PDA

Zobacz pełną wersję : Bezsenni czy nocne marki?

waldi987
13-02-13, 17:30
Wiele jest powodów, dla których nie możemy spać. Jedni nie śpią bo pracują, drudzy bo mają taki styl życia, inni chcą ale... nie mogą.
Bezsenność. Jej powodów może być mnóstwo, dla każdego inny. Miewacie kłopoty z zaśnięciem, zdarza Wam się nie przespać nocy? Jak sobie z tym radzicie?

Popiel
15-02-13, 13:48
Kłade się ok 23.00 a zasypiam dopiero ok 3 nad ranem. Dzisiaj po 3 wstawałem jeszcze na papierosa. Rano obudziłem się nieprzytomny, dopiero mocna kawa jako tako postawiła mnie na nogi. Nie chcę brać tabletek nasennych, ale obawiam się że będę musiał. Piję jedynie melisę ale ta nie skutkuje.

waldi987
18-02-13, 17:03
Tak długa bezsenność może być oznaką jakiejś dolegliwości. Warto więc udać się do lekarza, aby aby wykluczyć ewentualną chorobę.

japaman
19-02-13, 07:00
Jestem nocnym markiem, ale ile bym dał żeby pójść szybko spać i całą noc przespać bez problemu... ehh...

Miro
19-02-13, 08:16
Jedyny pożytek z bezsenności to ma szef, kiedy taki pracownik pracuje na nocne zmiany:) Na serio nie ma co lekceważyć problemów ze snem ,chociaż im człowiek starszy tym gorzej śpi, mówi się, że ktoś śpi jak dziecko.Proszki na sen to konieczność, zacznij od zmiany trybu życia, mniej "pobudzaczy" do życia w ciągu dnia, nie pracuj wieczorem, lampka wina, ja szybko zasypiam przy książce;)

waldi987
19-02-13, 16:59
Jestem nocnym markiem, ale ile bym dał żeby pójść szybko spać i całą noc przespać bez problemu... ehh...

Japaman zwróciłeś się z tym problemem do lekarza? Długotrwała bezsenność może być oznaką jakiejś innej dolegliwości. Miro wspomina o proszkach. Tak ale najlepiej z przepisu lekarza po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki.

masterchef
21-03-13, 08:19
nie mam problemów z bezsennością, ale z kolei mój problem polega na tym, ze jestem wiecznie zmęczona i wiecznie nie wyspana bez względu na to ile godzin trwałby mój sen :/

waldi987
09-04-13, 13:48
To mogą być problemy ze snem mimo wszystko. Całkiem możliwe, że Twój sen je płytki. Stąd przyczyna Twojego przemęczenia.

Popiel
10-04-13, 19:25
Czasem mi się śni że nie śpię. Pewnie to jest ten płytki sen. Niby śpię, ale wiem co się dookoła dzieję. Słyszę każdy stukot, każdy szmer.

waldi987
11-04-13, 17:39
Popiel jeśli długo to trwa to spróbuj coś zmienić a swoim życiu. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Może to stres a może oznaka jakiejś dolegliwości.

Atrick
07-05-13, 21:46
Zawsze dosyć późno kładłem się spać. Gdyby tylko codziennie można było pospać sobie do 9 ;)

waldi987
13-06-13, 11:14
No tak, gdyby. Gdyby tak można przyłożyć głowę do poduszki i zaraz spać, wtedy pewnie i o 7 chciałoby się wstawać bez problemów. :)

Abudabi
18-09-13, 17:37
W moim przypadku przypadłość bezsenności powtarza się co pewien okres czasu. Zwykle są to 2 - 3 dni w miesiącu i wtedy nic mi nie pomaga na sen. Wówczas jeśli leżę tak całą noc to sen przychodzi dopiero około 6 nad ranem. Jak jest sobota czy niedziela to jeszcze nie ma problemu, ale w tygodniu do pracy trzeba wstawać, a to człowiek padnięty jest.

kuropatwa
25-11-13, 10:29
Może warto pomyśleć o zmianie materaca? W BRW znalazłam różne.
Ludzie czasem nie mają pojęcia, że nie wysypiają się z takich błahych powodów, a sen to podstawa naszego zdrowia.
Najdłużej udało się człowiekowi przeżyć chyba 11 dni bez snu.

