PDA

Zobacz pełną wersję : MS Office 07/10 formany/autokopiowanie

wojpap
24-03-12, 10:56
Co należy zrobić aby tekst wpisany w jednym formancie był pokazany w drugim formancie w innym miejscu dokumentu? No chyba, że takie cuda to nie na formantach się robi? Jeżeli nie, to jak?
Inaczej mówiąc mam dokument w którym niektóre rzeczy powtarza się kilka razy i chcę to trochę zautomatyzować, tzn. wpisanie zdania w jednym miejscu dokumentu automatycznie wstawia to zdanie w innym miejscu dokumentu.

I pytanie btw czy można "zmusić" formuły w wordzie do automatycznego odświeżania, a nie przez klawisz F9?

I oczywiście w tytule miało być formanty :P

wojpap
28-03-12, 16:59
Więc odpowiem sobie sam :P

Z tego co się dowiedziałem jeżeli chcemy skorzystać z takiego automatycznego powielania niektórych fragmentów, bez używania odświeżania wordowskich formuł czy visual basica, należy skorzystać z właściwości dokumentu. Czyli wstawiamy w miejscu gdzie pierwszy raz piszemy powtarzalny fragment pole z właściwością dokumentu (wstawianie --> szybkie części --> właściwości dokumentu --> np. Stan) i takie samo pole w miejscach gdzie dokument ma być zmieniony. Po w pisaniu tekstu w pierwszym automatycznie pojawi się w drugim i kolejnych. Nie jest to rozwiązanie eleganckie ale działa.