PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczalnie ścieków

kolega1975
29-01-13, 09:26
Dbanie o środowisko to także nie wylewanie ścieków z domu do rzek, stawów, rowów melioracyjnych czy w pole. Nie wolno tego robić ale przede wszystkim dbajmy o siebie i swoje rodziny. Istnieje rozwiązanie- przydomowe oczyszczalnie ścieków. Pomyślmy o tym - nasze zdrowie jest w naszych rękach.

Raquel
29-01-13, 11:04
Możesz coś więcej napisać o tych oczyszczalniach? Ja sie je montuje, ile to kosztuje i czy wszędzie taka oczyszczalnia może być montowana.

kolega1975
29-01-13, 11:52
Moi teściowie wspólnie z sąsiadami sprawili sobie coś takiego. Mieszkają w dość trudnym- podmokłym terenie i nie było problemu. Jednak co do cen i szczegółów najlepiej zajrzeć na (wycięta reklama)

Raquel
11-02-13, 13:48
Taka oczyszczalnia do tanich nie nalezy - już sprawdzałam, interesuje mnie oczyszczalnia Bio Hero - jest biologiczna i można ją stosować na każdym rodzaju gruntu. Ale ten pomysł z sąsiadami - muszę przyznać, ze rewelacyjny.

dzuma
07-03-13, 12:00
szambo to najgorsze co moze byc sobie zyczą za opróznienie jak za zboze

Raquel
08-03-13, 13:23
A tak z ciekwaości, ile płacisz za wywóz szamba? I w jakim regionie?

Polana
18-07-13, 18:19
Znajomi wybudowali oczyszczalnię i twierdzą, że już po 3 latach zwróci się. Szambo to jednak trochę przeżytek, ale jak kogoś nie stać ...:)

Prox Info
24-07-13, 10:42
Prawdą jest, że najpierw trzeba zainwestować. Nie mam jednak wątpliwość, że taka inwestycja zwróci się. Szamba powoli odchodzą w zapomnienie.

Psychoterapia24
01-10-13, 10:39
Lepiej byłoby (dla całego kraju), żeby gminy budowały swoje oczyszczalnie i w końcu skanalizowały jak najwięcej wsi (i mniejszych miejscowości) bo jesteśmy w Europie na końcu stawki w tym temacie.

agaz
19-11-13, 11:12
Lepiej byłoby (dla całego kraju), żeby gminy budowały swoje oczyszczalnie i w końcu skanalizowały jak najwięcej wsi (i mniejszych miejscowości) bo jesteśmy w Europie na końcu stawki w tym temacie.
całkowicie sie z tym zgadzam!

My z mężem również zdecydowaliśmy się na budowę przydomowej oczyszczalni i myślę, że to dobre rozwiązanie, ponieważ warto bardziej dbać o środowisko. Montaż oczyszczalni był bardzo szybki i bezproblemowy, zrobiła to firma (wycięta reklama) i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Halstal
29-11-13, 13:00
We Wrocławiu jest firma Prox, która posiada w ofercie oczyszczalnie przydomowe i przemysłowe. Znam kogoś kto kupił od nich oczyszczalnię. Niestety dofinansowania nie dostał. :( A tania nie była.

Medic-Beauty
02-12-13, 12:32
Oczyszczalnia - jak każde urządzenie - musi kosztować, zwłaszcza jeśli kupujący liczy na oszczędności w eksploatacji i trwałość. Inaczej się nie da.:)

Blueone
21-01-14, 12:15
Później eksploatacja takiej oczyszczalni nie jest droga :)
Można sporo zaoszczędzić wykorzystując ponownie oczyszczoną wodę :)

piotr_szyman
05-06-14, 14:04
Przydomowa oczyszczalnia jest rozwiązaniem istotnie obniżającym koszty utrzymania domu. Szambo to miesięczny koszt średnio około 200 zł miesięcznie co daje 2400 zł rocznie. Niestety w wielu gminach gdzie planowana jest budowa kanalizacji (która się odbędzie nie wiadomo kiedy) nie pozwalają instalować takich oczyszczalni, a już kategorycznie nie gdy ma się działkę mniejszą niż 2000 m.

kolega1975
06-06-14, 13:20
Zawsze musimy pamiętać, że to co dzisiaj wylewamy - jutro nie zniknie. Wszystkie te odpady i zanieczyszczenia zostawimy naszym dzieciom i wnukom.

lolek112
09-06-14, 16:07
Te przydomowe oczyszczalnie to zdecydowanie fajna sprawa :)
Sam mam, w tym roku zamontowałem. :)

Mariusz25
18-06-14, 14:06
dobra sprawa, ale co do szamba, to słyszałem że dzieki niemu można częściowo ogrzewać chatę

lolek112
19-06-14, 12:10
ogrzewać dom szambem?
Oo pierwsze słyszę :)

Mariusz25
30-06-14, 14:18
ogrzewać dom szambem ?
Oo pierwsze słyszę :)
tak mi facet na zajęciach tłumaczył, że układ czerpiący ciepło z szamba ogrzeje chatę np.do 17 C, a reszta czyli do około 22 to może być gazem ogrzana i to jest podobno przy tym duża oszczędność. więc mówię to co słyszałem :)

lolek112
30-06-14, 19:29
oczywiście nie mówię, że nie ;p
po prostu jeszcze nie słyszałem o takich rozwiązaniach :)

Mariusz25
01-07-14, 08:40
Ja też jak to usłyszałem to śmiac sie zacząłem, bo jak g..em można grzać :P ale żeby ktoś to robił nie spotkałem sie