PDA

Zobacz pełną wersję : Dzień mamy

telefrenia
22-05-12, 10:54
Macie jakiś pomysł na prezent z okazji Dnia Matki? Ja wyczaiłam w Jastrzębiej hotel ze spa - Primavera. Mają teraz fajne pakiety właśnie dla mam z okazji ich święta :D Wyglada to super, aż się zastanawiam czy się samej nie wybrać..

Hasesis
22-05-12, 19:54
:rolleyes: hehe super pomysl :) a ja chyba sie z moja wybiore do salonu fryzjerskiego, chociaz ostatnio byla jeszcze taka fajna reklama rafaello z mysla o Dniu Matki, ze az mnie kusi ten pomysl rowniez :p chyba dorzuce do pakietu :rolleyes:

tred102
10-01-13, 00:09
Życzenia na Dzień Matki - wszystkim mamom, życzymy w dniu ich święta przede wszystkim pociechy ze swoich starszych i młodszych latorośli. Wszystkiego Dobrego.

Dzień Matki to święto obchodzone corocznie (w Polsce - 26 maja) jako wyraz szacunku wobec matek. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby.

Historia
Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy Matki-Boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w XVII Anglii pod nazwą Niedziela u Matki (Mothering Sunday). Dzień, w który obchodzono to święto był wolnym od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX w. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. W 1858 amerykańska nauczycielka Anna Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy (Mothers' Work Days), zaś od 1872 ideę Dnia Matek dla Pokoju (Mother's Day for Peace) promowała Julia Ward Howe. Annie Jarvis, córce Anny Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

deq102
19-01-13, 01:55
Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna,
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza Mama!

Kochana mamo, przez serce życzę
wszelkich dobroci, których nie zliczę...
Zaś serce Twoje, od kiedy żyję,
gorąco dla mnie i mocno bije!

Choć przyszło Tobie nieraz szlochać
Nie wiem czy Twoj miłości jestem godny.
Tak cudnie mamo umiesz kohcać,
za co dziękuje - pierworodny!

Dziękuję Ci Kochana Mamo za to, że mnie bardzo kochasz.
Twój usmiech otwarłas dla mnie, zamknęłas w sercu każdy smutek.
Dzis moje serce mówi: dziękuję Mamo za Twa miłosć.
Ona pozostanie jak swiatło na całe moje życie.

Miro
13-02-13, 14:14
Przygotowanie do majowego święta:) Wystarczy być grzecznym dzieckiem cały rok.

Raquel
20-02-13, 12:10
Już się rozgrzewacie? Jeszcze trochę czasu zostało!

dzuma
22-02-13, 10:00
jakiś zabieg kosmetyczny lub spa to dobry pomysł

Miro
22-02-13, 10:23
Można kupić w gruponie jakiś mega zestaw:)

Bangladesh
26-03-13, 12:58
Ja na Dzień MAtki zapraszam moją rodzicielkę do siebie do Wro i funduję jej cały dzień z Xboksem i...Forza Horizon. Skubana jest lepsza ode mnie :D

Kocha tą grę, a jeszcze innych nie widziała ;p

fotos
09-04-13, 12:19
ja funduje mamie wizytę w spa z okazji dnia matki, co prawda tata musi ją zawieźć i czekać na nią, ale czego się nie robi dla mamy :D

Matti
10-04-13, 19:14
Ja też funduję mamie spa, poza tym jakiś wypad do restauracji :)

Wypowiadanka
17-04-13, 10:47
Wiecie co....Ja zawsze pamiętałam o Dniu Matki, a w tym roku pierwszy raz boję się, że zupełnie wyleci mi to z głowy! Kilka dni później wychodzę za mąż, przypuszczam więc, że będę zaaferowana innymi sprawami. Co prawda bransoletka na prezent już zakupiona, czeka w szafce, ale boję się, że zapomnę ją zabrać jak pojadę do rodziców na tydzień przed ślubem, albo że zapomnę ją wręczyć w tym konkretnym dniu :D Nie wiem...jakieś przypomnienie na telefonie będę musiała ustawić, czy coś :P

masterchef
07-05-13, 10:15
ja kupiłam mamie komplet kosmetyków z avonu, mam nadzieję, ze będzie zadowolona

Atrick
07-05-13, 21:53
Co planujecie sprawić Mamom w tym roku? Ja wykupiłem mamie wycieczkę do Hiszpanii :)

dzuma
08-05-13, 11:47
mojej mamy akurat nei bedzie wyjezdza wiec chyba tylko zyczenia zostaną

japaman
09-05-13, 06:54
Standardowo kwiaty i może jakiś wypad do spa, niech się zrelaksuje kobieta

Ver
13-05-13, 22:49
Kwiaty i bombonierka! :)

drcia
21-05-13, 08:22
Ja chciałabym wykupić gdzieś jakiś fajny karnet na miesiąc na jakiś basen, taniec, czy fitness. Chce by wyszła z domu bo niedługo przyrośnie do krzesła.

fotos
23-05-13, 08:04
A ja zrobię fajną laurkę :D Wiem, że to małe dzieci robią ale to może być strzał w dziesiątkę

(adam)
23-05-13, 13:54
Dobry krem do twarzy i kwiatek :)

Wypowiadanka
12-07-13, 11:54
Ja w tym roku dałam Mamie zegarek, w sumie to sama napomknęła, że by Jej się nowy przydał :)

trucicielka
10-05-14, 19:34
My z bratem postanowiliśmy się złożyć i sprezentować naszej mamie dzień w SPA - wiem, że zawsze o tym marzyła, ale zawsze były inne wydatki - wolała kupić prezent wnukom czy coś do domu.

mezo
12-05-14, 13:58
A ja proponuję na dzień mamy jedną z takich koszulek z napisem mama - moim zdaniem niedrogi ale bardzo oryginalny i sentymentalny prezent z jakiego mama na pewno powinna być zadowolona.
Sam nie wiedziałem co kupić i wybrałem własnie to. Mam nadzieję,że jej się spodoba.

krawczykadrian
13-05-14, 09:44
Tylko trzeba brać pod uwagę,, że nie każda mama będzie zakładać taką koszulkę. Ja też szukam pomysłu na prezent, póki co brakuje weny twórczej.

Lucy00
19-06-14, 21:18
Każda mama ucieszy się jakimś praktycznym prezentem, który na pewno się przyda.
Może komplet ładnej oryginalnej pościeli, albo jakieś ozdoby do domu?
Bardzo ładną pościel oraz produkty tekstylne do dekoracji wnętrz widziałam na (pseudoreklama)

Mariusz25
08-07-14, 11:59
fajnym rozwiązaniem jest też kawusia. Mama Lubi ją strasznie, dlatego chciałem znaleźć coś fajnego i nietypowego :)
samemu trzeba mielić :) jeszcze mamy taki stary młynek do kawy:) jaki zapach potem :)

ratun
30-11-14, 21:55
Ja też kupiłem swojej ekspres do kawy i była bardzo zadowolona:)