PDA

Zobacz pełną wersję : Ludzie! Żyjmy bardziej ekologicznie!

simian raticus
24-04-12, 05:04
Oraz oszczędzajmy wodę, prąd, gaz, benzynę i jedzenie! :):D:p:o

lament
24-04-12, 05:40
Nie popadajmy aż w taką skrajność :P Żyć po to, aby na wszystkim oszczędzać? To po co żyć :P

piootr468
25-04-12, 17:53
Bo ekolodzy muszą zarabiać...

simian raticus
26-04-12, 14:36
Bo ekolodzy muszą zarabiać...

Każdy chce zarabiać! I tak wszyscy umrzemy! Mało się wysilajmy! Grzybów nazbierajmy, ryb nałowmy i szczawiu nazrywajmy to jedzenie będziemy mieli za darmo! Sprzedajmy to i zaróbmy kasę! Biznes na czarno! Oszczędzanie vs rozrzutność! Jak żyć nasuwa się pytanie z dziedzin egzystencjonalnych, filozofii, socjologii i konsumpcji! Jaki system dla człowieka jest najlepszy do życia? Co poprawić, lub zmienić we wspólczensnym świecie by go ulepszyć? Na PO, czy PiS głosować w 2014? Wierzącym być, czy ateistą? Za dużo tego wszystkiego na mój mózg! Idę pobiegać!

Raquel
01-06-12, 14:12
Ekologicznie? Oczywiście, powiem więcej nawet ekonomicznie, bo oprócz tego, ze robimy dobrze matce naturze, to jeszcze zostaje więcej w portfelu.A jak oszczędzacie? Może się pochwalcie. Czy tylko zakręcamy dobrze wodę i wyłączamy funkcję czuwania? A może ktoś ma inne sposoby bardziej zaawansowane jak domowe oczyszczalnie, czy kolektory słoneczne?

login
21-06-12, 19:41
No dobra, będzie i ekologicznie i ekonomicznie.
Założyłam sobie w moim domku (po babci, stareńki chyba ze 100 lat, ale solidny) bardzo nieekologiczne plastikowe okna i równie nieekologiczny plastikowy siding. Matka natura ukarał mnie za to i rzuciła klątwę. Wilgoć jaka pojawiła się na skutek uszczelnienia okien zaowocowała pleśnią w łazience i kuchni. Nie było mowy o założeniu jakiegoś systemu nawiew- wywiew, bo trzeba by wyburzyć połowę domu. w związku z tym poszukaliśmy rozwiązania alternatywnego. Okazał się nim system inVENTer, który ma same plusy: 1-mogliśmy go zamontować sami, nie wymagał wielkich prac budowlanych, nie będziemy musieli płacić za serwisowanie; 2- mamy świetna wentylację z filtrem który wyłapuje zarodniki pleśni i wszelakie inne paskudztwa; 3- oszczędzamy ciepło, bo system po odprowadzeniu powietrza z pomieszczenia i wymienieniu go na świeże oddaje ciepło które pobrał z wydalanego powietrza. A w lecie działa to jak ochładzacz. Ergo: nie należy igrać z matką natura, a jak się już poigra to trzeba z głowa ja przepraszać

Kamil890
22-06-12, 08:51
Ludzie żyją dzisiaj przede wszystkim wygodnie, a nie ekologicznie. Odbije się to czkawką na kolejnych pokoleniach, ale o tym raczej nikt nie myśli. Inna sprawa, że np. taki efekt cieplarniany to bujda, wymyślona przez ekologów.

Gio85
01-07-12, 00:39
Ja staram się, robię co mogę, oszczędzam media, dbam o środowisko. ale czasami jest to naprawdę uporczywe i trudne.

aaalllaaa
04-07-12, 14:23
Wszystko dzięki kampani, która bardzo nagłośniła problem ekologicznego podejścia do życia

Raquel
13-07-12, 10:57
Ja staram się, robię co mogę, oszczędzam media, dbam o środowisko. ale czasami jest to naprawdę uporczywe i trudne.

Napisz może co robisz, żeby środowisko chronić, pochwal sie.

Miro
27-07-12, 15:06
Na ekologii można zarobić. Co dzieje się np ze starymi oponami. Ściągamy je z zachodu, handlujemy, przykład na moto ogłoszeniu a później zalegają na stertach.

Tolka
07-08-12, 23:42
Ja segreguję śmieci, wyłączam światło wychodząc z pokoju, wyłączam listwę, jak wychodzę z domu, dociepliłem dom, żeby nie zużywać tyle energii, uprawiam w ogrodzie własne warzywa. :)

xplus
08-08-12, 07:19
Jestem za dlatego proponuje ekologiczne rozwiązania w domu, ogrodzie, czy w innych dziedzinach życia. I nie wierzcie, że GMO zlikwiduje problem głodu. Mam przykłady rolnictwa zrównoważonego gdzie plony wzrosły nawet 15-krotnie. Zapraszam do dyskusji i współpracy w propagowaniu tego stylu życia

Miro
08-08-12, 09:46
Bez oficjalnej produkcji GMO i tak już spożywamy modyfikowaną żywność. Jak smakowały kiedyś pomidory, a jak dzisiaj. Prawdziwy pomidor zginął z naszych ogródków kilka lat temu.