ciekawymarian
11-02-14, 16:00
U mnie cykl markowania późno w nocy i wczesnego chodzenia spać ciagle się zmieniają, zależy to od intensywności treningów i pogody :) Bezsenność pojawia sie rzadko, kilka dni na kilka miesięcy, lub po treningu z dużą dawką adrenaliny

ziajaxoxo
11-02-14, 18:33
Ponoć osoby inteligentne późno zasypiają :P
To tak dla pocieszenia :D
Kurtki damskie i męskie skórzane

ciekawymarian
13-02-14, 11:52
I śpią w ciągu dnia :) mini drzemki są bardzo zdrowe btw

ziajaxoxo
14-02-14, 09:48
Ja nie śpię w ciągu dnia :P
I głupi nie jestem :D
Kurtki męskie i damskie skórzane

derata
26-03-14, 14:28
czasami mam problemy z bezsennością

masterchef
17-04-14, 08:34
Zdecydowanie należę do osób, które nie mogą spać po nocach, nawet jeśli bardzo się starają. Dzień w dzień budzę się średnio co godzinę, a nie potrafię spać dłużej niż do 6 nad ranem.

fruitekk
04-06-14, 11:45
ja tak mam bardzo często. Poza tym ja wolę pracować w nocy. Jestem studentem architektury i bardzo często wiele projektów robię po nocach. To jest kwestia stylu życia i można się do tego szybko przestawić.

Malinowekkredyty
25-06-14, 07:07
również mam tak, że sporo rzeczy lubię robić nocą. wtedy nikt mi nie przeszkadza i łatwiej mi się skupić na pewnych rzeczach. Ale wiadomo, później trzeba odespać swoje.

mezo
03-07-14, 10:38
A czy ktoś z Was walczy może z chrapaniem? Jeśli tak to mogę podsunąć dobre info - tutaj można przeprowadzić zabieg laserowy, który zniweluje problem. Gabinet znajduje się we Wrocławiu.
Sam się podjąłem jakiś czas temu ponieważ przez moje chrapanie nie mogła się wyspać moja żona a w kolejności ja ponieważ ciągle mnie budziła i szturchała. Tak więc oboje wstawialiśmy codziennie niewyspani. Mamy małe mieszkanie tak wiec odpadała możliwość przeniesienia się do drugiego pokoju.
Jeśli posiadacie odpowiednie fundusze to warto ;)

epozyczka
03-07-14, 13:23
zdecydowanie należę do nocnych marków :) lubię pracować w nocy, jakoś tak mi łatwiej wtedy

Junix852
04-07-14, 10:56
Ja raczej nie preferuję pracy nocą. Zdecydowanie lepiej pracuj się w dzień.

opinie o lekach
30-07-14, 19:58
Również noc, dużo przyjemniejsza pora :) łatwiej o skupienie, do tego krótka drzemka wieczorem, aby odświeżyć mózg.

Junix852
05-08-14, 14:07
Generalnie podziwiam Cie, że potrafisz pracować nocą. Wielki szacun.

pepka
14-08-14, 07:19
Ja myślałam,ze cierpię na bezsenność. Wiecie co mi bardzo pomogło? Sprawiłam sobie porządny materac i wreszcie zaczełam się wysypiać ... serio. Wcześniej nie mogłam.
WYbrałam średniotwardy, na sprężynach . MOże nie był tani ale w sklepach często można znaleźć duże promocje. Na przykład w sklepie Black Red White jest obecnie dobra cena na materace brw - tutaj możecie sobie zerknąć. Same najlepsze marki w cenie ponad 30% niższej.

Filipek
19-08-14, 10:21
Wszystko zależy do jakiego trybu życia jesteśmy przyzwyczajeni jedni kochają spać nocą, a inni pracować. Ja tam jak mam jednej nocy problemy z zaśnięciem to następnego dnia staram się zażyć trochę sportu aby zmęczyć troszkę ciało i wtedy zasypiam bez problemu.