PDA

Zobacz pełną wersję : Firmy padają jak muchy

dankot
09-02-12, 22:05
Słowo klucz - kryzys. Problem - bankructwo. Liczby - 743 firmy zamknięte w ubiegłym roku. Źródło (http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/534840,Firmy-padaja-jak-muchy).

Czy rzeczywiście poruszony temat wynika z trudnością przetrwania przedsiębiorców na rynku? A może łatwość w otworzeniu firmy przez niedoświadczonych przedsiębiorców? Może brak edukacji i przeświadczenie, że pierwsza firma musi być porażką? Jakie Twoim zdaniem są przyczyny negatywnych statystyk?

rebecca2001
10-02-12, 14:20
... to moje osobiste zdanie ... myślę ,że po pierwsze brak wiedzy -bo ta ,którą można ściągnąć z net'u w temacie "przedsiębiorczość" pozostawia jednak dużo do życzenia -
a dwa naiwność tychże mniemających,że wystarczy zarejestrować działalność i już się [powinno] zarabiać ... ale zaznaczam to tylko moje zdanie ...

wolnypolak
10-02-12, 18:30
Rząd zajmuje się tworzeniem przepisów likwidujących działalność gospodarczą np podnoszenie podatków
Polak nie może być bogaty bo staje się niebezpieczny dla władzy i walczy o swoje prawa np Pan Olewnik i takich przykładów są tysiące Przykładowe przepisy zniechęcające do otwierania własnej działalności ZUS- okres rozliczenia 10 lat!! US-5 lat gdyby Polską rządzili Polacy to ZUS rozliczył by nas najpóźniej do roku
a US do pół roku Teraz to wygląda tak ZUS po upływie 9lat i 11 miesięcy przysyła nam rozliczenie że na minusie mamy 1400zł + odsetki = 4500 złoty do zapłaty mimo że firma już dawno nie istnieje To są typowe antypolskie przepisy poprawienie ich nic nie kosztuje proszę mi powiedzieć dlaczego "nasi władcy" ich nie poprawiają? mam następne pytanie czy ZUS umorzył komuś długi po 10 latach?

bogo
10-02-12, 21:16
jak zwykle spisek smoleński...;)

,a poważnie, w tym, że firmy padają nie ma nic złego. normalne, jest, że wiele osób próbuje swojego szczęścia w biznesie, a tylko nielicznym się udaje (wybranymi spośród masy niedeterministycznych kryteriów). Najważniejsze jest, żeby zachęcić ludzi do zakładania nowych firm, inkubacji pomysłów na uczelniach, sektorze pryw./pub, wspomóc narzędziowo i konsultacyjnie-doradczi, i dać też możliwość łatwego zamknięcie w przypadku niepowodzenia. Ludzie, pamiętajmy, że o sile gospodarki stanowią małe firmy!!! Po za tym czym więcej jest zakładane tym większa szansa, na powodzenie tych starupów... Moje przesłanie do świata: ludzie nie bać się, zakładać firmy! :)

wolnypolak
11-02-12, 08:01
Zazdroszczę Panu młodego wieku i wysokiego poziomu świadomości społecznej

abrakadabra
26-02-12, 14:45
A ja mam wrażenie, że ten cały kryzys to samospełniająca się opowieść, w UDA tez maja kryzys ale Obama mowi, ze wszystko jest ok i nastroje spoleczne sie podnosza, a u nas to jest tylko ciagle narzekanie i morale sa niskie, ludzie wciaz narzekaja, zamiast patrzec bardziej optymistycznie na przyszlosc i wziasc sie porzadnie do pracy. nefretete Opole (http://yasoda.pl) metamorfoza Opole (http://yasoda.pl) irena eris Opole (http://yasoda.pl) salon katarzyna Opole (http://yasoda.pl) ambasada urody Opole (http://yasoda.pl) Salon kosmetyczny Opole (http://yasoda.pl) Salon kosmetyczny w Opolu (http://yasoda.pl)

