PDA

Zobacz pełną wersję : Dentysta

Dental Project
10-10-13, 12:02
Nie bójcie się dentystów!
W Polsce około 98 procent obywateli ma próchnicę - a za tym idą inne choroby, m.in. paradontoza. Pamiętajcie też, że chory ząb nie regeneruje się - można ten proces tylko zatrzymać.
Jak wygląda się bez zębów ... każdy wie:D

Witka
10-10-13, 13:23
ponoć strach ma tylko wielkie oczy?:)

Dental Project
11-10-13, 07:23
Oby miał też zęby ... ;)
Tak naprawdę napisałem to po przeczytaniu wczoraj artykułu na onecie. Podobno około 800 tys.! Polaków nie ma swojej szczoteczki do zębów, a około 2 mln. nie myje zębów wcale.

janb33
18-10-13, 10:07
niezłe statystyki, a jaka jest prawda? :) dentysty nie ma co się bać, bo pomaga ludziom, a nie krzywdzi :P

Notariusz
18-10-13, 11:14
Ja czuję, że nawet więcej niż 2 mln nie myje zębów ...

pola
20-12-13, 13:00
Statystyki są rzeczywiście przerażające. Szkoda, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. Z drugiej strony gabinet stomatologiczny Warszawa (http://www.supradent.pl), do którego chodzę jest zawsze oblegany, więc być może nie jest aż tak źle.

Bartosz Nowak
17-02-14, 08:34
A niby wszystko powinno iść do przodu i poziom higieny wydaje się, że powinien rosnąć. Ale pamiętajmy, że czym skórka za młodu... Przy okazji luźnych rozmów na temat dzieci zapytałem znajomego czy ich roczne dziecko lubi myć zęby. Odpowiedź zwaliła mnie z nóg: "nie wiem, bo jeszcze nigdy mu nie myliśmy"...

beeboob
18-02-14, 08:56
W obecnych czasach kiedy słodyczy spożywanych jest kilka razy więcej i wszystko zawiera cukier zęby powinny być myte po każdym posiłku. Mycie dwa razy dziennie to droga do próchnicy prędzej czy później. A niektórzy to nawet i tak mają problem 2 razy dziennie umyć.

rafaella
21-03-14, 16:07
dentysty nie ma co się bać, bo pomaga ludziom, a nie krzywdzi :P

Tak uważasz? To chyba miałaś szczęście do dentystów całe życie, bo ja niestety miałam nieprzyjemność siedzieć na fotelu u takich, co bardziej krzywdzą niż pomagają. Dopiero niedawno udało mi się znaleźć w końcu dobrego dentystę.

annasylvia
08-04-14, 12:12
A niby wszystko powinno iść do przodu i poziom higieny wydaje się, że powinien rosnąć. Ale pamiętajmy, że czym skórka za młodu... Przy okazji luźnych rozmów na temat dzieci zapytałem znajomego czy ich roczne dziecko lubi myć zęby. Odpowiedź zwaliła mnie z nóg: "nie wiem, bo jeszcze nigdy mu nie myliśmy"...

O ludzie :D

jacekkeller
10-04-14, 22:15
Ja się strasznie boje dentystów

trucicielka
10-05-14, 19:30
Kiedyś się bałam dentystów, ale odkąd chodzę regularnie do tej samej kobiety to już nie odczuwam takiego stresu. Choć nie wyobrażam sobie, że miałabym teraz pójść do kogoś kogo nie znam. I mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała. ;)

wielkibrat
30-12-14, 10:07
Dobry dentysta z Legionowa musisz kosztować, ale przecież tutaj chodzi przede wszystkim o jakość usług. Co mi po tanim dentyście, który swoją pracę wykona źle? A takie doświadczenia już mieliśmy - wypełnienia wypadające po kilku miesiącach to niestety rzecz normalna...

izulek
20-01-15, 11:08
Zgadzam się- lepiej zapłacić trochę więcej i przynajmniej mieć pewność, że porządnie wyleczyło się zęba, a nie tylko na chwilę. Mój dentysta z Bielsko-Białej leczy mnie od lat i płacąc za usługę, wiem, że zostanie ona wykonana dobrze. Poza tym, od jakiegoś czasu chodzę tylko na przeglądy, bo zęby mam już wyleczone :)

januszpogorzelski0
12-02-15, 10:26
Statystyki są bardzo niedobre. Ja staram się często myć zęby i chodzić raz na jakiś czas do dentysty, żeby zapobiec poważniejszym ubytkom.

valerie89
09-04-15, 11:11
osobiście myję zęby dwa razy dziennie (rano i przed snem), po kilka minut, dość dokładnie, ale próchnica i tak pojawia się od czasu do czasu - chodzę jednak parę razy do roku do dentysty (z NFZ) i nie dopuszczam do rozwinięcia się poważniejszej próchnicy.

radomianik
09-04-15, 21:51
Ostatnio gdzieś czytałem, że podobno 90% Polaków uważa, że zjedzenie jabłka zastępuje mycie zębów. Także nie dziwię się, że dentyści mają co robić;)

D_anka
25-01-16, 14:39
Nie bójcie się, bo nie ma czego... zawsze można wziąć znieczulenie :)

szocik
13-04-17, 10:36
Dokładnie teraz są takie znieczulenia że nic nie czujesz. Jedyny ból jest po zabiegu do końca dnia.