makonar
08-08-12, 10:55
No dobra, będzie i ekologicznie i ekonomicznie.
Założyłam sobie w moim domku (po babci, stareńki chyba ze 100 lat, ale solidny) bardzo nieekologiczne plastikowe okna i równie nieekologiczny plastikowy siding. Matka natura ukarał mnie za to i rzuciła klątwę. Wilgoć jaka pojawiła się na skutek uszczelnienia okien zaowocowała pleśnią w łazience i kuchni. Nie było mowy o założeniu jakiegoś systemu nawiew- wywiew, bo trzeba by wyburzyć połowę domu. w związku z tym poszukaliśmy rozwiązania alternatywnego. Okazał się nim system inVENTer, który ma same plusy: 1-mogliśmy go zamontować sami, nie wymagał wielkich prac budowlanych, nie będziemy musieli płacić za serwisowanie; 2- mamy świetna wentylację z filtrem który wyłapuje zarodniki pleśni i wszelakie inne paskudztwa; 3- oszczędzamy ciepło, bo system po odprowadzeniu powietrza z pomieszczenia i wymienieniu go na świeże oddaje ciepło które pobrał z wydalanego powietrza. A w lecie działa to jak ochładzacz. Ergo: nie należy igrać z matką natura, a jak się już poigra to trzeba z głowa ja przepraszać

Wygląda na dobre rozwiązanie...poszukam o tym czegoś w necie.

xplus
08-08-12, 16:42
Nie można igrać to fakt, zobaczmy jak pokarała USA suszą, nas niespotykanymi anomaliami pogodowymi. Wróćmy do natury póki nie jest za późno

Miro
09-08-12, 09:41
A za co pokarała dinozaury? Zmiany klimatyczne są nieuniknione, chociaż ingerencji człowieka nie można wykluczyć.

sig
09-08-12, 19:17
Moim zdaniem akurat w zmianach klimatycznych to mogliśmy "namieszać" co najwyżej hodując bydło (którego odchody "produkują" metan, gaz cieplarniany dużo silniejszy niż CO2). Aczkolwiek przyroda zmienną jest (na co wskazują chociaż epoki lodowcowe), tak więc pewnie nigdy nie dowiemy się czy zdołaliśmy w jakiś widoczny sposób na niego wpłynąć.

ps a czy możemy wpływać na klimat przekonamy się próbując skolonizować marsa, akurat tam efekt cieplarniany będzie wymagany celem uzyskania wody w stanie ciekłym (niezbędnej do życia glonom, a ich tam potrzebujemy coby "przerobiły" CO2 na tlen).

blues
29-08-12, 15:56
właśnie wróciłem znad naszego morza. Co wieczór można było oglądać piękne dla oka widowisko: lampiony szybujące na niebie... Ale nikt nie pomyślał, że, kiedy wypali się podgrzewające powietrze paliwo resztki lampionów spadną do wody... Wykonane zaś są z jakiejś sztucznej tkaniny, której nie podejrzewam o biodegradowalność... Ładne dla oka, ale zabójcze dla środowiska...

Miro
29-08-12, 16:10
Dokładnie tak jest, ja sobie nawet nie wyobrażam, ile śmieci jest już zagrzebanych w ziemi i jeżących na dnie wód.

sig
29-08-12, 17:06
Ładne dla oka, ale zabójcze dla środowiska...
Podejrzewam że wytworzenie "ekologicznych" było by jeszcze bardziej zabójcze

xplus
30-08-12, 12:21
I po lasach, ostatnio jedna gmina zainstalowała kamerę na dzikim wysypisku i w jeden dzień zarejestrowała 10 aut i bardzo dobrze tylko 500 to moim zdaniem trochę mała kara, lepsza była by praca w oczyszczaniu miasta

empressia
30-08-12, 12:48
Żyjemy coraz bardziej ekonomicznie, ale bez przesady. Jako tako też trzeba funkcjonować:D

Miro
30-08-12, 12:51
Od czego są gminy, od łapania na fotoradar w zaroślach, a na wsiach jedno gospodarstwo ma kubeł na śmieci, na 50. Niech sołtys się zajmie taką ewidencją i sprawdzaniem podpisanych umów.

xplus
31-08-12, 07:29
To nie wieś a miasto wyrzuca swoje śmieci do lasu. Wieś zagospodarowuje swoje śmieci i tylko szkło i plastyki wystawia do zabrania przez służby komunalne

Raquel
31-08-12, 07:45
To nie wieś a miasto wyrzuca swoje śmieci do lasu. Wieś zagospodarowuje swoje śmieci i tylko szkło i plastyki wystawia do zabrania przez służby komunalne

Ja w takim razie mam ogromnego pecha, bo trafiam zwykle na gopsodarstwa, które nie mają kubła na śmieci. co więc robią ze śmieciami? na pewno nie wystawiają do zabrania, bo umowy z żadaną firmą vel. służbami komunikacyjnymi też nie mają!!

Miro
31-08-12, 11:18
Puszczają z dymem wszystko co się da i to bardzo często :(

wyniczki
10-09-12, 11:14
Tylko tu pokutuje wychowanie społeczeństwa. Jeśli ludzie przywykli do tego, że oszczędza się kosztem środowiska to jeszcze przez wiele lat tego nie zmienisz. Dajmy na to taki samochód, od ponad 100 lat konstrukcja i zasada działania są podobne a przecież jest to jedno z najbardziej nieefektywnych urządzeń.

