PDA

Zobacz pełną wersję : Zmarnowany urlop

fastlaw
11-07-13, 07:15
Zakup wycieczki w biurze podróży nie zawsze oznacza, że nasz urlop będzie dokładnie taki jak sobie go zaplanowaliśmy. Niejednokrotnie zdarza się, że to co zastajemy na miejscu znacznie odbiega od warunków zapewnionych przez organizatora, a tym samym warunki naszego wypoczynku są niezgodne z przedstawioną nam ofertą.
Różnice w standardzie hotelu i wyposażeniu pokoju często są przyczyną frustracji i zamiast oczekiwanego wypoczynku, wykupiona wycieczka staje się koszmarem, o którym chcemy jak najszybciej zapomnieć. Dlatego powinniśmy pamiętać, że mamy prawo do ODSZKODOWANIA. Wszyscy!
Może organizatorzy przestaną wtedy traktować nas jak bydło?

ZielonyNurt
11-07-13, 07:28
Racja. Polscy organizatorzy i polskie wycieczki zdecydowanie różnią się od tych oferowanych np. w Niemczech. Dlaczego? Czy do końca życia będziemy społeczeństwem klasy B?

Icenter
02-08-13, 17:43
Takie są prawa dżungli. Klient w Polsce jest dobry dopóki się go doi. Potem może sobie iść do diabła.

little man
11-08-13, 07:51
tak, dlatego uważam, że zawsze przed wykupieniem wycieczki w jakimś biurze obsługi najpierw powinniśmy wybrać biuro, które jest długo na rynku i najlepiej ma pozytywną opinię w śród klientów - a teraz łatwo to sprawdzić, chociaż by za pomocą Internetu. Dodatkowo czasami lepiej zapłacić więcej za wycieczkę i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku. Zazwyczaj te tanie wycieczki stwarzają później problemy, bo to co mięliśmy mieć na miejscu okazuje się fikcją. Tak więc tylko i wyłącznie sprawdzone biura podróży i nie skąpmy, dopłaćmy te 400-500 zł więcej, aby być zadowolonym

magdapilko
06-09-13, 09:52
tylko że ostatnio się zdarza, że nawet duże biura podróży upadają, tak więc nigdy nie możemy mieć pewności. ja wolę samej sobie organizować wyjazd lub z grupą znajomych, to naprawdę nie jest dużo roboty, tylko samolot, hotel i tyle..szczególnie jeśli chcemy spędzać czas w jednym kurorcie.

santi
19-09-13, 00:06
przez ten kryzys co niestety do nas w końcu dotarł nigdy ni wiadomo czy nawet te sprawdzone biura nie upadną...

aga_gaga
23-09-13, 09:08
Biura podróży nie są odpowiednio monitorowane w naszym kraju. A wiele osób nie zawsze sobie zdaje sprawę, że przed wycieczką warto zajrzeć do internetu i trochę poczytać o biurach podróży. Najbardziej wiarygodne są opinie niezadowolonych ;)

Wypowiadanka
25-09-13, 07:21
A ja zawsze byłam przeciwna biurom podróży, a w tym roku się skusiłam na zagraniczne wakacje i wykupiłam wycieczkę w biurze, znanym i dużym, i nie była droga, a wszystko było tak, jak miało być i byliśmy z mężem bardzo zadowoleni. Wyjątek potwierdzający regułę? ;-)

ibum44
27-10-13, 18:59
Zależy z jakiego źródła korzystasz. Zawsze należy wybierać sprawdzone biura podróży, wówczas nic Cię nie zaskoczy :-)

kuropatwa
03-12-13, 12:47
A może lepiej spróbować zaplanować wycieczkę samodzielnie?
Wiadomo, że będzie to kosztowało więcej trudu, ale są przecież różne możliwości i prawo konkurencji. Są przecież tanie linie lotnicze w Polsce, np. bilety można kupić często w okazyjnych cenach.
A z pomocą internetu bez problemu można zarezerwować jakieś noclegi w miejscu, gdzie chcemy jechać

masterchef
04-12-13, 09:29
Niewątpliwie trzeba postawić na dobre biuro podróży.Nie ma znaczenia czy to nasz urlop , czy wycieczka dla firmy jakość musi być. Nie ma nic gorszego jak stres w takich okolicznościach.

