PDA

Zobacz pełną wersję : Inwestowanie w złoto - są jeszcze odważni?

BartekMazak
05-12-12, 15:03
Jak tam u was nastroje po Amber Gold?
Inwestowanie w złoto jeszcze kusi, ale chyba wyłącznie w firmach i instytucjach, nad którymi KNF jakiś nadzór ma...
Jak uważacie?

Moja siostra wtopiła się w amber - ale na szczęście nie wszystkie swoje oszczędności, więc nawet jak z pomocą prawników odzyska tylko część, to i tak będzie dobrze. No ale są ludzie , którzy potracili wszystko.

To kusi was jeszcze inwestowanie w złoto, czy za żadne skarby?:confused:

rebecca2001
09-12-12, 12:38
Ja... ostatnio "zainwestowałam" i nabyłam pierścionek z rubinami ....ZŁOTY !!!...:) ... złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście ...:)

i myślę,że nie stracę ...

masterchef
23-10-13, 13:07
Niewątpliwie złoto ma ostatnio dobre notowania ale mnie akurat to nie przekonuje i zdecydowanie bardziej opłacalna dla mnie jest inwestycja w akcje i udziały na GPW, bo wiem, że pieniądze tam zainwestowane będą mogły szybciej się zwrócić.

reggend
29-11-13, 10:11
Złoto jest chyba jedynym pewnym środkiem płatności na świecie. Co nam z jakichkolwiek walut, jeżeli nie posiadają one żadnego pokrycia? Może i kurs złota będzie się wahać, jednak ostatecznie to ono będzie miało wartość :) Jestem za złotem.

miter
13-12-13, 16:25
Bańka na złocie pękła i zostawiła za sobą wielu przegranych jak giełda w 2007 i 2008r.

10tolek
17-12-13, 17:35
ten się śmieje, kto się śmieje ostatni :) Cena złota jest niska, dlatego to jest dobry czas na inwestycje :) Lepiej wiedzieć, gdzie można kupić złoto, bo za jakiś czas może być za późno.
Bonne chance! ;)

marysia
10-02-14, 16:18
Złoto cały czas jest jedną z pewniejszych inwestycji.
Przyznam, że trochę kasy już w nie zainwestowałam :)
Teraz chodzi mi po głowie kupno brylantów. Myślicie, że to dobra inwestycja?

10tolek
30-04-14, 15:37
Witam
Jak najbardziej. Inwestowanie w złoto to pewniak. Zawsze złoto miało ogromną wartość i do dziś nic się nie zmieniło. Ja korzystam z magii złota i polecam wszystkim innym. Warto jednak znać kurs złota nim przystąpi się do inwestycji

mezo
17-07-14, 16:32
Autor pisze nie o inwestowaniu w złoto ale o inwestowaniu w podejrzane instytucje parabankowe.
Akurat inwestycje w złoto są bardzo bezpieczne ponieważ obserwujemy już od bardzo długiego czasu ( dobre kilkanaście lat) ciągle tendencje wzrostowe.
Warto jest zajrzeć sobie do mennicy - można tam zakupić złoto z najlepszych mennic europejskich. Wszystko z odpowiednim certyfikatem.
Jest to na pewno o wiele bardziej opłacalne niż lokaty, których oprocentowanie na dzień dzisiejszy jest niskie.
Oraz bezpieczniejsze niż giełda i fundusze inwestycyjne.

adams
13-10-16, 00:24
Temat trochę zakurzony, co mnie mocno dziwi zwłaszcza teraz kiedy dla złota i srebra nastają coraz lepsze czasy. Srebro było przebojem inwestycyjnym ostatniego roku, jako najlepsze aktywo z kręgu tzw. inwestycji alternatywnych. Szczególnie srebrne monety bulionowe zyskują na popularności, z racji tego że ich cena jest na tyle niska, że są dostępne niemal dla każdego do tzw. regularnego oszczędzania. A złoto doczeka się jeszcze swoich 5 minut - obecnie i tak świetnie przechowuje wartość pieniądza w czasie, co tak naprawdę jest jego głównym zadaniem. Spekulacje i szybkie kupowanie złota na dołkach cenowych i sprzedawanie na górkach jest dobre na papierowe inwestycje a nie na fizyczne złoto czy srebro.

emzet
26-01-18, 14:47
Jak tam u was nastroje po Amber Gold?
Inwestowanie w złoto jeszcze kusi, ale chyba wyłącznie w firmach i instytucjach, nad którymi KNF jakiś nadzór ma...
Jak uważacie?

Moja siostra wtopiła się w amber - ale na szczęście nie wszystkie swoje oszczędności, więc nawet jak z pomocą prawników odzyska tylko część, to i tak będzie dobrze. No ale są ludzie , którzy potracili wszystko.

To kusi was jeszcze inwestowanie w złoto, czy za żadne skarby?:confused:

Ciekawi mnie co ma Amber Gold do inwestycji w złoto...? :)

Złoto fizyczne (np. monety bulionowe) okazują się dobrą inwestycją i myslę, że może się to opłacić w najbliższych latach (rynek akcji/obligacji jest już bardzo napompowany, także może być mały krach).

TomaszDzak
30-01-18, 17:13
Według mnie na złocie ciężko zarobić, trzeba by wykupić duże ilości, a niedoświadczony biznesmen łatwo utopi pieniądze.

PawelPop
17-07-18, 04:46
Mi zdarza się czasem kupić, ale tylko jak akurat bardzo tanieje.