Jak się buduje szambo na wsi? Na spodzie wmurujesz kilka butelek ze szkła, dostaniesz odbiór to butelki wybijasz i potem pobierasz 12 m3 wody a oddajesz tylko 2 m3. "Czysty zysk", tylko przez całe życie się dziwisz czemu masz "problemy żołądkowe" pijąc wodę ze studni, któa zlokalizowana jest 10 m dalej...

Miro
10-09-12, 12:25
Akurat takie rozwiązania to widziałem też na myjniach samochodowych, no taki świat, ale jest już edukacja wśród młodzieży i dzieci.

Raquel
10-09-12, 13:17
Akurat takie rozwiązania to widziałem też na myjniach samochodowych, no taki świat, ale jest już edukacja wśród młodzieży i dzieci.

Chodzi Ci o nieszczelne zbiorniki na ścieki?
Tam gdzie jest kanalizacja miejska jest to tak załatwione, ze za wodę i kanalizacją płaci się dokładnie tyle samo, czyli jeśli wypuścisz 36 m3 wody, to znaczy, ze wpuszczasz do kanalizacji też 36 m3. Proste bardzo! I nie ma kombinatorstwa.

Miro
10-09-12, 14:39
Widziałem na myjniach w małych gminach.

Raquel
11-09-12, 07:06
Widziałem na myjniach w małych gminach.

Oj, nieciekawie, z najbardziej zatrważająca jest postawa ludzi - dla wielu jest to normalny sposób na rozprawienie się ze ściekami.

Miro
11-09-12, 08:42
Mam kolegę, który ma firmę instalującą filtry do wody, jakieś urządzenia do oczyszczania to kiedyś opowiadał o ekologicznym podejściu do sprawy zakładów, ale generalnie idzie ku lepszemu. Głownie chodzi o to by kary nie były mniejsze, niż oszczędności z tytułu nie przestrzegania przepisów.

karolina121m
14-09-12, 17:20
mój tato się tym zajmuje. W polsce jest jeszcze duzo do zrobienia w tym temacie. jak ktos chce namiary na firme to podam na priv

Miro
15-09-12, 08:23
O filtrach należy myśleć w momencie projektu domu, na prawdę jakość wody czuje się nawet myjąc ręce.
Czy spalanie oleju zużytego jest eco? Na tych ogłoszeniach znalazłem taki tekst anonsu:
"piece i palniki na zużyty olej - do ogrzewania hal magazynowych i warsztatu, oraz domu mieszkalnego":confused:

pamela123.1991
15-09-12, 11:28
I oszczędzać energię. Filtry swoją drogą, ale to gigantyczne zużycie prądu to najgorsza sprawa...

Miro
15-09-12, 12:36
Czy ktoś liczył, ile energii zużywają reklamy świetlne, wystarczyłoby oświetlić tylko drogi komunikacyjne.

xplus
16-09-12, 07:46
Jak będziemy oszczędzać energię zapłacimy więcej za prąd. Sa rozwiązania o których sie nie mówi bo nie miał by kto zarabiać. Ale szkoda mi juz strzępić jęziora.

Miro
16-09-12, 20:06
Pewne rozwiązania są, ale jak w haśle " tiry na tory" , nie do do przepchnięcia.

xplus
17-09-12, 07:26
Bo koncernom to nie na rękę, wiele pomysłów jest blokowanych. Proponuje przyłączyć sie do mojego klubu i coś małymi kroczkami zrobimy

blues
17-09-12, 12:50
Aż żal, zwłaszcza w świetle możliwej katastrofy globalnej. Dlatego przestańmy gadać (pisać) i zacznijmy coś robić. Niech to będzie mały kroczek, ale trzeba go zrobić. Ja przestaje używać jednorazowych siatek z plastiku. To na początek.

sig
17-09-12, 21:12
Ja tam jako "użytkownik plecaka" z reklamówkami dałem sobie spokój już jakiś czas temu. Zwłaszcza że tego co niosę na plecach w zasadzie nie czuję (nie wiem czy tylko ja tak mam czy też to "standardowa funkcja" naszego kręgosłupa).

xplus
18-09-12, 08:08
I to mi sie podoba, jak chcesz cos więcej napisz do mnie pokaże jak można jeszcze pomóc naturze robiąc tylko to co zawsze tylko troche inaczej

Miro
18-09-12, 09:05
xplus daj coś na forum ;)

agnieszka.zet86
19-09-12, 07:56
sig kręgosłup jest przystosowany do tego, nie ważne czy niesie się coś w rękach czy na plecach, obciążenia podobne.

Miro
19-09-12, 10:04
Masz dobre mięśnie kręgosłupa i równo obciążone przez plecak.

justysia8282
19-09-12, 13:56
O ile masz dostęp do dobrego plecaka, i dobrze spakowanego.

