PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych - Wasze opinie

Bangladesh
23-03-13, 09:13
co sądzicie na temat bezpieczeństwa kart zbliżeniowych? Ostatnio oglądałem taki krótki dokument na temat tego, jak w prosty sposób za pomoca urzadzen, które w necie są do kupienia, można przechwytywac dane z kart. Generalnie uważam, że akurat w Polsce to będzie masówka. Polak szybko znajdzie sposób, aby złamać zabezpieczenia.
W końcu nie takie rzeczy ludzie łamią.
Właściwie to jak te karty sa chronione? nijak. Albo mam za mała wiedzę :)
Jestem ciekaw waszych opinii i doświadczeń.

pollock
25-03-13, 14:21
hehe ja tylko czekam, aż Polacy złapia w swoje ręce przenośne czytniki wykradające nasze dane, pay pass jest bardzo niebezpieczny niby bo napawdę niby banki daja limit dzienny i kwotę do zapłaty z wykorzystaniem pay pass aczkolwiek nie raz była sytuacja jak ludziom zaginęły karty i potem zniknęło 2 tyś.

Doświadczeń jeszcze w tym zakresie nie mam i mam nadzieje ze na mnie nie trafi, jak będzie tylko można to chętnie oddam kartę z pay passem i powrócę do wpisywania pinu

japaman
26-03-13, 07:56
Powiem że mam taką kartę już całkiem długi czas i jeszcze nikt mi nic z niej nie ukradł, ludzie na siłę szukają problemów. Ile znacie osobiście przypadków żeby komuś zniknęła kasą ???

masterchef
24-05-13, 13:38
ja nie znam takiego przypadku, ale uważam, ze to nie zwalnia nas ze zwiększonej ostrożności

Bandana
21-06-13, 11:03
Oczywiście, że nie zwalnia ze zwiększonej ostrożności, ale popadanie w paranoję też nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto znać technologię z jakiej się korzysta, jej mocne i słabe strony.

Perfect_Human
22-06-13, 20:27
Prawdę powiedziawszy to znam dwie osoby, którym w dziwnych okolicznościach zginęły pieniądze z konta. Sprawy są co prawda cały czas wyjaśniane, lecz transakcje były dokonywane w tym samym sklepie przez te dwie osoby i w jakiś dziwny sposób zakupy były robione jeszcze później, gdy ich tam nie było..

sig
22-06-13, 22:15
Na wskutek braku PINu dla małych transakcji nie można mówić o bezpieczeństwie kart zbliżeniowych, bo go zwyczajnie niema. Starczy że ktoś z "przekaźnikiem" NFC jedzie z posiadaczem karty w a autobusie, a jego wspólnik z sprzężonym z rzeczowym czytnikiem (przez internet) smartfonem z NFC może robić na jego (posiadacza karty) konto zakupy. Nawet kraść samej karty nie trzeba, więc udowodnienie bankowi że to nie my robiliśmy te zakupy będzie w zasadzie niemożliwe, o ile złodzieje nie zostaną złapani na gorącym uczynku (pytanie tylko jak? terminal karty od smartphone-a nie odróżni bo korzystają z tej samej technologii czyli NFC).

marticar
30-06-13, 01:35
Zastanawiam się nad zakupem opakowania na kartę, które ma zapobiegać odczytywaniu ale czy to działa ?? trochę drogie są te opakowania i wolę mieć pewność, że to działa

sig
30-06-13, 06:48
W teorii powinna temu zapobiec tzw "klatka Faradaya", ale nie wiem czy są pokrowce na karty z takową.

lob77
22-12-13, 21:25
No cóż, hakerzy i włamywacze mają swoje sposoby, ale zasadniczo te karty nie są w jakiś szczególny sposób narażone na oszustwa.

pepka
20-01-14, 12:50
Jest to z pewnością wygodne. Ja w swoim mBanku uszkodziłem kartę aby nie można z niej było korzystać zbliżeniowo.

adziev
21-01-14, 23:35
ja nie znam takiego przypadku

mezo
23-01-14, 08:32
A ja na wszelki wypadek uszkodziłem swoją kartę z mBanku. Przepis znalazłem na niebezpieczniku.

marcinkurtyka
26-01-14, 09:18
Według mnie nie ma co przesadzać. PayPass jest mega wygodny i sam często go używam. Niepotwierdzone teorie spiskowe najlepiej ignorować...

ulicafinansowa
06-05-15, 20:10
wystarczy wsadzić kartę w specjalne etui, co uchroni kartę przed wszelkim dostępem do niej przez niechciane osoby.

wolf
06-05-15, 20:48
Takie etui nic nie da w przypadku kradzieży karty. Nadal będzie nią można płacić bez znajomości pinu. Są jednak banki, które pozwalają na uzyskanie karty chipowej zamiast zbliżeniowej.

valerie89
09-05-15, 09:55
Nie wydaje mi się, że by niebezpieczeństwo korzystanie z kart zbliżeniowych było znacznie większe, niż w przypadku tradycyjnych kart. Niby do zwykłej karty potrzebny jest PIN, ale sporo osób zapisuje go i nosi w portfelu (tak trudno zapamiętać cztery cyfry?), a nawet jeśli nie, to można go podpatrzeć gdy się go wpisuje np. w sklepie lub bankomacie - do takich sytuacji dochodzi przecież non-stop.

Anna Lisik
20-07-16, 18:57
To jakaś nędzna ściema z tym uszkadzaniem kart czy jakimś etui - żadne etui nie zatrzyma transmisji radiowej.

Dwa - płatności radiowe są mega bezpieczne pod warunkiem że dbamy o to, aby nikt nam nie 'podsłuchał' naszej transmisji przy płaceniu zbliżeniowym. Są na to sprawdzone metody.

waszkiTom
19-09-16, 08:14
Moim zdaniem te karty to wcale nie jest tak dobry wynalazek jak reklamują, mimo wszystko umiar trzeba również umieć zachować, a na pewno te bryloki dotykowe to strach używać

Serwus
25-09-17, 08:43
Moim zdaniem karty zbliżeniowe są teraz bardzo narażone na ataki. Poprzez specjalne czyniki RFID, które potrafią kartę złapać do 3 metrów. Tu podam przykładowy film, i tak możecie znaleźć tego więcej. (wycięty spam). Ja swoją kartę zabezpieczam w specjalnych opakowaniach. Podobno blokują te fale wysokich częstotliwości czytników. teraz w centrum handlowym, parku, czy komunikacji miejskiej trzeba uważać :) nikt nie musi Cię na siłę okradać, wystarczy, że będzie posiadał specjalny czytnik RFID..

PawelPop
17-07-18, 06:05
Z tymi czytnikami to kompletna bzdura. Na pewno zauważylibyście złodzieja z wielką cewką.