PDA

Zobacz pełną wersję : Czy klient może zmienić gwarancję na rękojmę?



tomek112
31-10-12, 09:14
Witam
Mam pytanie dotyczące odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi w sytuacji gdy odbiorcą jest również firma a nie osoba fizyczna. Jeśli taka odpowiedzialność jest uwzględniona w Kodeksie Cywilnym, to czy firma reklamując zakupiony produkt z tytułu gwarancji producenta może ten stan zmienić na rękojmie w każdym momencie ?
Dziękuję za wszelką pomoc !

matek123
26-12-12, 22:20
Art. 579.KC Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

Kupujący decyduje, z której ochrony chce skorzystać względem sprzedawcy.