wolnypolak
26-02-12, 17:43
kiedyś miałem znajomego który wygrał w USA 27 milionów dolarów i z tymi pieniędzmi wrócił do Polski Po czterech miesiącach wyjechał do stanów Zapytałem się jego dlaczego wyjeżdża mając tyle kasy
odpowiedział ty tu się urodziłeś i mieszkasz i wydaje ci się że jest normalnie bo nie wiesz jak wygląda normalne życie Oczywiście można sobie wmawiać że jest dobrze i pozwolić się okradać pozwolić niszczyć ojcowiznę ale po przebudzeniu trzeba będzie kopać sobie i swoim bliskim ziemianki bo kamienice będą już kogoś innego

abrakadabra
27-02-12, 09:41
@wolnypolak , z tymi 27 mln to chyba przesadziles, watpie zeby chcialo mu sie przyjezdzac z taka kasa do polski, do tego brudu, zazdrosci i nienormalnosci, ja natomiast mowie, ze zamiast marudzic trzeba sie wziasc za siebie i do biznesu kosmetyczka Opole (http://yasoda.pl) dobra kosmetyczka Opole (http://yasoda.pl) dobry Salon kosmetyczny w Opolu (http://yasoda.pl)

AdamCS
29-02-12, 23:44
no jest problem i to widac golym okiem. ludzie narzekają na bezrobocie, dzieciaki po studiach nie maja pracy. A z drugiej strony wymagania mają jakby sie z ksieżyca urwaly. Ostatnio przyszedl do mnie taki mlodziak bez doswiadczenia, jeszcze studiujacy i stwierdzil, ze chce zarabiac 3 tysiace za 3 pracy. nie zaden grafik ani programista. smiech na sali.
ja jeszcze a propos wlasnego biznesu, to ja z mojej strony, jesli ktos szuka oszczednosci w firmie, polecam Cresco Group -mozna obnizyc koszty zatrudnienia o 15% w skali roku.

Morski
01-03-12, 14:24
Jak w USA zrobiło się spokojnie to wyskoczyła świnie tzw, PIGS - Portugalnia Irlandia Grecja Spain (czyli Hiszpania).

Gdyby Polska dostała za nic 100 mld euro jak Grecja to można by pomyśleć nad rozwojem kraju, a tak firmy bankrutują, administracja publiczna pęka w szwach a młodzi nie mają przyszłości.

abrakadabra
01-03-12, 16:07
no nie przesadzajmy nie wszystkie firmy bankrutuja, dawniej nie widzialo sie tylu wypasionych bryk co teraz, ktos tam musi zawyzac ta srednia krajowa:) kosmetyczka Opole (http://yasoda.pl)
dobra kosmetyczka Opole (http://yasoda.pl)
dobry Salon kosmetyczny w Opolu (http://yasoda.pl)

wolnypolak
03-03-12, 19:50
Jeżeli chcecie kogoś zniszczyć albo zniewolić albo odebrać suwerenność to dajcie mu pieniądze Proszę policzyć ile było w Polsce przedsiębiorstw przed przystąpieniem do UE jakie mieliśmy długi a co mamy teraz a przecież dostaliśmy miliardy euro dotacji ? gdzie się podziały i kto spłaci długi?

wolnypolak
03-03-12, 19:59
Polak pojechał do kolegi do Francji patrzy a tu piękna chata samochód dacza jak sie tego dorobiłeś pyta zaskoczony podejdź do okna widzisz tą autostradę? to ja ją budowałem
Francuz przyjeżdża do Polski z rewizytą patrzy a tu piękny pałac jezioro samochody jak się dorobiłeś tego majątku pyta zaskoczony? podejdź do okna mówi Polak widzisz tą autostradę nie odpowiada Francuz

abrakadabra
04-03-12, 13:03
czyli pieniadze biora sie z pracy, pod warunkiem, ze chcesz spokojnie spac a bez pracy jak chcesz sie wciaz baz, ze w koncu zapuka abw i zapyta dlaczego zamiast autostrady tutaj stoi twoj dom, nefretete Opole (http://www.yasoda.pl) strony www Opole (http://www.studiografiki.com)

