PDA

Zobacz pełną wersję : Dekoder do odbioru Telewizji Naziemnej

norton
25-09-12, 11:15
Coś musi być na rzeczy z tą naziemną telewizją cyfrową, ponieważ np u mnie miałam bardzo zły odbiór na niektórych programach.A jest głośno od jakiegoś czasu na temat terminów wyłączania nadajników TV analogowej,a przechodzenie w najbliższym czasie na naziemną,postanowiłam za wczasu kupić dekoder, bo mimo,że mam plazmówkę i jest zaznaczone,że jest DVB-T,jednak czegoś mu brakuje do tego aby działała naziemna telewizja. Dlatego też kupiłam dekoder i w tej chwili mam 15 programów i na każdym z nich jest czysty,piękny obraz.Dobrze jest zabezpieczyć się wcześniej, aby potem nie było niespodzianek.Bo nadajniki zaczynają wyłączać już od listopada tego roku,kończąc na lipcu roku 2013. Zależy od rejonu.

jakubwol
15-11-12, 12:35
a ja mam pytania o dekodery dla 2 sytuacji:

1. Teściowa ma 2 tv ze zwykłymi antenami - czy mozna kupić 1 dekoder i jakoś pociągnąć sygnał do obu tv czy konieczne są 2 dekodery cyfrowe?

2. Czy anteny teraz muszą być jakieś inne czy stare będą chodziły?

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

kafuk
26-11-12, 18:21
Tak możesz podłączyć dwa telewizory pod jeden tuner DVB-T, ale konieczny będzie modulator oraz rozgałęźnik. Jeżeli jednak nie masz w tym doświadczenia, to radzę kupić dwa tunery, gdyż ich cena i tak będzie porównywalna, a nawet niższa niż dla zestawu tuner DVB-T + modulator + rozgałęźnik.

Co do anteny, to nie musisz nic wymieniać. Na zwykłej antenie, na której odbierałeś TV analogową, będziesz również odbierał cyfrową naziemną.

di.ma
19-02-13, 23:14
Tak, anteny nie trzeba wymieniać. A tesciowa ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów

Tajny
19-03-13, 14:11
... ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów
Zależy jak stary, jak powyżej 2 lat albo kupiony przez neta np. z Niemiec to może być na mpeg-2, mój LCD 42" np. potrzebuje bo jest na mpeg-2 niestety, a jak go kupowałem to nikt nie mówił nic o żadnej cyfryzacji.

jareckihg
03-06-13, 12:25
Tak, anteny nie trzeba wymieniać. A tesciowa ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów

W sumie też zależy od jakości sygnału. Jeśli tak jak ja jesteś blisko od odbiornika to z odbiorem ze zwykłej anteny nie ma problemu natomiast w większych odległościach (tak jak u mojej teściowej) lepsza jest jednak antena kierunkowa:)

KonradAlfa
05-06-14, 10:54
Też interesuje mnie ten temat bo zastanawiam się nad przejściem na naziemną tv.Mam Cyfrowy Polsat,na balkonie mam ramię do anteny.Wiem,że muszę antenę wymienić i kupić dekoder dvbt. Ale czy będzie telewizja odbierała w Toruniu?

hipek
11-06-14, 13:40
Stara antena na pewno będzie dobra. Nawet na duże odległości. TV odbiera w całej Polsce więc w Toruniu też będzie działać

gojomomgo
17-09-14, 20:07
z dekoderami bywa niestety różnie. Raz działają a raz trzeba się z nimi .....

radez
06-12-14, 15:20
Trzeba przyznać, że różnica jakości między telewizją cyfrową, a analogową jest zauważalna. Jedyne co mnie denerwuje, to fakt że raz w tygodniu muszę szukać od nowa kanały. Nie wiem, czy to wina anteny, czy dekodera, ale jest to trochę uciążliwe i czasochłonne.

afritym
21-03-20, 11:11
:cool::cool: