PDA

Zobacz pełną wersję : Szukanie pracowników

marysia
17-09-13, 10:08
Jak szukać pracowników?
Myślicie, że nowoczesne narzędzia internetowe, takie jak np. executive search mogą być przydatne, czy raczej trzymać się nowoczesnych metod?

malina48
17-09-13, 15:06
Myślę, że ta metoda może się sprawdzić, więc warto ją wykorzystać.

masterchef
03-10-13, 17:19
moim zdaniem najlepiej pracowników pozyskują head hunterzy

kuropatwa
07-10-13, 14:00
Szukanie pracownika to tak naprawdę dopiero początek schodów. Później jest jeszcze masa formalności do załatwienia, a w tym ważny problem do rozwiązania, a mianowicie ewidencja czasu pracy (tu można poczytać: spam) jest to trochę zawiłe.
Co do szukania, myślę że ta aplikacja jest przydatna, zwłaszcza kiedy szuka się jakiegoś specjalisty

Nanako
20-10-13, 00:29
moim zdaniem najlepiej pracowników pozyskują head hunterzy

ale head hunterzy korzystają właśnie z takich portali jak golden ... ;-)

kika1985
20-10-13, 18:01
A moim zdaniem bardzo istotne jest to, aby "zdobyć" zespół. Skupmy się na całym zespole, nie jednym pracowniku. Odpowiedzmy sobie na bardzo istotne pytanie : Kogo brakuje w Naszym zespole? Jeśli szukamy tylko jednego pracownika. Albo : Z jakich osób powinien składać się Nasz zespół? Jeśli poszukujemy nie jednego pracownika.

Nanako
20-10-13, 23:19
Ale budowanie zespołu trzeba zacząć od tego jednego pracownika, po za tym większość firm już zespół ma a brakuje tylko ogniwa... ;-)

Blueone
05-11-13, 07:35
Bardzo istotną kwestią jest tutaj branża o jakiej mówimy - przecież nie zawsze pracujemy "zespołowo" i często od pracownika wymaga się indywidualnego podejście do zadania. Moim zdaniem szukanie pracownika, a szukanie zespołu to dwie odrębne kwestie.

bajlando
18-11-13, 22:10
Zleży, kogo szukasz. Ja mam mały sklep osiedlowy. Tak zwany warzywniak. W moim przypadku wystarczyło ogłoszenie w internecie i lokalnej prasie. Nie potrzeba mi HR-owca do znalezienia kogoś, kto będzie się znał na kasie fiskalnej i miał jakiekolwiek doświadczenie w handlu. Biorę na miesięczny okres próbny. Jeśli w tym czasie nic mi nie zginie i klienci się nie skarżą, to taką osobę zostawiam, ale jeśli ktoś szuka specjalisty w jakiejś dziedzinie to każda metoda jest dobra.

lob77
22-12-13, 20:28
Trzeba mieć szczęście. Aby jednak było ok, najpierw określmy jakiego pracownika szukamy, a wówczas będzie nam łatwiej go znaleźć.