PDA

Zobacz pełną wersję : Wyprawka dla przedszkolaka

kuropatwa
07-06-13, 18:51
Co prawda wiem mniej więcej co tam będzie potrzebne w przedszkolu, sprawdziłam na stronie przedszkola ( http://junior.lublin.pl/ - co swoją drogą jest dobrym pomysłem, żeby umieścić tam listę najpotrzebniejszych rzeczy), ale zastanawiam się jeszcze czy po drodze nie okaże się, że trzeba będzie kupić takie mniej oczywiste wyposażenie.
Macie jakieś pomysły, co kupić ponadprogramowo, żeby później dodatkowo nie biegać po sklepach?

marysia
03-07-13, 20:09
W niektórych przedszkolach zbierają pieniądze i sami kupują wyprawki. Moim zdaniem to bardzo dobra opcja :)
A z rzeczy które trzeba kupić - na pewno piżamka i kapcie.

actywnedziecko
22-08-13, 12:51
No na szczęście na tym etapie jeszcze wiele nie potrzeba ale z pewnością dużym wydatkiem będą książki - i to już w przedszkolu!
Myślę, że fajnie by było przede wszystkim pomyśleć o kierunku edukacji. Może dodatkowe zajęcia muzyczne lub plastyczne? Języków jednak nie polecam - nie ma skutecznej metodyki nauczania dzieci języków obcych. Mój siostrzeniec z wielką frajdą podszedł do nauki gry na ćwiartkach - małych skrzypcach. Powodzenia!

Nanako
14-10-13, 15:42
To w przedszkolach potrzebne są wyprawki ?

Coraz bardziej boje się mieć dzieci.

jerryf7
18-02-14, 10:06
Z tego co ja pamiętam to moje wyposażenie przedszkolne obejmowało właśnie kapcie, piżamę i worek na obuwie.

Laralson
02-09-14, 10:29
moje dziecko dopiero będzie szło do przedszkola i fajnie, że podesłałaś tę stronkę.. ale faktycznie prócz tego trzeba się dobrze zastanowić co jeszcze trzeba.. a najlepiej zapytać już panie przedszkolanki

marysia
03-12-14, 15:37
Moje jeszcze nie chodzą, ale powoli już się za jakimś rozglądam.
Tak jak piszesz, kadra na pewno jest ważna, ale ja jeszcze zwracam dużą uwagę na kwestię higieny.
Niektóre przedszkola przeprowadzają u siebie ozonowanie ( tu można o tym doczytać: http://alergia-ozonowanie.pl/oferta-dla-zlobkow-i-przedszkoli) i powiem Wam, że dla mnie to duży atut. Nie chcę, żeby mój maluch co i rusz łapał jakieś choróbska od innych dzieciaków.