wolnypolak
05-03-12, 07:43
znajomy lekarz specjalista w swej dziedzinie wybudował piękny dom
nad brzegiem jeziora
Jego dorosły syn wybrał się na zabawę swoim samochodem poznał świetną dziewczynę po zabawie postanowił odwieść ją o domu po drodze zatrzymała ich policja do kontroli policjant sięgnął za siedzenie i znalazł narkotyki U lekarza zjawił się prokurator "podoba mi się Pana dom chyba że woli Pan aby syn siedział za narkotyki"
Ja marzę o tym żeby można było uczciwie pracować i spokojnie spać ale w tym kraju to jest niemożliwe żeby spokojnie spać trzeba być bezdomnym żebrakiem albo być całkowicie pozbawionym świadomości

Mam pytanie kiedyś gdy była budowana autostrada Świecko -Świebodzin Polak pracujący w Ameryce postanowił wybudować przy niej restaurację uzyskał wszystkie zezwolenia zjazdy itd Przed ukończeniem budowy zjawił się u niego przedstawiciel? i powiedział że jeżeli chce zrealizować plany musi go wziąć jako wspólnika Polak się nie zgodził Do pilnowania inwestycji zatrudnił bardzo uczciwego inżyniera
Gdy będąc w stanach nie mógł się z nim skontaktować zaniepokojony wrócił do kraju okazało się że wszystko zostało sprzedane a jego inżynier został zamordowany gdy zgłosił się na policję okazało się że on też nie żyje jakaś kobieta przechodziła koło posterunku i powiedziała że Pan nie żyje stwierdził policjant przecież ja żyję to niech Pan to udowodni !! i teraz moje pytanie co się stało z Polakiem czy wyjechał do Stanów?

mkrawczykowski
25-07-12, 05:52
Ja znam sprawę jakby od środka, ale pozwólcie, że nie będę się chwalił szczegółami. I z tego "środka" widać wyraźnie - większość firm, które znałem upadła, bo ich właściciele nie byli kompletnie przygotowani do ich prowadzenia. Pani w urzędzie pracy dała dofinansowanie na rozpoczęcie działalności po krótkiej rozmowie z innym urzędnikiem - doradcą zawodowym - który pyta zawsze o takie pierdoły, że głowa boli. No sory, ale nie da się na konkurencyjnym rynku (czyli na większości) rozwinąć firmy jeśli się jest tylko dobrym w tym, co się oferuje, np. - z mojego podwórka - projektuje strony www./ Trzeba umieć je jeszcze sprzedać, ale:
- tego na początku nikt nie wie - i zanim się dowie i nauczy, firma z dofinansowania upada
- nikt w urzędzie nie pyta: skąd masz zamiar mieć klientów. Skąd oni mają wiedzieć jakie umiejętnosci sa potrzebne do prowadzenia firmy, jeśli oni są urzędnikami, czyli pracują w instytucji, która z wolnym rynkiem ma mało wspólnego?

xplus
04-08-12, 08:53
Problem chyba leży w słabym przygotowaniu młodych do reali tego świata. Dlatego proponuje edukacje finansową z podstawami budowania biznesu. Nie ma tego w szkołach a szkoda.

abrakadabra
04-08-12, 09:59
@xplus a jaka to edukacje proponujesz, moze sam bym sie zapisal :)
@mkrawczykowski "I z tego "środka" widać wyraźnie - większość firm, które znałem upadła, bo ich właściciele nie byli kompletnie przygotowani do ich prowadzenia" nieraz sie dziwilem gosciowi jak moze prowadzic firme a jednak prowadzil, czasmi niektorzy maja slepe szczescie bo jak nazwac szefem kogos, ktoremu pracownicy mowia co ma zrobic, a wierzcie mi takie przypadki mialem.