Miro
19-09-12, 14:12
Nie ma problemu z zakupem dobrego plecaka turystycznego w tych czasach?

xplus
28-10-12, 06:56
Mam mydło probiotyczne myje i leczy, środki do utrzymania czystości, oraz wiele innych produktów dla ziemi, zwierząt i ludzi. Zainteresowanych prześlę pełną ofertę

Miro
28-10-12, 08:13
Jakie pojęcie ma przeciętny człowiek o ekologicznym jedzeniu napisane jest tutaj zdrowa żywność (http://www.medigo.pl/zdrowa-zywnosc-diety/marek-konarzewski-eko-na-widelcu) to żywnośc kupowana na bazarze i na tym wiedza się kończy.

xplus
29-10-12, 08:10
Masz rację, mamy małą świadomość na temat zdrowej ekologicznej żywności. Dlatego przydała by sie edukacja ekologiczna w szkołach i nie tylko

Miro
29-10-12, 08:56
Mówi sie o tym coraz więcej, jednak nie znam zbyt wiele dzieci, które nie lubią czipsów i coli

xplus
30-10-12, 15:14
Ale tez chetnie zajadają sie jabłkami

Miro
30-10-12, 19:22
To już duży plus!

login
28-11-12, 14:52
Wygląda na dobre rozwiązanie...poszukam o tym czegoś w necie.
Mogę już dodać, że sprawdza się też jako rekuperator. A pobór mocy jest naprawdę ekologiczny.

matuesz26t
04-12-12, 07:32
Najbardziej śmieszy mnie ekologiczne oświetlenie domu. Eko żarówki LED po 80 zł niby oszczędzają energię ale wyprodukowanie takiej żarówki która jest napakowana elektroniką to jest już super eko. No i oczywiście jak się spali to 80zł w plecy a nie 2zł jak za zwykłą.

Miro
04-12-12, 08:14
LED tylko na długie okresy świecenia, łazienki, WC...przepalają się od częstego włączanie i wyłączania.

norton
21-12-12, 05:03
Czasami na ulicach miast,godzina 7 rano, a latarnie wszystkie świecą. I jak tutaj mówić o oszczędzaniu?Oczywiście wszystko to się potem skupia na kieszeniach podatników. W domach my rządzimy,oszczędzamy jak i gdzie się da,ale poza nim?. Niestety.

dzuma
30-01-13, 12:49
warto by było uczyć gdzies ludzi oszczedzania

kuropatwa
13-03-13, 10:13
Ja tam staram się segregować odpady, ale jak je później wynoszę do kontenera to i tak na ulicy robi się syf. Tyle w temacie ekologii w Polsce

japaman
14-03-13, 06:46
ja staram sie oszczędzać na prądzie i może jakoś z grubsza segreguję odpady. Nie ma nic złego nawet sie to chwali, ale pytanie czy na tle świata jesteśmy w stanie coś zmienić kiedy na przykład same chiny nie patrzą na ekologie i ostro zanieczyszczają środowisko...

Bangladesh
21-03-13, 20:46
Ja ostatnio mocno się wkręciłem w tryb oszczędzania (ekologiczno-ekonomicznego). nie jest to łatwe, ale staram się. pogrzebałem trochę w sieci, poczytałem kilka mądrych poradników i jakoś w sobie wyrobiłem kilka nawyków, jak np. wyłączanie z gniazdek wtyczek na noc. na serwisie czasnafinanse.pl jest sporo wartych uwagi artykułów na ten temat.
Nie wiem, do czego to zmierza, czy faktycznie zawsze już taki będę, ale póki co staram sie jednak myśleć o oszczędzaniu.

Raquel
22-03-13, 08:38
Jutro godzina dla Ziemi. Uczestniczycie?

rebecca2001
22-03-13, 10:05
Jutro godzina dla Ziemi. Uczestniczycie?

... ostatnia ...?

a cos bliżej dało by się zapodać ... ;)

a kto organizuje ?

czarne
26-03-13, 10:08
Witam, wydaje mi się, że bycie eko to przede wszystkim stan umysłu! nie chodzi o to aby być 'nieskazitelnym' na każdym kroku, bo wtenczas należałoby żyć w dziewiczym buszu z dala od cywilizacji, żywiąc się korzonkami i tym co natura dała, a wówczas nie prowadzilibyśmy tu dyskusji! Zachowajmy więc, zdrowy rozsądek i nie bądźmy egoistami! Warto czasem zastanowić się nad przyszłością i.. posegregować śmieci, wyłączyć laptopa z kontaktu gdy idziemy spać czy wziąć szybki prysznic. pozdrawiam

xplus
09-04-13, 06:13
Kochani zacznijmy od ograniczenia chemii w domu, a potem się zobaczy.

rebecca2001
09-04-13, 12:27
Kochani zacznijmy od ograniczenia chemii w domu, a potem się zobaczy.

co proponujesz na początek?

xplus
10-04-13, 14:03
mydło mikrobiologiczne
ja z żoną juz nie używamy innych środków

dzikus
15-04-13, 09:54
Właśnie, nie popadajmy w skrajności, po prostu zwróćmy większą uwagę co się dzieje dookoła! Czasem mala zmiana, a robi dużą różnicę, tak jak wspomniane wyżej: prysznic zamiast codziennej kąpieli w wannie/ta można zafundować sobie np. raz w tygodniu, w niepełnej po brzegi wannie/ czy wyjmowanie wtyczek na noc.

Jeśli chodzi o mydło, ja polecam Aleppo, nie wygląda estetycznie i zachęcająco, ale działa cuda!

xplus
16-04-13, 08:31
"Kiedy ulepszasz coś odrobinę każdego dnia, wynikną z tego rzeczy wielkie."

