PDA

Zobacz pełną wersję : Specjaliści za granicą

karuszka
01-03-13, 08:42
Tak jak w temacie. Nie chodzi mi o prace sezonowe tylko o takie branże jak IT, marketing, HR. Ktoś pracuje, ma znajomych którzy pracują? Chodzi mi o warunki, płace, świadczenia socjalne. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem i na oku mam między innym i Holandię. Myślicie że specjalista z językiem angielskim i 3 letnim doświadczeniem będzie miał problem ze znalezieniem pracy?

pozdrawiam
www.e-wozki-widlowe.com (http://www.e-wozki-widlowe.com/)

Wypowiadanka
12-04-13, 15:16
Akurat w branżach, które wymieniłeś, nie mam znajomych pracujących za granicą, mój dobry kolega jest po politechnice i znalazł niedawno pracę w Stanach w jakiejś fabryce samochodów. Z tego, co wiem, to ma się całkiem fajnie, bo załatwili Mu i mieszkanie, i samochód służbowy, kwestię wizy pracowniczej też załatwiała firma, przelot także, więc On tak naprawdę o nic się nie musiał martwić i za niczym nie musiał biegać, a i teraz skupia się jedynie na pracy i wypoczynku ;-)

medyk
23-04-13, 19:55
Kolega pracuje w firmie z UK, praca zdalna, lata do Londynu co 3 miesiące. Nie pytam go o zarobki z wiadomych powodów jednak na biednego nie wygląda, wydaje się bardzo zadowolony, jest programistą.

japaman
24-04-13, 06:54
Mam kilku znajomych w UK pracujących w IT, z tego co ogarniam to poniżej 3 tyś na miesiąc nie schodzą, funtów oczywiście, ja u nas za tą sama robotę mam 2/3 tego co oni tyle że w złotówkach :P Jeśli ktoś jest specjalistą w jakiejś dziedzinie to bym się nawet nie zastanawiał tylko gdzieś jechał... no chyba że jego druga połówka nie chce jechać jak to w moim przypadku jest :/