Radzio25
06-08-12, 08:08
jest tak jak piszecie od jakiegoś czasu obserwuje że nasze państwo jest coraz bardziej zadłużone i tym samym coraz trudniej jest sprzedawać cokolwiek, ponieważ ludzie nie mają pieniędzy. wszyscy chcą tanio i dobrze, a firmy z jednej branży konkurują cenami co w efekcie niszczy ich samych.

rebecca2001
10-08-12, 11:27
W tym roku upadnie 878 firm w naszym kraju

878 firm zakończy działalność w tym roku - prognozuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. W porównaniu z ubiegłym rokiem to 1/5 więcej. Są to głównie duże spółki prawa handlowego, ale coraz częściej na ogłoszenie upadłości decydują się małe, jednoosobowe firmy. Tylko w lipcu upadło 70 przedsiębiorstw.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych szacuje, że tempo wzrostu gospodarczego w tym roku obniży się do 2,7 proc., a wskaźnik rentowności obrotu netto firm spadnie do 3,8 proc. Przy takich założeniach, ekonomiści spodziewają się, że w tym roku upadnie więcej przedsiębiorstw niż w 2011.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-tym-roku-upadnie-878-firm-w-naszym-kraju

:(

xplus
11-08-12, 07:22
Na początek proponuję zapoznanie się z artykułem na tym blogu. Polityka prowadzi do zniszczenia naszej gospodarki i niedługo będziemy pracować za przysłowiową kromkę chleba. Tylko opamiętanie sie ludzi i edukacja finansowa może przynieść efekty

abrakadabra
11-08-12, 09:03
@xplus, fajne teksty i ... czesto faktycznie tak jest jak napisano, czekac tylko kiedy wszyscy, ktorzy to zrozumieja, umowia sie i zrobia jakas rewolucje

xplus
11-08-12, 19:09
Mamy trochę czasu do następnych wyborów więc może warto rozpowszechnić pomysł na rewolucje i ją zrobić. Ale trzeba by maxymalnie zapoznac ludzi z tym planem

Mlekolak
12-08-12, 14:21
Jak chcesz to zrobić?

abrakadabra
13-08-12, 08:15
Pozycja 69 mowisz :) ... problem w PL jest taki, ze ci, ktorzy dorwa sie do wladzy, jak pokazuje zycie, nie wazne co mowili przed wyborami, po wyborach i tak robia co innego. Expoze donka z 2007 r, obnizymy podatki i bedziemy dazyc do obnizenia innych obciazen dla obywateli i co z tego mamy, podatki i inne obciazenia ida wciaz do gory. Wiec niestety rozwiazaniem nie jest wybranie tych od pozycji 69 bo zapewne nic nie zrobia a ich doradcy zrobia to po swojemu, wiec jak zwykle, bedzie, ze chcieli dobrze a wyszlo jak zawsze ...
Jedynym rozwiazaniem bylo by dojscie do wladzy ludzi, ktorzy sa tak mocno przekonani, ze obnizenie podatkow i innych obciazen, zwiekszy zasoby portfela i rozrusza gospodarke, iz zdecydowaliby sie na taki krok pomimo, ze cyferki pokazywalyby, ze wplywy do budzetu spadna. Ja bym tak zrobil, obnizylbym podatki, oplaty itp. biznes przyszedl by do PL, zmienilbym zasady wyprowadzania pieniadza z kraju, bo ostatni przyklad ... dlaczego uefa byla zwolniona z zaplacenia podatku w PL? albo zarobki bankow.... tez wychodza sobie gdzies tam, podobnie sieci supermatketow, najpierw ulga a pozniej transfery.
Oczywiscie mnie nie wybierajcie bo jak bym sie dorwal do wladzy do moglyby mi klapki na oczy opasc i bym wam podwyzszyl podatki. Takie klapki, nie wiem czy wiecie sa automatycznie instalowane kazdemu, kto przekroczy progi na wiejskiej. No nie bez powodu nazywa sie to wiejska, bo jak chlop sciagnie konia kupionego gdzies tam do siebie na wioske to co mu robi by dobrze pracowal? - zaklada mu klapki na oczy.

