PDA

Zobacz pełną wersję : Odebrać domenę z nazwiskiem

dankot
07-02-12, 21:20
Co sądzicie, o możliwości odebrania domeny, w której nazwie jest nazwisko, od osoby, która nabyła takową, po to aby ją drożej odsprzedać? Wątek ten był poruszany na łamach DI (http://di.com.pl/news/41866,0,Odebrac_domene_z_nazwiskiem_czyli_kto_ma_p rawo_do_domeny.html).

dzuma
14-02-13, 13:13
Na moje to jest bezsensowne

edward94
15-02-13, 22:04
Według mnie powinna obowiązywać zasada którą wtrącił także autor artykułu „kto pierwszy, ten lepszy” takie prawa rynku. A przecież na świecie może być kilkadziesiąt osób o tym samym imieniu i nazwisku i komu wtedy należałaby się domena?

stos
18-02-13, 14:12
Tak jak napisał kolega wyżej. Jest wolność i kto pierwszy ten lepszy.

Lutek
18-02-13, 18:20
Problem w tym, że nie można sprzedawać domeny, a tylko ją dzierżawić. W Polsce nie jest to jeszcze ścigane ale za "sprzedaż domeny" mogą grozić kary. Najlepiej przy takiej transakcji pisać koszt usługi cesji :D
I kto pierwszy ten lepszy jedynie kiedy domeną jest nazwa zastrzeżona wtedy mimo pierwszeństwa musisz oddać.

kasiahappy
26-06-13, 09:39
Jeśli to jakaś nazwa zastrzeżona czy znak towarowy to sprawa jest jasna. Zakładając że mam na nazwisko Interia, to wtedy mogę dowalić całemu serwisowi? Kiepski tok rozumowania. Jeśli coś nie jest zakazane, to jest dozwolone. Jeśli używasz czyjejś zastrzeżonej nazwy, to albo ta osoba będzie za to otrzymywać jakieś profity, albo robisz to bezprawnie. Raczej w opisanym przez was przypadku nie ma podstaw do odebrania komuś domeny.