PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemne meble do pokoju dziecięcego

kuropatwa
29-06-13, 15:19
Co sądzicie o meblach do pokoju dziecięcego wykonanych z ciemnego drewna? Jakoś tak utarło się, że to zawsze są jasne mebelki, ale muszę przyznać, że te ciemne wyglądają bardziej naturalnie i chyba są bardziej praktyczne. Widziałam takie (spam) i nawet zastanawiam się nad takimi.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

little man
12-08-13, 12:07
jeszcze zależy w jakim wieku jest dziecko ;) do 5 lat? do 10 lat? a może do 18 lat? dla małych dzieci wolę jasne meble i wygląd pokoju, a później czas pokaże :) sam będzie decydował co chce mieć w pokoju

Task
14-08-13, 09:13
Ciemne mebelki nie są praktyczne - widać na nich kurz :). To dobre dla starszych dzieci, które same sprzątają (czego rodzicom życzę).

kasiaw90
21-08-13, 17:24
Jeżeli dzieciaczek jest jeszcze malutki, to nie jest dobrym pomysłem wstawiać mu do pokoju ciemne meble które będą robiły ponurą atmosferę. No chyba że bardzo jasny pokój, to ewentualnie bym się zastanawiała.

janb33
27-08-13, 10:54
Myślę że to zły pomysł, pomyśl nad czymś raczej kolorowym...

ejsii
27-08-13, 13:00
Myślę że to zły pomysł, pomyśl nad czymś raczej kolorowym...

Jeszcze dziecko się nabawi jakiegoś lęku w ciemnym pokoju :D przecież jest tyle fajnych kolorowych aranżacji na internecie do znalezienia, że głowa mała.

gertis
27-08-13, 21:00
Osobiście nie wstawiłbym swojemu dziecku ciemnych mebli do pokoju. Dla dzieci odpowiedniejsze są jasne, kolorowe przestrzenie, które rozwijają ich wyobraźnię.

Lunatic88
29-08-13, 09:30
Nieciekawy pomysł, dlaczego ciemne, może lepiej jasne, zielony, niebieski, żółty. Ciemne meble sprawią że dziecko nie będzie miało ochoty na zabawę, będzie go odstraszał jasny kolor. Jak dla mnie to nie ma sensu, a później do psychologa w przedszkolu bo dziecko rysuje wszystko czarną kredką.

marysia
04-09-13, 14:25
Wszystko zależy z czym zestawisz te meble.
Moim zdaniem byłoby ok, gdybyś połączyła je z kolorowymi dodatkami. Do tego jakaś fajna fototapeta z mural24.pl (http://mural24.pl/) i całość mogłaby naprawdę fajnie wyglądać.

k4t4rynka
04-09-13, 16:24
Ciemne meble należy ładnie wyeksponować w dużym jasnym pokoju wyłożonym jasną tapetą i jasnym dywanem. Należy sprawić by nie dominowały, wtedy nie będą sugerować grobowego nastroju. Takie jest moje zdanie :)

norton
16-09-13, 09:04
Tak się utarło - to fakt, ale musicie przyznać, że dziecko lepiej czuje się w pokoju przy wesołych jasnych kolorach, niż przy ciemnych?. Dzsiaj nawet dorośli dla siebie zaczynają gustować w jasnych meblach. Nawet jeśli będą białe ściany i biały dywan, czy też jasna podłoga, to ciemne meble będą bardzo przygniatające.

Wypowiadanka
05-11-13, 08:37
W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się jasne mebelki, u malutkich dzieci, które chodząc o wszystko się podtrzymują, najlepiej sprawdzą się meble białe lub jasne sosnowe, bo na takich nie widać poodbijanych paluszków :D Plusem jasnych mebli jest jeszcze to, że łatwiej dopasować do nich kolorowe ściany i dodatki, by jednocześnie uniknąć takiej ciemnej, ponurej atmosfery, jak przy ciemnych meblach i kolorowych ścianach :P No i jak dziecko podrośnie i wymyśli sobie, że chce meble niebieskie/zielone/różowe to takie jasne łatwiej przemalować :D

mili210
05-11-13, 20:09
Moim zdaniem pokój dziecka powinien być pełen kolorów.

anecz
10-11-13, 11:59
Bardzo ciekawy pomysł.Mi się bardzo podoba co nie znaczy że wszystkim.:D

marysia
18-11-13, 07:32
I jeszcze warto wspomnieć o oświetleniu - ono też wpływa na charakter pokoju :)
W dziecięcym musi być dużo światła. Oprócz głównej lampy, na pewno lampka przy łóżku i na biurku. Pokój od razu będzie wyglądał weselej :)

Wypowiadanka
04-12-13, 08:29
Moim zdaniem pokój dziecka powinien być pełen kolorów.

