PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta Dukana - bezpieczna czy nie?

wisiorek
12-11-11, 17:08
Słyszałam wiele dobrego na temat skuteczności diety dukana. Ale z drugiej strony też ostatnio zaczęły krążyć pogłoski, że jest niebezpieczna dla zdrowia.
Czy macie jakieś doświadczenia?

karola_28
17-01-12, 19:17
Ja nie stosowałam, ale podobno szkodzi na nerki. Zresztą ograniczanie się do 1 grupy produktów wydaje się niezbyt korzystne dla organizmu.

juka
24-01-12, 08:04
Dieta Dukana ma chyba tyle samo przeciwników co zwolenników, czytałam wiele opinii ludzie pisali o kłopotach zdrowotnych podczas jej stosowana, trzęsocych się rękach i bolących stawach, kręgosłupach. Ta dieta wywala z jadłospisu dużo produktów, jest wyosoko białkowa. Lepiej się dobrze zastanowic, poczytac za i przeciew poradzic sie lekarza przed jej stosowaniem.

login
26-02-12, 21:56
ja znam wiele osób, które bardzo sobie chwalą te dietę, nie chorują na nerki, i nie maja efektu jojo. Po diecie zrobiły badanie i już.

norton
15-05-12, 10:49
Ja z kolei także słyszałam niezbyt pochlebne opinie o tej diecie. Sądzę,że jednak najlepiej jest samemu zdrowo się odżywiać,przy tym nie szkodząc własnemu zdrowiu.

telefrenia
22-05-12, 11:09
Dukan to niestety nienajlepszy sposob na zrzucenie wagi. Osobiście wydaje mi się, że lepiej postudiować informacje o indeksie glikemicznym. Tudzież dietę Montignaca sobie wyguglać - bezpieczniej, nie głodzisz się a uczysz racjonalnego odżywiania. zresztą, Primavera w Jastrzębiej ma wczasy odchudzające oparte na tej diecie, raczej nie bez powodu.

masterchef
21-03-13, 08:20
ja po diecie dukana miałam lekkie problemy ze zdrowiem i raczej nie poleciłabym tej diety, oczywiście po odstawieniu efekt jojo przyszedł jak bumerang

Wypowiadanka
12-04-13, 14:59
Wyczytałam dziś w medigo, że: "Jej skuteczność i bezpieczeństwo nie zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.
Diety oparte na produktach bogatych w białka zakwaszają organizm, a to może prowadzić do kłopotów z wątrobą, nerkami, sprzyjać osteoporozie. Dlatego mogą być stosowane wyjątkowo pod kontrolą lekarza.

Przepisy zamieszczone w książce są dalekie od polskich tradycji kulinarnych, co zmusza do rezygnacji z wielu produktów, zubażając w ten sposób dietę z cennych składników odżywczych."

Cały artykuł o diecie Dukana (http://www.medigo.pl/diety-diety/dieta-dukana) dla ciekawych, najbardziej podoba mi się pierwsze zdanie z ostatniego akapitu, które właściwie jest świetnym podsumowaniem :P

bbuba
15-04-13, 11:01
ja w ciagu pol roku na Dukanie schudlam 6 kg tyle ile chcialam .Bylo to 2 lata temu i waga dalej sie utrzymuje,poniewaz zmienily sie nawyki zywieniowe,nie sprawia mi to zadnego klopotu. wyniki badan byly i sa dobre ,nie widze przeszkod ,aby diete zastosowac .Aha! pierwsza faza u mnie to bylo 3 dni ,a potem tak jak w zaleceniach.POWODZENIA!!

Wypowiadanka
25-09-13, 07:27
Ja nadal jakoś tej diecie nie mogę zaufać, jakbym pomyślała sobie: uwaga nadwaga (https://www.facebook.com/NaturhouseKatowice1)!, to zgłosiłabym się do dietetyka, zamiast samodzielnie kombinować, bo wydaje mi się, że każdy organizm inaczej reaguje na diety i to, że Tobie nic nie zaszkodziło, a wręcz pomogło, wcale nie oznacza, że u innych osób będzie tak samo. Nie ma to jak pomoc specjalisty, to najbezpieczniejsza forma odchudzania się :) Ale gratuluję sukcesu :D

Witka
10-10-13, 13:29
W sumie to mi się wydaje, że takie monotematyczne diety jak dukana to nigdy dla organizmu nie są zdrowe. Niby się chudnie ale jakim kosztem, jak ciało nie dostaje podstawowych składników odżywczych, tylko białko z kury non stop?
To ja już wolę jedzenie dietetyczne, ale bardziej pełnowartościowe - i to nawet jak zamawiam sobie dietę fit z cateringu w Rzeszowie (http://www.restauracja-kulinarnyswiat.pl/) - tu namiar, taka restauracja, co serwuje niezłe smaki, a do tego kalorycznie niewielkie że tak powiem.