PDA

Zobacz pełną wersję : Fotoksiążka

Shee
20-12-12, 11:33
Hey, chciałabym wywołać odbitki w postaci fotoksiążki ale zastanawiam się jaki format i papier wybrać. O ile wielkość to w sumie kwestia indywidualna i pewnie zdecyduję się na dużą panoramiczną, o tyle papier nie. W fotojokerze do wyboru jest papier fotograficzny i błyszczący, który waszym zdaniem jest lepszy? Chciałaby mieć dobrą jakość, ale też w racjonalnej cenie.

WebLion
25-01-13, 18:46
Wątek troszku stary, ale dla potomnych - widziałem książki na obu typach papieru i zdecydowanie lepiej prezentuje się błyszczący.

dzuma
07-02-13, 10:51
na te pytania odpowiedzą CI w miejscu gdzie taka ksiązke będziesz robić :)

Blueone
30-07-13, 14:16
Zdjęcia na papierze błyszczącym mają wyższy kontrast i lepiej widać na nich drobne szczegóły. Z kolei zdjęcia portretowe ładniej wychodzą na papierze matowym.

aga.mal
11-03-14, 10:34
Zdecydowanie wolę zdjęcia na papierze matowym. Chociaż rzeczywiście kolor nie jest tak mocny, ale wyglądają bardziej naturalne. Poza tym dwie praktyczne kwestie: na matowych nie zostają paluchy i nie odbijają tak brzydko światła

wojciechwajs80
26-03-14, 09:07
Mnie osobiście się nie podobają fotoksiążki. Widziałem ślubne i nie są rewelacyjne. Oczywiście zależy co komu się podoba.

pepka
26-03-14, 17:17
Jest do tego jakiś specjalny program - do projektowania fotoksiążki. Ja tak zaprojektowałem swoją ślubną.

mezo
12-05-14, 17:03
Profesjonalne fotoksiążki robi się przede wszystkim w Photoshop CS6 (i wcześniejszych wersjach). Z tego co wiem, to są jakieś półamatorskie programy - ale chyba nikogo nie muszę przekonywać, ze w PS CS6 efekt jest najbardziej optymalny. Tutaj macie fajny kursy z PS w których omawiane są właśnie zagadnienia związane z fotoksiążkami.

alkaadamik25
16-06-14, 09:55
Jaki jest koszt takiej fotoksiążki?

ewela_bob
14-07-14, 05:43
Moim zdaniem w gre wchodzi tylko błyszczący. Bo wtedy wygląda jak prawdziwe zdjęcie.

pawelek3D
26-09-14, 14:27
Ewela nie zgodzę się z Tobą. Ja uważam, że zdecydowanie lepszy i praktyczniejszy jest papier matowy, chyba że dasz błyszczący do albumu i nikt ich nie będzie dotykał.

natec90
17-08-15, 10:14
Błyszczący papier jest lepszy. Fotoksiążki nie są nowością więc może pójdziesz dalej bo warto. Osobiście zamiast fotoksiążki wybrałbym album z ozdobną okładką i ładny graficznie coś w starym stylu ale jeśli już fotoksiążka to na błyszczącym papierze.

tomcyrul
07-01-16, 11:40
Matowy może o praktyczniejszy, ale błyszczący wygląda o wiele bardziej elegancko moim zdaniem

eldo
04-12-16, 14:06
Dokładnie, zdjęcia się lepiej ogląda, wyglądają na pierwszy rzut oka jakby miały lepszą jakość.

DIKEJ
23-05-17, 20:50
Zgadzam się. Też mam papier błyszczący na fotoksiążce, a okładkę twardą a nie materiałową. Moim zdaniem lepiej takie rzeczy zamawiać przez Internet, bo tworzymy nasze zamówienia od A do Z korzystając z szablonów, tak więc jest to w pełni nasze dzieło. Polecam!

hempe
23-11-18, 07:57
Robimy je raz na rok albo dwa - zależy ile fotek się zbierze. Po prostu wybieramy to zamiast klasycznych albumów.
Moim zdaniem to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. A gdzie? Głównie Empik Foto, wszystko wrzucane online, później tylko odbieram w Empiku. Można w dostawie, ale wtedy dochodzi przesyłka, a salon mam po prostu po drodze.

Nieuchwytny
14-02-19, 09:55
Jeśli chcesz fotoksiążkę wyłącznie papier jedwabisty - przy użytkowaniu nie będzie sie palcował

hempe
27-05-19, 07:56
To fakt, że lepiej taki papier, ale ogólnie - niech to będzie fotoksiążka, a nie klasyczny album. Dużo bardziej praktyczne rozwiązanie ;-)