"Gdy poprawiasz pielęgnowanie odrobinę każdego dnia, ostatecznie doprowadzi to do znacznego ulepszenia pielęgnowania. Nie dziś, nie jutro, ale w końcu wiele na tym zyskasz. Nie szukaj dużych, szybkich ulepszeń. Przeprowadzaj małe ulepszenia każdego dnia. To jedyny sposób na to, aby do tego doprowadzić – a gdy się to stanie, będzie trwać.”

- John Wooden

dzuma
26-04-13, 11:03
Ja oszczedzam na wodzie i proądzie ale odbijam sobie potem na zakupach ;)

xplus
27-04-13, 06:28
A może zaoszczędzone pieniądze uchronić przed zamordowaniem?

http://www.youtube.com/watch?v=pVb1SjO_BIw

balbina34
16-05-13, 11:15
Ekologicznie dla mnie znaczy z głową, nie zawsze to co jest nazwane ekologią jest nią naprawdę, nieraz to tylko chwyt marketingowy... takie życie

xplus
16-05-13, 12:43
duzo w tym prawdy,

Ania333
25-05-13, 09:12
Tak żyjmy ekologicznie, czyli oszczędniej ale nie dajmy się zwariować.

rebecca2001
25-05-13, 17:45
dziedzina biologii badająca organizmy w ich środowiskach»
działania propagujące ochronę środowiska»
ekologia człowieka «dyscyplina naukowa badająca korzystny i szkodliwy wpływ środowiska na człowieka»
ekologia krajobrazu czyli geoekologia.
ekologia społeczna «dyscyplina naukowa badająca związki między przestrzennym układem danych zjawisk społecznych a ich charakterem»

co to znaczy "Żyjmy bardziej ekologicznie!"? to znaczy jak? bo nie kumam...

xplus
26-05-13, 09:20
Nie zabijajmy czasu i pieniędzy, ale to juz inny temat. Ekologicznie też zdrowo, bez chemii i medykamentów. Zacznijmy od prewencji

asiamach
05-06-13, 14:15
Ekologia podobno idzie w parze z postępem. Niestety w większości przypadków to sposób na wyciągnięcie pieniędzy.

xplus
06-06-13, 10:15
No i tak myśli wielu i brnie w chemie w efekcie duzo droższą w perspektywie czasu.

rebecca2001
06-06-13, 13:07
prewencja źle się kojarzy ...:)

rebecca2001
06-06-13, 13:09
No i tak myśli wielu i brnie w chemie w efekcie duzo droższą w perspektywie czasu.

mówisz od siebie czy masz jakieś "dowody" ?

xplus
07-06-13, 08:35
to może lepiej zapobiegać niż leczyć? profilaktyka po prostu

rebecca2001
07-06-13, 08:45
to może lepiej zapobiegać niż leczyć? profilaktyka po prostu

aby zapobiegać i lub albo leczyć to naprzód trzeba wiedzieć co lub kogo ... brak jednoznacznej definicji a może ta która jest jest tak nieprecyzyjna , że tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi z tą "ekologią" ...no bo co to jest ta "ekologia" ... wszyscy o niej mówią a czy ktoś ją widział ? ;)

sig
07-06-13, 12:11
No właśnie co mamy chronić? i w jaki sposób, skoro produkcja sprzętu potrzebnego do uzyskania energii z źródeł odnawialnych (panele słoneczne, turbiny etc) ekologiczna bynajmniej nie jest? Porzeba do tego rzadkich pierwiastków, których wydobycie mocno trzymają (i puszczać nie zamierzają) nieekologiczni Chińczycy, oraz produkujących masę odpadów procesów technologicznych. Drewno jako paliwo też odpada bo przecież "to okropne" CO2, zaś wiatraki szkodzą ptakom. Tak więc zostają nam atomówki, tylko który ekolog będzie na tyle światły żeby się zgodzić na to czystsze od obecnego węgla źródło energii (Fukuszima nam nie grozi, ani trzęsień ziemi ani tym bardziej tsunami nie miewamy. Tak wiec zabezpieczyć by ją trzeba tylko przed "debilami na stanowiskach", coby uniknąć Czarnobyla).

ps no chyba że to eko-życie zakłada obywanie się bez prądu, silników etc, wtedy ja się wypisuje i zostaje przy obecnym "wyniszczaniu" planety.

rebecca2001
07-06-13, 12:37
ps no chyba że to eko-życie zakłada obywanie się bez prądu, silników etc, wtedy ja się wypisuje i zostaje przy obecnym "wyniszczaniu" planety.

no to już jest nas dwoje :)...

xplus
08-06-13, 12:25
No pozostaje jeszcze energia wody ale to inny temat. Mi chodzi przede wszystkim o produkcje i spożywanie zdrowej żywności. Żeby pożywienie było lekarstwem a lekarstwo pożywieniem. To już zostało powiedziane w starożytności.

