PDA

Zobacz pełną wersję : Ubranka do chrztu - kolor?

Witka
05-11-12, 15:41
Czy ubranka do chrztu muszą być obowiązkowo całe białe czy można to sobie odpuścić i dla chłopca wziąć np biało - czarne? W sklepie szatka wypatrzyłam taki zimowy komplet fajny, ale nie chciałabym, żeby ksiądz potem ględził że to co za kolor...
?

Raquel
14-11-12, 09:02
Moim zdaniem chyba najlepiej jesli ubranko będzie w jasnym kolorze, najlepiej białym.

Wypowiadanka
23-11-12, 10:01
Wydaje mi się, że z tym białym kolorem to tak się przyjęło, ale przecież podczas ceremonii Chrztu Świętego i tak następuje moment nałożenia białej szatki, więc skoro to ona ma być biała, to ubranko może być chyba także w innym kolorze :)

pollock
09-01-13, 07:59
Ja miałam ten problem jak była chrzczona moja chrześnica. Też chciałem kupić ubranko nieco inne niż wszystkie, jednak takie ciężko było znaleźć (to było jakieś 6 lat temu), więc poddałem się i kupiłem białą szatkę i było git.

Wypowiadanka
15-01-13, 17:33
Właściwie można po prostu białe ubranko kupić, a na roczek nieco bardziej zaszaleć - ostatnio widziałam takie urocze mini-garnitury :D i do tego kaszkiet do kompletu :D

Raquel
29-01-13, 10:45
Mój synek był w białym ubranku, jakoś w tym względzie jestem tradycjonalistką.

Miro
03-02-13, 15:10
Kolor uniwersalny, odświętny czyli biały, ale nie widzę problemu z odstąpieniem od tej reguły.

Wypowiadanka
11-02-13, 13:01
Moi znajomi odstąpili od zasady białego stroju przy ROCZKU, i ile było gadania ze strony rodziny! Jakby nie wiadomo co złego zrobili :P

Raquel
28-02-13, 09:11
Jak dla mnie najładniejsze na tą okazję są białe, dla dziewczynki wybrałabym jakieś białe ubranko do chrztu, choć to też jest bardzo ładniutkie: (spam).

masterchef
21-03-13, 08:12
faktycznie białe wyglądają najlepiej, ten z linka jest nawet śliczny, sama mogłabym taki kupić

Raquel
22-03-13, 07:51
Znalazłam jeszcze kilka fajnych ubranek do chrztu, zauważam, że podobają mi się podobne ciuszki :). To fajne : (spam), taki komplet też bardzo mi się podoba, i jeszcze (drugi spam) - cały komplecik szydełkowy :)

pepka
02-07-13, 14:46
Sukieneczka do chrztu niekoniecznie musi być w białym kolorze ;) Może być pastelowa, w odcieniach beżu. Obecnie jest bardzo duży wybór fajnych ciuszków. Ja sukieneczkę swojej córci zamówiłam w sklepie internetowym. Możesz sobie tam zajrzeć - mają naprawdę fajne kolekcje niestandardowych ubranek ;)

Wypowiadanka
12-07-13, 11:42
A ja się jednak będę upierać przy białym ubranku, i dla chłopca, i dla dziewczynki; zarówno do chrztu jak i na roczek :D Mam silnie wpojone tradycje :P

BartekMazak
27-09-13, 11:10
Mi tam w sumie kolorystyka ubranek do chrztu wisi - w końcu to na 1 raz...
Jeszcze gdybym miał wybierać jaieś buciki ecco dla dziecka czy coś, to mógłbym nad kolorami dumać, ale do chrztu? Biały i z głowy.

pola
30-10-14, 09:32
Jak do chrztu to chyba białe, ewentualnie złamana biel lub ecru.