norton
07-12-13, 08:56
I właśnie dlatego najlepszą formą wypoczynku będzie indywidualny wyjazd na wczasy, bez nerwów i robienia wszystkiego pod gwizdek. Oczywiście jeśli ktoś posiada własny środek transportu,a dzisiaj raczej każdy posiada cztery kółka. Zawsze wyjeżdżamy własnym samochodem i urlop zawsze mamy udany łącznie z pogodą.Bo jakie mamy Biura Podróży - nie da się tego nie zauważyć, media o tym trąbią na lewo i prawo.

marysia
27-02-14, 16:07
My wakacje zazwyczaj planujemy sami. Korzystam ze stronek rekomendujących różne noclegi, np. tej. Wyszukuję atrakcje w okolicy, w przybliżeniu planuję kolejne dni...
I jak do tej pory nie narzekam :) Wakacje zawsze się nam udają i wracamy wypoczęci i zadowoleni.

Wypowiadanka
08-05-14, 11:42
W tym roku po raz drugi jedziemy na wakacje z biurem podróży, z tym samym, co rok temu i myślę, że znów wszystko będzie ok, trzeba tylko dokładnie czytać regulamin, nie dać się zwieść super cenom z małych, nieznanych agencji turystycznych i tyle :)

trucicielka
10-05-14, 19:25
Też zazwyczaj organizujemy sobie z partnerem sami wakacje i póki co tylko pogoda była powodem tego, że urlop był troszkę mniej udany. Ale nigdy nie było tragicznie, więc w zasadzie nie mam powodów do narzekań.

masterchef
26-05-14, 11:34
Wszystko zależy od biura podróży z jakim mamy do czynienia. Osobiście spotkałam się z mniej i bardziej udanymi podróżami, lecz muszę przyznać, że najlepiej jest mi wszystko organizować na własną rękę.

krawczykadrian
26-05-14, 12:33
Najlepiej jest wybierać takie polecane przez innych, może mniej znane, nie ma tłumów. Wszystko w spokoju itd.

Weneary
27-05-14, 14:31
Najlepiej jest wybierać takie polecane przez innych, może mniej znane, nie ma tłumów. Wszystko w spokoju itd.

Polecane przez innych ale mniej znane.. What?
Chyba się nie klei. Jak już coś wybierać to poszukajcie przewodników dla danego kraju i wybierajcie..

masterchef
16-07-14, 13:38
Chyba chodziło tutaj o polecane firmy przez znajomych, które niekoniecznie są bardzo znane na rynku.

Venaclima
17-07-14, 09:25
no niestety w Polsce wciąż się słyszy o podupadaniu biur podróży

as112
22-07-14, 07:14
Upadki biur podróży to jedno, ale coraz częściej słyszy się o np. katastrofach lotniczych, wypadkach busów czy wykolejeniu się pociągów. Chociaż to ostatnio jakby trochę rzadziej, ale może się mylę?

Piotr Benet
04-08-14, 08:29
Przy takim natężeniu ruchu lotniczego od czasu do czasu dochodzi do wypadków lotniczych. Nie unikniemy ich.

Junix852
05-08-14, 14:10
To prawda, ciężko tego uniknąć, ale mimo wszystko w ruchu lotniczym nie jest tak źle. I tak uważa się, że to najbezpieczniejszy środek lokomocji.

Lucy00
17-08-14, 19:36
Przecież nie trzeba koniecznie jechać na wycieczkę z biura podróży.
Można sobie samemu zaplanować i zorganizować każdy wyjazd i dokładnie tak jak się chce.
Tanie bilety lotnicze można wyszukać na przykład na porównywarkach cen lotów
Jeszcze jakieś tanie noclegi i okaże się,że wyjazd będzie tańszy niż z biurem podróży.

Miro
26-08-14, 12:49
Po prostu pech, jak nie pogoda do kitu, to biuro splajtuje, albo nas okradną...Preferuję wypoczynek w spokoju lasów i jezior, jakoś nie przypadło mi do gustu last minet do ciepłych krajów :)

ratun
30-11-14, 21:57
Mam brzydkie skojarzenie ze słowem "minet";)

izulek
19-01-15, 12:49
last minet do ciepłych krajów :)

last minet, powiadasz... na to zawsze jest pora :D

olaf.k
24-02-15, 19:08
Najlepiej zorganizować sobie wyjazd samemu. Ja tak robię od lat.