stasia123
13-06-13, 14:40
ostatnio i tak jest większa świadomość ekologiczna niż kiedyś. coraz więcej ludzi też patrzy na ekologiczną żywność - jak dla mnie to jest dobry kierunek. szkoda tylko, że przepaść między takimi osobami, a wiedzą o tym że nie powinno się śmiecić, jest ogromna. przez to mnóstwo śmieci zalega na chodnikach, parkach czy lasach..nie wspominając już o segregacji śmieci

xplus
13-06-13, 15:04
Z segregacją to jest ściema powinna być w zasadzie na dwa elementy suche i mokre. Dziś i tak segregowane smieci ida do jednego auta i na tasmę a tam jest właściwa segregacja

TomaszKomin
14-06-13, 14:27
Mnie natomiast denerwują akcje typu, wyłączanie światła na Ziemi w ramach oszczędności i demonstrowania troski o ekologię. Prawda jest jednak taka, że więcej energii zostanie zużyte podczas ponownego zapalenia tych żarówek niż zaoszczędzi się przez ich wyłączenie na godzinę. Jak dla mnie najważniejsze są drobne rzeczy, które możemy robić w codziennym życiu, np dbanie o wyłączanie światła kiedy faktycznie już z niego nie korzystamy, czy korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku.

sig
14-06-13, 19:37
Ten wzrost zużycia aż tak duży nie jest, ale oszczędność energii faktycznie mizerna, a to dlatego że elektrownie nie mogą ot tak sobie w dowolnej chwili zmniejszyć lub zwiększyć ilości dostarczanego prądu (ten proces wymaga czasu), więc ten "zaoszczędzony" prąd zwyczajnie się zmarnuje.

xplus
15-06-13, 08:44
Dokładnie dlatego codzienne używanie produktów spożywczych nie przetworzonych, środków czystości naturalnych, leków naturalnych
Bo chemiczne środki potrzebują do wytworzenia i dużo energii i wody

kolega1975
17-06-13, 14:29
Problem największy jest w twojej stopce XPLUS. Ludzie nie chcą lepszego jutra. Każdy myśli o sobie i o tym co jest dzisiaj. Ludzie chcą żyć dzisiaj, bo jutro kto wie ...

xplus
18-06-13, 07:03
Odpowiedzią na Twój to myślenia nich będzie artykuł na tym blogu.

kolega1975
18-06-13, 07:50
To nie MÓJ tok myślenia. Tak myśli (a raczej robi) większość społeczeństwa. Pokazuje to ostatnia ustawa "śmieciowa". Jeśli ktoś ma wydać choć złotówkę więcej za segregację śmieci to będzie kombinował na wszelkie sposoby. Nawet ci, których na to stać.

xplus
19-06-13, 07:51
Akurat wybrałeś najmniej sensowną argumentację. Ustawa śmieciowa nie ma nic z segregacją śmieci a dodatkowym opodatkowaniem obywateli. Podstawową segregacją powinna być na śmieci suche i mokre czyli dwa pojemniki. I tak wszystko idzie jeszcze do segregacji więc worki i inne pierdoły to jest zamydlanie oczu

ZielonyNurt
19-06-13, 10:48
Czy te argumenty mają sens. Przecież 460 "wybrańców" narodu i tak zrobi swoje, a raczej to co nakazuje Unia. Kazali segregować - to będziemy (sposób i styl są nieważne). Podobnie było z drogami. Przyjęliśmy specjalne ustawy środowiskowe i mamy najdroższe autostrady w Europie.

xplus
20-06-13, 17:40
Dokładnie, mamy mnóstwo przepisów rozwalających naszą gospodarkę i państwo jako takie

rebecca2001
21-06-13, 10:17
Polacy nie rozumieją terminologii ekologicznej
(infografika)http://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/mccannworldgroup-eco-infografika.jpg

Polacy nie rozumieją terminologii ekologicznej, a prawie połowa z nas czuje się przytłoczona informacjami na ten temat - wynika z badania McCann Worldgroup.

48 proc. respondentów czuje się przytłoczona informacjami na temat ekologii. 60 proc. osób mówi, że rozumie terminy ekologiczne używane w reklamach, jednak w praktyce 40 proc. myśli że "zielone" albo "przyjazne środowisku" znaczy tyle samo co "ma pozytywny wpływ na środowisko", 22 proc. że jest neutralne dla środowiska, a 22 proc. e- że ma mniejszy negatywny wpływ niż inne produkty.

więcej tu:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polacy-nie-rozumieja-terminologii-ekologicznej-infografika

xplus
22-06-13, 07:33
Oj co prawda to prawda, zejdźmy na ziemię i zacznijmy od korzeni

kolezkamieszka
22-08-13, 14:41
Dokładnie 20 sierpnia był dzień gdzie według ekologów zaczęła się katastrofa. Jest to o tyle przełomowy dzień, że od tej pory konsumujemy więcej energii niż ziemia jest w stanie ją w ciągu roku wyprodukować. Chodzi o to, że niestety zaczęliśmy zjadać naszą planetę.

xplus
23-08-13, 06:54
a tego jeszcze nie słyszałem

ejsii
27-08-13, 12:57
Dokładnie 20 sierpnia był dzień gdzie według ekologów zaczęła się katastrofa. Jest to o tyle przełomowy dzień, że od tej pory konsumujemy więcej energii niż ziemia jest w stanie ją w ciągu roku wyprodukować. Chodzi o to, że niestety zaczęliśmy zjadać naszą planetę.

