PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana walut przez internet

enek
16-03-12, 09:39
Witam,
gdzie warto wymieniać waluty przez internet. Potrzebuję zarówno Euro jak i dolary, czy można gdzieś wymienić je po dobrym kursie?

arletka
20-03-12, 08:45
Ja z własnego doświadczenia polecam platformę fritz exchange, kupowałam tam nie raz euroski - każda wymiana przebiegła w porządku - szybko i tanio. Tylko za przelew wychodzący trzeba zapłacić, akurat do mojego banku (mBank) 5 zł, bo bezpłatnie tylko ING i Alior mają.

rafatiki
20-03-12, 10:27
No ja wymieniałem w gieldawalut.pl i jestem zadowolony, kupiłem euro za 4,11 zł, a w pobliskim kantorze musiałbym dać 4.24, więc 13 gr różnicy. Przy dużej kwocie jest to mega odczuwalne.

mikimaks
22-03-12, 11:09
ja używam giełdy walut bo mam konto właśnie w mbanku a oni tez mają tam rachunek więc wszystkie przelewy dzieją się bardzo szybko :)

enek
12-04-12, 09:26
Ten serwis jest ok, już przetestowałem na początku na małej kwocie.

alicjaalicja
21-04-12, 22:49
To co się dzieje na rynkach finansowych pozostawia wiele do życzenia, dlatego ja polecam korzystanie z alternatywnych rozwiązań, aby nie płacić zbędnego spreadu w bankach czy kantorach polecam wymianę przez internet na (spam) to wymiana miedzy użytkownikami, po takim kursie jaki nam pasuje, bezpiecznie i tanio, polecam

ewelina80
29-05-13, 19:57
pomocnym rozwiązaniem w kwestii wymiany walut może być dla Was zestaw branżowy pko bp - Walutowy – to doskonałe rozwiązanie dla importerów, eksporterów realizujących regularne transakcje wymiany walut, który m.in oferuje bezpłatne wydanie i wznowienie 1 karty walutowej, bezpłatne raporty dotyczące kwotowań walut, bezpłatne korzystanie z Internetowej Platformy Transakcyjnej iPKO dealer,preferencyjna opłata za polecenia wypłaty w walucie Euro w ramach obszaru SEPA i preferencyjna opłata za prowadzenie rachunku walutowego w dowolnej ilości.

adamtomas
22-09-13, 19:07
Radziłbym zachować szczególną uwagę przy wymianie walut przez internet, bo jak to z internetem bywa, czasami może się zawiesić, a my możemy niepotrzebnie kliknąć powiedzmy dwa razy przycisk, i pojawia się problem. Niestety wiem to z autopsji

bodies
08-11-13, 12:38
Tylko i wyłącznie bankowe kantory. Są najpewniejsze i najbezpieczniejsze :)

wielkibrat
05-06-14, 13:54
Adam - wymieniam od dawna, takie sytuacje się nie zdarzają. Zresztą zanim bym klikał po raz kolejny, pewnie bym to sprawdził wcześniej.
bodies - słucham? ;-) Zamawiam przez (linkd o spamu), waluta jest o wiele tańsza niż w kantorach bankowych. A bezpieczeństwo? Kantoru nie może sobie prowadzić byle kto - to jest działalność wymagająca konkretnych papierów. Sprecyzuj o czym piszesz.

canner
05-06-14, 16:06
Adam - wymieniam od dawna, takie sytuacje się nie zdarzają. Zresztą zanim bym klikał po raz kolejny, pewnie bym to sprawdził wcześniej.
bodies - słucham? ;-) Zamawiam przez kantor77 waluta jest o wiele tańsza niż w kantorach bankowych. A bezpieczeństwo? Kantoru nie może sobie prowadzić byle kto - to jest działalność wymagająca konkretnych papierów. Sprecyzuj o czym piszesz.
Z tego co powiada kantorbox to kantor 77 działa krócej niż 1 rok - więc od jak długiego czasu wymienia Pan tam waluty?

Ilonka24
08-06-14, 14:45
ja korzystam z cinkciarza, zawsze jakiś grosz się przyoszczędzi, aczkolwiek w moim przypadku nie są to jakieś góry szmalcu ;)

wielkibrat
17-06-14, 13:43
A może z pół roku? Tak mniej więcej. Akurat tyle dla kantoru to długo - w tej branży szybko zachodzą zmiany, inne spread. Zresztą najłatwiej po prostu sprawdzić aktualne kursy i macie podane na tacy gdzie warto inwestować, a gdzie nie bardzo.

mezo
20-06-14, 07:52
Ja bym doradził zorientować się w tym jaki jest obecny spread walutowy czyli różnica w cenie kupna i sprzedaży. Dzięki temu będziesz mógł wymienić pieniądze z największym możliwym zyskiem dla siebie.
To jest dobre miejsce - znajdziesz tam tabelkę z informacjami o tym jakie kursy walut oferują poszczególne banki.
Pozdrawiam.

sesjebankowe
15-08-14, 15:24
Ja z własnego doświadczenia polecam platformę fritz exchange, kupowałam tam nie raz euroski - każda wymiana przebiegła w porządku - szybko i tanio. Tylko za przelew wychodzący trzeba zapłacić, akurat do mojego banku (mBank) 5 zł, bo bezpłatnie tylko ING i Alior mają. ja też korzystam z platformy fritz exchange i bardzo jestem zadowolony, nie miałem jeszcze z nimi problemów, a przelewy robię do Alior bezpłatnie.

ulicafinansowa
29-06-15, 10:48
niestety żeby wymieniać waluty w kantorach trzeba mieć konto walutowe które często jest drogie w utrzymaniu.

aksyn
15-09-15, 22:42
Nigdy nie sprawdzalem takiej medody, ale z tego co mówicie to naprawdę się opłaca. 10 groszy róznicy przy duzej sumie to znaczenie