xplus
14-08-12, 06:52
Klapki na oczy zakłada się po to żeby koń widział tylko przed sobą a nie po bokach i nam tez by sie to przydało. Widzimy wszystko po bokach a nie widzimy własnych dróg. Naprawianie nalezy zacząć od siebie, zbojkotować koncerny chemiczne, farmaceutyczne i paliwowe. Są odpowiednie sposoby żeby zyc bez uzależnienia od nich. Do tego zlikwidować zadłużenie robione niezgodnie z Konstytucją a to sie przełoży na zmniejszenie podatków

Mariusz Kolacz
19-08-12, 12:20
To przykre, a to jeszcze nie koniec, kulminacja wg. prognoz ma nastąpić w 2013 roku. Jak rząd nic nie zrobi, setki firm upadnie, tysiące ludzi stracą pracę.

---------------
Pozdrawiam,
Specjalista SEO Mariusz Kołacz
Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj (http://techformator.pl/o-mnie/).

xplus
20-08-12, 13:21
I dlatego moja propozycja edukacji finansowej, spróbujmy dołączyć do bogatych, którzy zarabiają bez różnicy czy jest kryzys czy prosperita. Przejdźmy na strone Biznesu i Inwestora póki jeszcze troche czasu zostało

andrzej83x
22-08-12, 14:59
Niestety mamy takie przepisy jakie mamy. Wiele firm jest też zakładanych przez osoby, które straciły pracę na etacie i nie mogą znaleźć innej, występowały o dotację czy to z UP czy UE i startowały w biznesie. Fajnie, że brały sprawy w swoje ręce i jednocześnie szkoda, że im się nie udało.

Morski
24-08-12, 14:35
Te statystyki nie uwzględniają małych firm, ale to dopiero padają jak muchy. wszystko przez wysoki ZUS i chory system prawa pracy i podatkowy.

W Polsce prowadzenie biznesu to albo dla hazardzistów albo patriotów.

xplus
25-08-12, 09:12
Patrioci poszli do sejmu ( obciąć diety zobaczymy ilu ich naprawdę jest) a tak naprawdę potrzeba IQ finansowego żeby prowadzić biznes.
Nie mówię o DG bo to jest praca na etacie tylko z większym zaangażowaniem i niższą płacą

Witka
25-08-12, 15:40
Nic dziwnego, że padają - nikt im nie wytłumaczył jak trudne są realia prowadzenia firmy.
Niestety...
Tylko bezsensowne wydawanie kasy z dotacji na "start"

abrakadabra
25-08-12, 16:58
wlasnie w onecie pisza jak to po 40tys bedzie dla tych co siedza na bezrobotnym od kilku lat bo sa tacy przedsiebiorczy, ze nie sa w stanie znalezc pracy i dla tych po 50-ce czyli tych ktorzy nie dostosowali sie do zmieniajacego sie rynku i wypadli z obiegu. Ani pierwsi ani drudzy nie sa w stanie wykorzystac tych pieniedzy, kuzyn dostal bezzwrotnie kase, kupil sobie najdrozszego laptopa, iphona i cos tam jeszcze, obowiazek prowadzenia dzialalnosci przez okreslony czas spelnil i zamknal dzialke, zaczyna mnie to juz wszystko wku...iac

xplus
26-08-12, 09:57
wlasnie w onecie pisza jak to po 40tys bedzie dla tych co siedza na bezrobotnym od kilku lat bo sa tacy przedsiebiorczy, ze nie sa w stanie znalezc pracy i dla tych po 50-ce czyli tych ktorzy nie dostosowali sie do zmieniajacego sie rynku i wypadli z obiegu. Ani pierwsi ani drudzy nie sa w stanie wykorzystac tych pieniedzy, kuzyn dostal bezzwrotnie kase, kupil sobie najdrozszego laptopa, iphona i cos tam jeszcze, obowiazek prowadzenia dzialalnosci przez okreslony czas spelnil i zamknal dzialke, zaczyna mnie to juz wszystko wku...iac
Dokładnie i jeszcze zabezpieczenia, miałem szczęście brać udział w projekcie gdzie dawali 40 tys. nawet się załapałem ale dwóch zyrantów po min 2 tys. dochodu było nie do przejścia. Dostali ludzie którzy mieli bogatych krewnych lub zabezpieczenie bankowe. Jeżeli miałbym zabezpieczenie bankowe na taki kredyt nie musiał bym szukac na dofinansowanie swojego pomysłu