Niszczymy ją już od dawna. Co znaczy, że konsumujemy więcej niż w stanie jest wyprodukować :P ? Bo brzmi tak samo jak hasło z globalnym ociepleniem, które każdy uzna za ściemę albo nie zależnie jakie ma poglądy :D

xplus
28-08-13, 07:33
gdybyśmy tylko nie marnowali tyle produktów

AdamDec34
31-08-13, 11:58
Jak myślę, najbardziej ekologicznie to żyją Ci pokroju Ala Gora :) No i oczywiście nigdy dla kasy ekologicznie nie "żyją" Te kilka miliardów które zarobił na "ekologi" dojąc kasę z innych to "efekt uboczny" pewnie :)

Tak na poważnie, to aby skutecznie walczyć o zdrową i czystą ziemię trzeba by najpierw pozbyć się takich pianobijców jak Gore, potem wszelkiej maści lewactwa (socjalizm i ciągły przyrost naturalny na którym się opiera sprzyjają coraz większemu zanieczyszczeniu środowiska i zwiększonemu wydobycia kopalin), a na koniec pozbyć się tych co im nowe technologie nie leżą, czyli wszelkiej maści korporacji powstałych na fundamencie socjalizmu.

xplus
01-09-13, 10:32
Nie wiem co ma wspólnego socjalizm z ekologią ale widocznie wiesz o czym piszesz AdamDec34,

Grubcia
11-09-13, 10:31
a czy to nie jest tak, że to trochę moda? Rzecz jasna nie należy śmiecić i warto segregować śmieci, bo produkujemy ich mnóstwo, ale kosmetyki "ekologiczne" i taka żywność to dla mnie wyciąganie pieniędzy...

sylwia71
12-09-13, 09:23
dla mnie tez wyciaganie pieniedzy, nie wierze w ich ekologiczna moc, jedyne co popieram to wlasnie cala ta akcje z segregowaniem smieci, bo planete mamy tylko jedna i sami robimy sobie szkode wyrzycając gdzie popadnie ( szczegolnie przydroza lub w lesie)

Olejkokosowy
18-09-13, 11:17
Jak śpiewał kiedyś Kazik - co prawda o Polsce - "Już umiera ta kraina, tego nikt już nie powstrzyma"

aga_gaga
23-09-13, 10:25
Problem ekologicznego życia przemawia do mnie tylko wtedy, kiedy oszczędzam pieniądze, czyli gaz, prąd itp. Natomiast nigdy nie kupię droższego jedzenia tylko dlatego, że jest ekologiczne ;)

Blueone
11-02-14, 14:28
Myślę, że o ile mamy możliwość to najlepiej kupować ekologiczne produkty bezpośrednio u rolników, czy hodowców zwierząt. Bezpośrednio z gospodarstwa jest najzdrowiej - wiemy co kupujemy.

xplus
11-02-14, 19:34
Kupując żywnośc ekologiczną oszczędzimy w przyszłości na lekach ale wielu tego nie rozumie

maciek2300
07-04-14, 11:41
Bo wielu myśli tu i teraz...

xplus
08-04-14, 02:10
Niestety Maćku masz rację, kupują tani chleb, który nie wiadomo z czego jest czy wędlinę:confused:

kredytymieszkaniowe
01-07-14, 12:13
Każdemu z osobna tego nie przegadasz. wkurza mnie, że inni nie szanują życia, zarowno swojego jak i nie myślą o przyrodzie

tomaszd3
09-07-14, 07:12
Można żyć i też być przy okazji ekologicznym. To nie chodzi tylko o prąd, wodę czy energie. Ale na przykład kupując colokwiek wybierajmy najmniej zapakowane produkty, żeby nie mnożyć śmieci. Zresztą dróg jest wiele.

maliniak997
09-07-14, 12:46
Podstawa to aktywny tryb życia oraz spożywanie żywności nieprzetworzonej.

elander
18-09-14, 14:04
Nawet na grzyby się dziś człowiek wybrać nie może - ostatnio słyszałam, że o ile w ogóle grzyby zawierają znikome wartości odżywcze (prawie sama woda) to te współczesne na dodatek chłoną wszystkie zanieczyszczenia z gleby jak gąbka :/

pepka
29-09-14, 09:51
Trzeba jeszcze ze 3 pokolenia aby w jakimś stopniu zmieniła się ludzka mentalność.

momomi
02-10-14, 08:09
ciężko jest odnaleźć się w dzisiejszym świecie, niby człowiek myśli, że robi dobrze - kupuje żywność ekologiczną, ma w domu energooszczędne żarówki a i tak to wszystko to jeden wielki bubel napędzany przez wielkie korporacje...

santol
04-10-14, 08:24
Moi rodzice mają działkę 1ha, nigdy nie doceniałem potencjału ziemi, świeże warzywa, owoce, zioła.
Obecnie moje zdrowie wisi na włosku i jestem wdzięczny za każdy produkt z wiarygodnego źródła.
Jak Bóg pozwoli to się tam kiedyś przeprowadzę i kupię sobie trochę kur, kozy i krówkę i sam będę
robił podstawowe produkty

ratun
30-11-14, 22:00
W dzieciństwie miałem też działkę i grządki. Brakuje mi tego w mieście

xplus
01-12-14, 09:17
Poszukaj kogos kto ma działkę w mieście lub pod miastem

ratun
19-01-15, 09:51
Nie zawsze się udaje, ale sie staram:)

