prawnych i fizycznych.
Pozdrawiam

pijasz
27-11-11, 13:39
Może sprobuj założyć konto firmowe w mbanku, tam można otrzymać nawet do 10000 zł na start

wyniczki
16-10-12, 23:47
Może poszukaj tzw. Anioła Biznesu albo funduszy. Wszystko zależy od tego jak dobry jest Twój pomysł. Jeśli jego realizacja jest możliwa a pomysł nie jest powieleniem innych to masz duże szanse. Ile dokładnie potrzebujesz ?

scarlett_26
26-10-12, 10:27
Zainwestuj na PayTrade to klub inwestorów, który posiada innowacyjny system sprzedaży produktów finansowych. Stając się partnerem firmy PayTrade możesz w łatwy i pewny sposób pozyskać dodatkowy dochód. Dzięki temu, że jesteś Klubowiczem zarabiasz określona kwotę, nigdy mniejszą niż w poprzednim miesiącu oraz dodatkowo czerpiesz zyski z obrotów całej firmy. Aby do nas dołączyć, czerpać wszelkie korzyści i zyski nie musisz wychodzić z domu, jak najszybciej użyj do tego swojego łącza internetowego! Codziennie o 20:00 odbywają się Webinary oraz w soboty o 11:00.

xplus
28-10-12, 08:05
Dokładnie, zajmij sie biznesem mniej kaso chłonnym i zarób na pomysł. Ja tak zrobiłem i już pomnożyłem kapitał 5 krotnie przez pół roku, będę jeszcze reinwestował i ma mi to dać docelowo kilkadziesiąt tys. i potem zrealizuję swój pomysł na biznes. Proponuję to samo tym bardziej że przy okazji uczę sie podstaw budowania biznesu

jasama
23-12-12, 17:24
:) :) Warto zainwestowac w interniecie

jasama
23-12-12, 17:26
Zainwestuj na PayTrade to klub inwestorów, który posiada innowacyjny system sprzedaży produktów finansowych. Stając się partnerem firmy PayTrade możesz w łatwy i pewny sposób pozyskać dodatkowy dochód. Dzięki temu, że jesteś Klubowiczem zarabiasz określona kwotę, nigdy mniejszą niż w poprzednim miesiącu oraz dodatkowo czerpiesz zyski z obrotów całej firmy. Aby do nas dołączyć, czerpać wszelkie korzyści i zyski nie musisz wychodzić z domu, jak najszybciej użyj do tego swojego łącza internetowego! Codziennie o 20:00 odbywają się Webinary oraz w soboty o 11:00.

Różwniez polecam- szybko i łatwo z PayTrade. Plusem PayTrade jest że wszyscy partnerzy zarabiają- bez wyjątków, raz kupujesz produkt i jestes w biznesie. Nie musisz jak gdzie indziej stale czegoś dokupować. To jakby klub inwestorów, naprawdę fajna sprawa. I oprócz wspomnianych Webinarów, odbywają się też spotkania w hotelach w całej Polsce.