JanuszG
30-08-12, 07:12
to pytanie - jak odsiać tych ludzi którzy sobie "poradzą" i tych, co na pewno "nie poradzą" - nie każdy czterdziestolatek jest niedostosowany do kapitalistycznych realiów, nie przesadzajmy.
takie uroki demokracji, że dotacje może dostać każdy, kto porządnie przygotuje swój wniosek.

xplus
30-08-12, 12:22
To nie demokracja to takie czasy, ale nie dostają wszyscy

gambik
30-08-12, 19:09
Male firmy padaja obecnie bo... biora dotacje na 2 lata a potem padaja:) hehe a wymogiem przy dotacji jest prowadzenie DG przez 2 lata, aby jej nie zwracać.

xplus
31-08-12, 07:23
I tak właśnie marnotrawione są pieniądze, przy okazji organizatorzy obławiają sie na szkoleniach, które tak naprawdę nic nie wnoszą

majka
26-09-12, 10:55
Stety albo niestety nie dostają wszyscy.Zdecydowanie powinny takie dotacje być bardziej wyselekcjonowane ale w większych kwotach aby faktycznie osoby z motywacją i pomysłem mogły otrzymać pieniądze. Druga sprawa... marnotrastwo pieniędzy przez Państwo Polskie (Urzędy skarbowe+ZUS+NFZ). Tragedia

xplus
27-09-12, 14:11
Dużo racji marnotrawienie pieniędzy na bzdety, musze kupić tylko to co mi narzucają i nie ważne czy mi sie to przyda czy nie

Witka
22-10-12, 09:08
Jeśli mowa o dotacjach, to tu akurat irytuje mnie, że dostaje je ktoś na rzecz powielaną, której na rynku jest oporowo (na pobliskim monopolu wisi tabliczka "dofinansowany z ue" i na sklepie z zabawkami, który niczym się nie różni od pozostałych w tej branży.
Uważam, że na "klasyki" i takie typowe, niczym nie wyróżniające się na rynku firmy to powinny się brać kredyty (banki etc), albo leasingi (auta, maszyny, sprzęt), a na inwestycje firmowe naprawdę innowacyjne i ciekawe - dostawać dotacje.

Tym sposobem ktoś, kto chce otworzyć monopol bardziej się zastanowi, bo będzie musiał spłacać kredyt, a nie weźmie dotacje tylko po to, zeby za 2 lata zamknąć biznes, bo obok się biedronka otworzy.

O całej urzedniczej papierologii i utrudnieniach biznesu nie bedę wspominać, bo na ten temat słabo mi się robi..

abrakadabra
22-10-12, 10:59
chociaz same dotacje to juz zabijanie rynku i przedsiebiorczosci, jak patrze na otoczenie to dotacje staly sie niezlym sposobem na wyciaganie pieniedzy

majka
22-10-12, 12:07
To prawda....wyciąganie pieniędzy i im więcej tym lepiej a ludzie którzy mają naprawdę fajny pomysł na stworzenie nowych miejsc pracy, dostają wielkie "nic". Ciekawe kto rozporządza tymi funduszami na dotację? Pani za biurkiem w Urzędzie Miasta? i zależne jest to od jej humorku?

krystyna1617
22-10-12, 15:10
chociaz same dotacje to juz zabijanie rynku i przedsiebiorczosci, jak patrze na otoczenie to dotacje staly sie niezlym sposobem na wyciaganie pieniedzy

O ile idą do złej kieszeni, jest za to równie dużo projektów, które dają pracę na szeroką skalę z tych pieniędzy, jak zwykle wady i zalety.

abrakadabra
22-10-12, 17:35
"O ile idą do złej kieszeni" nie mi oceniac kto ma dobra kieszen a kto ma zla kieszen, jak ja zaczynalem biznes w 1999 r to mialem tylko komputer, pozyczony samochod i glowe i musialem sobie radzic, a co dobrego przychodzi z tego jak ktos dostaje 40 - 60 tys i tak naprawde kupuje sobie iphona bo modny, sony vaio bo cienki itd ...