Cudak
23-02-15, 11:30
Z jedzeniem to sama długo myślałam, że ekologiczne to jakaś fanaberia. A chodzi po prostu o to, że jest ono hodowane bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów, co przekłada się na jego jakość (bo szkodliwe substancje mogą w niektórych warzywach się odkładać), ale również na ilość zbiorów, dlatego jest droższe, bo jego hodowla mniej się opłaca.
A co do oszczędzania pieniędzy, to można je moim zdaniem właśnie na wodzie czy prądzie oszczędzać, a nie na zdrowiu. Sama używam na przykład energooszczędnych ledowych żarówek, nawet kupuję je przez internet, w Perfektmarket, żeby było taniej.
Ale na jedzeniu wolę nie oszczędzać. Moim zdaniem lepiej jeść mniej, bo i tak ludzie się przejadają, ale lepszej jakości, niż jakieś najtańsze świństwo w nadmiarze.

xplus
24-02-15, 17:45
I wcale nie musi być drożej wystarczy poszukać rolnika w okolicy który uprawia metodami naturalnymi i z nim sie dogadac. Powstają juz w Polsce RWS

piotrn28
26-03-15, 12:14
Zgadzam się z przedmówcą. Kupowanie u rolników jest dobrym pomysłem. O wiele zdrowsza żywność.
U mnie wygląda to następująco: Nie oszczędzam na prądzie ale za to oszczędzam na kupowaniu tańszej żywności. Nie zawsze jest zdrowa ale coś trzeba jeść. ;)

purpiana
27-04-15, 11:27
myślicie że rolnicy nie dają nawozów, rzadko się zdarza by tak było :)

meciek
27-04-15, 15:29
W ekologii jak w każdej dziedzinie życia, nie wolno popadać w skrajności. Trzeba zawsze zastanowić się czy podejmowane akcje naprawdę przynoszą coś dobrego naturze. Na przykład największym idiotyzmem ekologów jest godzina dla ziemi, gdzie skłania się nas do wyłączenia światła na ów godzinę, ale gdzie tu sens? Przecież przez tą godzinę elektrownie dalej działają!

marionka
11-05-15, 18:35
w obecnych czasach coraz trudniej o ekologiczne życie. jedzenie naprawdę ekologiczne jest bardzo drogie, a to od rolnika nie zawsze jest wolne od dodatków. ekologia jest ważna, ale nie dajmy się zwariować.

jermaczek88
01-09-15, 10:50
chciałbym żyć ekologicznie i tak też się odżywiać ale jest to drogie i w chwili obecnej nie stać mnie na to. Na prądzie raczej nie oszczędzam ale za to na gazie. Chodzę pieszo a nie jeżdżę autem dlatego też nie szkodzę środowisku. W najbliższych latach postaram się żyć bardziej ekologicznie.

Fart
14-09-15, 14:48
Warzywa, owoce, itd na wielu bazarkach mają dobrą jakość.
Ekologiczne praktyki - co to?

EdytaKawka
18-04-17, 14:59
Zgadzam się z moim przedmówcą :)

Kamil Pietrzyk
17-06-17, 08:21
Rzecz w tym, że nasze ekologiczne zachowanie już nie zmieni kardynalnie sytuację na planecie ziemia

darius
18-08-17, 13:04
Każdy chce zarabiać! I tak wszyscy umrzemy! Mało się wysilajmy! Grzybów nazbierajmy, ryb nałowmy i szczawiu nazrywajmy to jedzenie będziemy mieli za darmo! Sprzedajmy to i zaróbmy kasę! Biznes na czarno! Oszczędzanie vs rozrzutność! Jak żyć nasuwa się pytanie z dziedzin egzystencjonalnych, filozofii, socjologii i konsumpcji! Jaki system dla człowieka jest najlepszy do życia? Co poprawić, lub zmienić we wspólczensnym świecie by go ulepszyć? Na PO, czy PiS głosować w 2014? Wierzącym być, czy ateistą? Za dużo tego wszystkiego na mój mózg! Idę pobiegać!

5 lat temu napisane, choć nadal aktualna kwestia wyboru tylko wśród 2 partii :) Why, why, why?

fitch
31-08-17, 16:47
Leo, why? ;)

pawelrok
05-09-17, 12:14
Ekologia kilka lat temu miała zupełnie inne znaczenie oraz wymiar niż teraz. Ziemia już nigdy nie będzie taka jak kiedyś..

radekwąż
26-09-17, 14:10
Szkoły uczą ekologi, ekologiczne torby na zakupy, energooszczędne żarówki itp może i to dobrze, że to używamy ale nic już nie przywróci ziemi sprzed 100 lat..

Kaja Metrowska
28-09-17, 10:37
To co uczą szkoły, to jest jedna wielka ściema.

samegg
02-10-17, 05:50
taki to jest już kraj

Magneto
01-12-17, 09:20
Najbardziej mnie śmieszy ta ekologia suszona i pakowana w papierowe torebki. Jak chcecie ekologiczne produkty to albo wybrać się na wieś i sobie poszukać dostawców (najlepiej w jednej konkretnej wsi) albo na bazarek. Tam najprędzej.