Byle nie zbyt pstrokaty ;-)
Tutaj są ciekawe pomysły na dziecięce pokoje, wszystkie takie radosne, baśniowe... Np. taki jest super:
http://img.homebookstatic.pl/rimgsph/3746_9a4da67e-194f-43f6-ab61-6e9a8d0236cd_max_640_640_rolety-graficzne-dekea-pokoj-dziecka-styl-tradycyjny.jpg

marinko007
17-06-14, 10:22
Lepiej jak pokój dziecka jest kolorowy. Poza tym na ciemnych meblach bardziej widać kurz.

Lucy00
19-06-14, 18:38
Zależy w jakim wieku jest dziecko.
Ale tak ogólnie to raczej lepsze jasne meble.

odyssa11
26-06-14, 11:22
Raczej preferuje jasne kolory mebli. Dla dzieci też takie będą lepsze.

Junix852
04-07-14, 10:49
Zdecydowanie bardziej polecam jasne mebelki. Do pokoju dziecięcego będą lepsze.

mezo
14-07-14, 09:11
Ciemne meble są ok ale tylko wtedy kiedy rozjaśni się pomieszczenie innymi , bardziej kolorymi dodatkami. Wtedy wszystko prezentuje się jednak lepiej.
Warto jest na przykład zakupić kolory dywanik. W sklepie Black Red White mają spory wybór takich dodatków - na tej stronie można na przykład je obejrzeć.
Ten jest świetny:
303

OchotaNotariusz
17-07-14, 10:32
jak dla mnie ciemne meble są ok, tylko wtedy ściany jasne i jakieś kolorowe dodatki, żeby ponuro nie było

Raquel
04-09-14, 14:53
Ciemne meble - tez moga być, wówczas jasne ściany i jasne dodatki są wskazane. Jesli nie wiesz, czy takie zestawienie bedzie dobrze wyglądać poszukaj takich rozwiązań na fotografiach w internecie, zerknij na kilka aranżacji pokojów dla chłopca akurat, ale to właśnie w pokoju chłopięcym takie meble powinny lepiej wygladać.

Chciałam dodać zdjęcia, ale jakiś error wyskakuje.....

Misia
14-10-14, 16:42
Ciemne meble zupełnie nie pasują do pokoju dziecięcego. Jeśli już uparliście się na ciemny akcent, kupcie coś takiego: 320
Trochę brązu, trochę białego. Zestaw składa się z biurka, łóżka, szafki pod łóżko, regału i szafy. Meble są odpowiednie zarówno dla maluszka jak i dla kilkuletniego dziecka.

pola
30-10-14, 09:36
Ja nie lubię ciemnych mebli. Ciemne mogą być dodatki, meble wolę jednak w jasnym drewnie.

ratun
03-12-14, 10:23
Ja lubię takie meble, ale w swoim pokoju. Dziecku bym nigdy takich nie wstawił

ulik
22-02-18, 17:42
Nie jest to dobre rozwiązanie. Takie meble możesz postawić w salonie, a w pokoju dziecka powinno być raczej jasno.

TomaszDzak
26-02-18, 01:55
Wszystko zalezy od reszty pokoju i upodobań dziecka.

Modnestol
29-08-18, 10:59
Ja bym szedł w jasne kolory. Idąc tokiem rozumowiani że dziecko potrzebuje impulsów do rozwoju(bajki w tv kiedyś takie szarobure a dziś krzykliwe i pstrokate)

modnestol
02-06-19, 16:00
Ciemne meble to dla mnie wstęp do depresji a jeszcze gorzej jak cały pokój wystylizowany będzie na ciemno. Według mnie dzieciństwo jest kolorowe i radosne i potrzebuje takiego otoczenia.