PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie szukać pracy?

marysia
09-09-13, 11:46
Jak szukacie pracy? Pytacie znajomych, roznosicie CV gdzie się da, czy tylko ogłoszenia?

justynamydlek
09-09-13, 13:40
ja często szukam na infopraca i gumtree - gowork działa też na inne miasta?

Primavera888
11-09-13, 11:15
popytać znajomych? znajomości ciągle się opłacają.

norton
16-09-13, 10:06
Kto szuka ten znajdzie - powiedzenia super, ale czasami mijające się z rzeczywistością, bo jak dzisiaj ta sprawa wygląda - wiemy doskonale. Ale należy "pukać" gdzie się da, nie zniechęcać się niepowodzeniami. Dzisiaj tylko wytrwali zwycięzają.

mezo
19-09-13, 10:56
Też tak uważam. Jeżeli ktoś chce pracować to na pewno znajdzie pracę. Sam szukałem pracy w IT przez Gratkę w Warszawie. Zobaczcie - codziennie pojawia się tam kilkadziesiąt ofert pracy (spam) z różnych branż. Wystarczy napisać dobre CV i LM i w ciągu tygodnia można coś fajnego znaleźć.

pepka
14-10-13, 14:51
Dynamicznie rozwijającą się branżą jest obecnie internet dlatego polecam wam szukanie pracy w tym miejscu. Jest wiele sposób na zarobek. Na początek mogą być to programy partnerskie. Tego typu rzeczy istnieją w każdym większym sklepie. Niektóre programy są mniej opłacalne a niektóre bardziej. Do tych bardziej można np zaliczyć program partnerski z Intymnosc w którym do końca października 2013 dają 80% prowizji. Normalnie jest tego około 40%. Kiedyś dobry był też PP z mbanku. Dawali 50 zł jeżeli ktoś założył konto z polecenia.

gambik
16-11-13, 10:40
Serwisów pracy jest mnóstwo ja szukałem na (spam) i pracę w warszawie znalazłem praktycznie od ręki, dużo zależy też od tego jakiej pracy szukasz. Jak mniej ambitnej to polecam bardziej ogłoszenia drobne.

Bartosz Nowak
20-11-13, 09:57
Ja pracuję od kilku lat zdalnie, więc ofert szukam tylko w Internecie.

Piotr Benet
14-07-14, 16:52
Nie można również zapominać o portalach społecznościowych. Warto aktywnie udzielać się na takich społecznościówkach jak FB, Golden Line, LinkedIn, Twitter i jeszcze kilka branżowych. Warto poradzić blog specjalistyczny w którym omawiamy zagadnienia związane z naszą pracą. Sam już wielokrotnie się spotkałem się z takimi sytuacjami, że to nie ja szukam pracodawców - ale oni szukają mnie, bo gdzieś znaleźli moją wypowiedź. O tym jak to jest istotne można dowiedzieć się również z tego artykułu (spam)

Raquel
04-09-14, 15:44
Ja kilka razy zmieniałm pracę i za kaym razem nalpeszym sposobem okazli sie znajomi: wiedzą, ze szukam, opowiadają o mnie swoim znajomym i tak sie wieści rozsiewają.

Miro
04-09-14, 16:21
Zapisać się do jakiejś partii, a dalej znajomi.

marinko007
30-09-14, 13:28
fajny artykuł. na pewno pomoże,

momomi
02-10-14, 08:59
na pewno dużo ogłoszeń można znaleźć w internecie ale warto również śledzić profile różnych firm na FB bo często tam publikują ogłoszenia gdy szukają nowych pracowników :)

agaz
05-11-14, 13:26
może na pracuj.pl?

Paweł Zarski
06-11-14, 16:40
Internet to jest podstawa. Wszelkie serwisy z ogloszeniami. Inne miejsca jak gazety czy po znajomych też warto się zainteresować, ale internet przede wszystkim. Swego czasu jak szukałem zajęcia znalazłem kilka naprawdę fajnych ogłoszeń na pracastala. pl. Często tam je aktualizują, ale jest też masa innych miejsc, podałem tu tylko przykład.

ratun
03-12-14, 11:36
ja szukam przez odpowiednie grupy na facebooku

Katarzynaa
25-01-15, 12:38
Ja przez większość czasu szukałam przez internet. Aż w końcu zaczęłam szukać bliżej w okolicy i znalazłam. Może nie jest to moja praca marzeń wolała bym pracowac w zawodzie ale nie ma co narzekać mam pieniądze i to najważniejsze. Ale wracając do rzeczy znajomy opowiedział mi o firmie która udziela pożyczek i postanowiłam sprawdzić. Ta firma to Nobilon rekrutuje w wielu miejscach bo otwiera nowe oddziały. Praca nie jest ciężka a pieniądze zawsze są na czas. Polecam sie rozejrzeć dookoła za jakąkolwiek pracą i dopiero szukać tej wymarzonej :)

martusiad53
29-01-15, 09:04
Ja szukałam pracy przez internet najbardziej. Praca w której teraz pracuje znalazłam dość szybko dzięki rejestracji na rekrutacyjnarewolucja.pl Tobie również polecam ;)

wielkibrat
03-02-15, 09:00
Najpierw przygotowanie papierów, poznanie pytań, ocena możliwości. CV składa się tam, gdzie ma to sens, wszystko musi być dobrze przygotowane. CV składają nawet setki osób, musicie się jakoś wyróżnić. Istnieją takie serwisy jak (spam) gdzie można te materiały sobie opracować, ale i tak kluczowe są wasze doświadczenie i umiejętności.

pola
03-02-15, 09:41
Warto przejrzeć przede wszystkim oferty takie jak (spam) na sprawdzonych portalach z ogłoszeniami. Zapisując się do otrzymywania najświeższych ofert mailem, zwiększamy swoje szanse na znalezienie tej, która najbardziej nas zainteresuje.

MilkyStar
23-03-15, 21:17
Ja ostatnio trafiłam na portal ISIVI.pl - spodobał mi się, bo umożliwia założenie konta i dobiera oferty pracy do indywidualnego kandydata. To znacznie ułatwia poszukiwania. Ogółem portal bardzo fajnie się rozwija i deklarują, że mają w planach pomoc przy tworzeniu ścieżek kariery. Mi już inne spojrzenie na rynek dał opracowany przez nich raport dotyczący sytuacji młodych na rynku pracy, dostępny do pobrania za darmo: https://isivi.pl/a/raport-2015 Warto się zapoznać :)

feeby
09-02-16, 13:14
warto zrobić dokładny profil na goldenline i linkedin - do mnie ostatnio sami ludzie się zgłosili, choć nie szukam pracy

do tego gumtree, olx i po prostu szukać po stronach firm, które Cię interesują działu "kariera" i patrzeć czy akurat nie szukają kogoś

Annetta Wa
01-04-16, 20:39
większość pracy jakie w zyciu udało mi się pozyskac to wbrew logice nie z urzędu pracy a znalezione na olx