PDA

Zobacz pełną wersję : Sprężone powietrze - wyczyszczę tym aparat??

Witka
03-10-13, 09:15
Czy wykorzystując sprężone powietrze, które normalnie stosuję do czyszczenia komputera, ksero itd, (za 6 zeta) - apropos fajny sklep, polecę), do czyszczenia aparatu - to też uda mi się to zrobić bezawaryjnie??

Aktualnie jestem daleko od serwisu w którym mogłabym dodać aparat do przejrzenia i właśnie mam tylko to powietrze.
?

kamiladro
02-05-14, 07:56
Ja bym nie ryzykowała, mimo wszystko aparat jest delikatniejszy. A sama matryca reaguje na mocniejsze naciski. Są takie małe pompki (jak gruszki do nosa), którymi się pyłki wydmuchuje.

GregorKaminski
02-05-14, 08:14
Spokojnie

Dmuchaj tym powietrzem do woli. Aparatowi nic się od tego nie stanie . Chyba,że użyjesz jakiegoś potężnego kompresora za 100 Atm. Zwróć uwagę głównie na odrobiny piachu w okolicach obiektywu, bo to śmierć dla aparatu.

kamileo
13-08-14, 06:32
Dobre... no wiesz takie rzeczy to zostawia się dla specjalistów. Bo jak zbyt dużym ciśnieniem uderzysz w matrycę, to już po niej. A to chyba jedna z najdroższych elementów body aparatu.

patzar
23-09-16, 18:55
Nie dmuchaj w aparat tym! Tam są bardzo szczegółowe, malutkie podzespoły, komputer - tak, aparat - nie.

kraxx44q
14-11-16, 10:43
Dokładnie, możesz tylko uszkodzić aparat, a nie wyczyścić.

Nieuchwytny
14-02-19, 09:45
Możesz tylko uszkodzić - lepiej do serwisu. KOszt takiego czyszenia nie będzie duży