Miro
29-10-12, 08:51
Za dotacje powinny być tylko i wyłącznie szkolenia, żadne dawanie kasy bo to jest porażka. Niech się pochwala UP ile firm przetrwało okres 2 lat?

knapik
30-10-12, 16:55
Niestety politycy/urzędnicy w Polsce w większości żyją oderwani od rzeczywistości i są specjalistami od niczego (oczywiście jest sporo wyjątków ale piszę o większości). Zamiast upraszczać życie ludzi to je komplikują coraz to nowymi zakazami, przepisami itp itd. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie pojawi się w polityce nowy kto przejmie stery i wreszcie zrobi coś dla dobra Polski i polaków a nie tylko dla "przyjaciół" i własnych rodzin. Na PO widać, że nie ma co głosować bo nic nie robią... nikogo na horyzoncie nie widać niestety godnego zaufania, no może jedynie można jeszcze zaufać Palikotowi.

Miro
30-10-12, 19:26
otóż nikogo nie widac na horyzoncie politycznym

xplus
31-10-12, 07:51
A wystarczy w wyborach przyjąć zasadę 69 przy wyborach i mamy bezkrwawą rewolucję

Miro
31-10-12, 09:09
na czym polega ta zasada?

abrakadabra
31-10-12, 12:39
a co to za zasada 69 ?

rebecca2001
31-10-12, 13:01
Właśnie... co to za zasada "69"... ?

xplus
01-11-12, 06:44
Ale Was ruszyło, w skrócie oddajemy głos na 6-9 osobe na liście wyborczej partii która nam najbardziej odpowiada. Ordynacja mówi że wchodzą ludzi z największa liczba głosów. I w ten sposób wywalamy całą skamielinę polityczną w sejmie.

rebecca2001
01-11-12, 10:27
Ale Was ruszyło, w skrócie oddajemy głos na 6-9 osobe na liście wyborczej partii która nam najbardziej odpowiada. Ordynacja mówi że wchodzą ludzi z największa liczba głosów. I w ten sposób wywalamy całą skamielinę polityczną w sejmie.

problem w tym że żadna lista nam nie odpowiada ...:)

simian raticus
02-11-12, 10:25
Żadna partia wszystkim ludziom nie dogodzi! W Polsce od 1989 roku mamy mini-korporacyjny system skopiowany z USA! Słabsi und zacofani and przestarzali nie wytrzymają! Całym światem rządą stare dziady niestety! Konsumcja nadmierna już się nasyciła! Wzrostu gospodarczego i wiedznego w nieskończoność nie będzie! Konkurencja! Lepszy zawsze wygrywa!

Miro
02-11-12, 12:00
Ci z wyższych pozycji moga mieć mniej głosów i tak wejdą.

Ania333
27-05-13, 09:51
Większość osób zakładających firmy kompletnie nie zna się na biznesie i nie ma do tego talentu. Czy kryzys będzie, czy go nie będzie, firmy zawsze będą upadać.

japaman
27-05-13, 10:01
Większość osób zakładających firmy kompletnie nie zna się na biznesie i nie ma do tego talentu. Czy kryzys będzie, czy go nie będzie, firmy zawsze będą upadać.

