PDA

Zobacz pełną wersję : Animacja komputerowa - tworzenie gier

deejo27
15-11-11, 10:13
Hej
Czy ktoś z forumowiczów zna/ orientuje się na temat książki/książek do animacji pod kątem gier 3D ?

JasonSpine
15-11-11, 21:06
O co dokładnie Ci chodzi? W grach 3D cutscenki są często pre-renderowane - co nie znaczy, że są one robione inaczej niż dla gameplay'u. Animacje postaci robi się albo z motion capture, albo ręcznie się dodaje klatki kluczowe dla szkieletu. Do czego Ci potrzeba tu książek :D ? Manual Blender'a i zaczynamy ;)

deejo27
28-11-11, 09:26
JasonSpine dzięki za odpowiedź.
Ale motion capture kojarzy mi się raczej z grami klasy AAA+ z dużym budżetem na produkcję. A jeśli np chciałbym zaanimować zjawiska naturalne typu chmura, woda, jakaś ciecz ? Czytałem, że to wszystko da się osiągnąć za pomocą języka C++ ( włącznie z animacją twarzy ), natomiast nigdzie w sieci nie trafiłem na dokładny opis tego. Stąd moje pytanie o książek które coś takiego opisują :)

Birdy
28-11-11, 11:29
Może zobacz sobie Animacja komputerowa Ricka Parenta zakładam że o coś takiego ci chodzi dużo ludzi ostatnio gada o tym tytule zakładam niestety od niedawna w księgarniach więc więcej ci nie powiem

deejo27
03-12-11, 12:44
Dzięki wielkie birdy za nazwę książki. Z opisu wygląda, że jest to to czego szukam. A zamierzasz zakupić tą książkę ? Bo dopytałbym się o parę rzeczy ;)

Birdy
06-12-11, 00:37
Raczej nie, bardziej specjalizuje się w animowaniu 2d ale kto wie z tego co widzę książka nie zamyka się tylko na programowaniu więc może i ja bym znalazł tam coś ciekawego dla siebie.:confused: