PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wybrać fotografa na ślub?

kuropatwa
11-04-13, 09:25
Wiadomo, że każdy chce mieć jak najlepsze pamiątki z takiego dnia, dlatego zastanawiam się, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, kiedy wybiera się fotografa? Według mnie istotne jest to, żeby podobało nam się jego portfolio z dotychczasowymi pracami, np. jak tu: fotografia ślubna we Wrocławiu (http://www.studio-plener.pl/).
Macie jeszcze jakieś porady?

hegemon
16-07-13, 00:44
Zapytać czy filmuje lustrzankami. Jesli nie to niech spada. Jeśli tak to niech pokarze portfolio.

Bartender
16-07-13, 20:31
Zależy co rozumiesz pod pojęciem film?

czy chcesz mieć 8godzinnego tasiemca jak wujek wychyla kolejnego kielona, czy 3 minutowy teledysk + 30-40 minutową relację z weselicha.

Przede wszystkim pytaj o portfolio.

jurekedi
23-07-13, 23:22
Przede wszystkim zacznij go szukać wśród swoich znajomych. Może dostaniesz namiary na kogoś sprawdzonego ;)

Poza tym portfolio i przykładowe filmy. Obecnie nie idzie się na ilość, a jakość weselnego wideo dlatego ważne, żeby kamerzysta potrafił uchwycić i wyłapywać momenty ;)

kamistomasz
10-12-13, 19:28
Dokładnie najlepiej po pytać znajomych, wziąć od nich numer i skontaktować się. Tak w ciemno to ciężko trafić na dobrego. I patrzeć,oglądać ich zdjęcia i filmy.

beeboob
18-02-14, 08:31
Nie trzeba szukać po znajomych, ja nie spotkałem się dotychczas z jakimś wybitnym specjalistą (chociaż niektórzy się cenili).
Najprościej spojrzeć na kilka zdjęć i ocenić czy właśnie takie chce się mieć.

chlopzmazur82
27-02-14, 22:18
Zapytać czy filmuje lustrzankami. Jesli nie to niech spada. Jeśli tak to niech pokarze portfolio.
Dobre sobie...
Chcesz mieć 2w1 czyli ani dobrego filmu, ani dobrych zdjęć?
Foto-kamerzystę, który traci niepowtarzalne ujęcia, "bo akurat kręcił" lub na odwrót?
Od filmów są kamerzyści, od zdjęć fotografowie i nie ma zmiłuj!

wielkibrat
19-03-14, 14:15
Jak dla mnie to powinien być ktoś z polecenia np. widzieliście film z wesela znajomych i bierzecie tego samego kamerzystę. Na moim weselu było MDM Foto, właśnie z polecenia znajomych, no i na prawdę wszystko nam odpowiadało. Tak więc to przede wszystkim kwestia szukania...

milado7
11-07-14, 05:45
Najlepiej zapytaj swoich znajomych o rekomendacji tych osób, które u nich na ślubie pracowali.

adamkowal
23-07-14, 12:58
Opinie i portfolio to podstawa. A już najlepiej jak Ci ktoś znajomy poleci fotografa. Bo na referencjach ze strony też nie ma co bazować. Najlepiej zebrać listę fotografów ślubnych, przejrzęć ich portfolia i wybrać tego, którego zdjęcia najbardziej nam się podobają.

joonek9
29-07-14, 15:35
Najlepiej przejrzeć zdjęcia znajomych którzy korzystali z usług danego fotografa i sprawdzenia na ich podstawie sprawdzenie umiejętności, opinie mogą być różne (bo komuś przez jakieś niedomówienie coś się nie podobało) dlatego myślę że najlepsze jest właśnie przejrzenie zdjęć.

Michal83x83
31-10-14, 10:47
Podstawo to czego od niego oczekujesz - czy zależy Ci na zdjęciach studyjnych czy też plenerowych. Jeśli wolisz plenerowe, to warto udać się do osoby, która posiada jakiś pomysł na zdjęcia, ciekawe miejsca itp. W przypadku studyjnych, to z reguły każdy fotograf posiada jakieś standardowe tła i robi wszystkim zdjęcia w podobnej pozie.

NoweCentrumŁodzi
14-01-15, 14:09
Najważniejsze to porównywać zdjęcia różnych fotografów, a później decydować się na porównanie ofert.

romekkredek
06-03-17, 12:13
Ja nie ukrywam, że zawsze weryfikuję po opiniach klientów :)

Nieuchwytny
14-02-19, 09:44
Jestem fotografem, rynek ślubny jest najgorszy od kilku lat - wszystko sie zlewa. Fotografowie to zazwyczaj ludzie chcąccy dorobić do pensji lub szukający w tej branży szybkiej kasy. Braluję*ludzi z pasją dla których fotografia jest muzą.

Cranium84
03-03-20, 19:05
Jest wielu fotografów z pasją, którzy robią fotografię ślubna na bardzo wysokim poziomie. Traktują swoja pracę poważnie, cenią się ale wkłądają w nią serce. Trzeba tylko odróznić niedzielnego pstrykacza od osoby zajmującej się fotografią ślubną zawodowo.