Dokładnie, firma mojej teściowej też była zarządzana przez syna właściciela, niby po studiach zarządzania a g****o wie i jeszcze mniej potrafi. Firma chce ogłosić upadłość ale założyciel wrócił i pewnie ja wyciągnie z dołka.... a synalek już odpadł..

gambik
27-05-13, 10:09
To fakt, ze padały i padać będą, ale w obecnym czasie jest duzo firm, ktore sa zakladane pod dotacje to raz, a dwa wiecej osob próbuje swoich sił z uwagi na niższy zus przez 2 lata, więc nie ma nic do stracenia... a po 2 latach mało która firma działa dalej:) Innym problemem jest na pewno kryzys i spowolnienie gospodarcze bo tego też nie można bagatelizować i wiele firm ma na pewno z tego tytułu kłopoty! Moją firmę też dopadł kryzys, wiec wiem o czym mówię, spowodowany otoczeniem, czyli firmami z ktorymi wspolpracuję.

xplus
28-05-13, 07:54
Nie papierek ale doświadczenie dlatego edukacja finansowa od małego

Nanako
20-10-13, 22:45
Nie wiem co w tym dziwnego skoro, wszystko idzie w górę tak naprawdę. Ludzie mają coraz mniej pieniędzy i po za kilkoma sektorami, które się bogacą bo muszą cała reszta dostaje po dupie. Nic tego nie zmieni w najbliższej przyszłości, stety, albo niestety.

xplus
21-10-13, 09:47
Może to pomoże? pomysł na biznes

Nanako
21-10-13, 10:14
Może to pomoże? pomysł na biznes

Właśnie uratowałeś setki polskich firm...

xplus
26-10-13, 06:10
Nie chodzi o ratunek ale o edukacje finansowa której nam wszystkim brakuje bo nie ma jej w domach ani szkołach. Może warto sie edukować i jeszcze zarabiać na tym.

Nanako
26-10-13, 12:03
U nas nie chodzi o edukacje, tylko o popierdole przepisy, których zrozumienie wymaga doktoratu, albo sztabu ludzi. Do tego jak przyjdzie co do czego to urzednik i tak Ci wpieprzy kare, a jak firma padnie i po 10 latach wygrasz w sądzie no to cóż... błąd urzędnika. Sorry.

xplus
27-10-13, 08:49
to też ale dlatego należy sie uczyć jak nie mordować naszych pieniędzy tylko żeby pracowały na nas.
A co do urzędników każdy ma własną interpretacje przepisu i powinna byc odpowiedzialność osobowa
kazdy powinien płacić ubezpieczenie od błędu

Nanako
27-10-13, 08:52
to też ale dlatego należy sie uczyć jak nie mordować naszych pieniędzy tylko żeby pracowały na nas

I co z tego, że będziesz wyedukowany jak przyjdzie Ci do firmy urzędnik (niekompetentny bo zatrudniony przez wujka) i źle zinterpretuje Ci przepis tyle Ci dowali, że Ci się odbije czkawką, a jak wygrasz po 10 latach w sądzie to może usłyszysz sorry... zaznaczam może. Trzeba skończyć z tą patologią w systemie.

xplus
27-10-13, 08:54
jestem za ale jak to zrobić? wkraczamy w sferę polityki

Nanako
27-10-13, 08:57
Nie wiem, szczerze mówiąc nie wiem. Chyba sami przedsiębiorcy musieliby wejść do sejmu. Chociaż zauważam, że ludziom kiedy się tam dostają zmieniają się dość mocno poglądy. Były już przymiarki do takich projektów, ale wszystkie się gdzieś zatrzymują na pierwszym, albo drugim czytaniu, a niekompetencja w urzędach kwitnie. Z urzędu pracy od 5 miesięcy do nas przysyłają ludzi odnośnie ogłoszenia, które 4 miesiące jest już nieaktualne.

xplus
30-10-13, 09:48
Dlatego obcuje za Demokracja Bezpośrednią (http://db.org.pl/)

Nanako
30-10-13, 09:49
Dlatego obcuje za Demokracja Bezpośrednią (http://db.org.pl/)

Chłam jak wszystko inne.

xplus
30-10-13, 10:16
Poczytaj a potem oceniaj, a może to propozycja bezkrwawej rewolucji

Nanako
30-10-13, 10:19
Ta tematyka jest mi dobrze znana, dlatego myślę, że mogę oceniać już teraz.

Chłam jak wszystko inne.