PDA

Zobacz pełną wersję : Eko środki do mycia zębów?

Witka
23-09-13, 07:59
W którymś z programów z serii "Zamiana żon" widziałam kobiete eko-poschizowaną moim zdaniem , która do mycia zębów używała środków eko na bazie... masła. De facto zęby miała paskudne i okropne.

Może znacie jakies porzadne eko-pasty do zębów itp?
Trochę mi głupio dentysty pytać (choć stomatolog (http://www.znanylekarz.pl/stomatolog)a mam dobrego, ale nie chcę żeby mnie wziął za jakiegoś świra).

?:)

kris11
12-10-13, 15:17
Ja slyszalam o tym, ze bardziej "eko" sa paty do mycia zebow bez dodatku fluoru.. Nie jest to moze produkt zupelnie naturalny, ale jest to jakis krok do przodu. Osobiscie nie wyobrazam sobie zupelnie zrezygnowac z tradycyjnej pasty:) dlatego taki produkt wydaje mi sie byc ok!

little man
27-10-13, 21:22
ja korzystam z takich past do zębów, zamawiam ze sklepu z kosmetykami naturalnymi, lawendowaszafa24.pl

są inne w smaku, rzeczywiście nie mają fluorui mają odświeżający efekt, praktycznie nie różnią się znacznie od tradycyjnych, może są troszkę delikatniejsze i nie ma takiej ostrej, zimnej mięty, że tak to nazwę, ale są spoko

JustynaD
09-12-13, 13:01
są, są, są nawet eko szczoteczki do zębów z naturalnego włosia :)

masterchef
27-12-13, 09:36
Tylko że tak naprawdę zabija nas fluor, a nie szczoteczka. Ostatnio natknęłam się na rosyjskie pasty pozbawione substancji chemicznych.

wielkibrat
30-01-14, 06:46
master - przecież w PL mamy pasty bez fluoru, z ajony korzystam ponad 3 lata, nie widzę, żeby brak fluoru wpływał na mnie jakoś negatywnie. Dokładnie przeciwnie - mam wrażenie, że moje zęby są w znacznie lepszej kondycji, niż były kiedyś! Kit nam wciskano!

elander
09-05-14, 08:23
Witam!

Środki do zębów na bazie masła? No nie wiem czy czułabym, że moje zęby są po użyciu takiego specyfiku bardziej czyste... :/ Za to jeśli chodzi o "domowe środki wybielające", to polecam zwykłą cytrynę. Wystarczy 2 x dziennie (np. rano i wieczorem) przetrzeć zęby cytrynową skórką lub po prostu zjeść plasterek.

koziol34
23-05-14, 09:28
Hym ciekawe... a czy to że są ekologiczne, to znaczy, ze są też skuteczne?

pawel.mat33
29-05-14, 13:30
W którymś z programów z serii "Zamiana żon" widziałam kobiete eko-poschizowaną moim zdaniem , która do mycia zębów używała środków eko na bazie... masła. De facto zęby miała paskudne i okropne.

?:)

Nie dziwię się że miała paskudne zęby, i pewnie całe żółte.

wielkibrat
19-02-15, 06:53
Proszę was.. normalne pasty do zębów, aby tylko bez fluoru, no i odpowiednie szczotkowanie, jedynie w ten sposób można zęby diametralnie odmienić. U mnie to właśnie dało diametralną odmianę.

fakeyy6
19-10-16, 15:04
Ja używam pasty do zębów Sarakan i smiało moge polecić !! :)

gabik
05-10-17, 22:00
Patentu z masłem nie znam i nie wiem co o tym myśleć. Ale można zrobić na bazie oleju kokosowego z dodatkiem węgla i sody, i z tego co się orientuję coś fajnie myje takie ustrojstwo. Tyle, że pewnie są już takie dostępne gotowe pasty w eko-sklepach. Rosyjskie pasty - może babuszki agafii. Są bez fluoru i z dodatkami ziołowymi. Widziałam chyba z osiem rodzajów past tej marki. Jakaś estońska firma oferuje też czarną pastę do zębów - z węglem aktywnym. Podobno dobrze wybiela i rozbija płytkę nazębną. Patent z cytryną ryzykowny (w sumie z sodą też), bo przesadzając można uszkodzić szkliwo. O tym jak to było z fluorem w pastach do zębów wpadła mi do ręki kiedyś całkiem niezła historia rodem ze Stanów Zjednoczonych o producentach wspomnianego surowca, past do zębów, naukowcach i badaniach na grupach docelowych - trochę to było wręcz podszyte teorią spiskową. W każdym razie aż trudno mi było uwierzyć.

lonia
08-11-17, 10:56
Bo to prawda z tym węglem aktywnym. Teraz w sprzedaży jest wiele kosmetyków na bazie tego składnika. Podobno bardzo dobrze oczyszcza cerę, włosy itp. to i zęby pewnie też. Ecodenta to właśnie taka czarna pasta do zębów z węglem.Osobiście nie próbowałam jeszcze ale mam zamiar :)

myk
17-10-18, 17:12
ocxywsice ze śa ;p