PDA

Zobacz pełną wersję : Egzotyczne wakacje, co polecacie

ibum44
27-10-13, 19:00
Jakie egzotyczne miejsca na świecie polecacie na wakacje ? Osobiście polecam Egipt i Turcję. Trochę zawiodła mnie Tunezja oraz Rodos.

Misia
15-11-13, 15:47
Ja polecam Egipt. Byliśmy tam w zeszłe wakacje i naprawdę nam się podobało. Hotel ok, plaża też, w sumie wszystko było w jak najlepszym porządku :)

agaz
19-11-13, 11:05
bylam dwa razy w Egipcie i bardzo polecam :) Chcialabym jeszcze na wyspy Kanaryjskie, ale moze w przyszłym roku :)

aga_gaga
21-11-13, 08:54
moim marzeniem jest wyjazd do Japonii... bardzo interesujący kraj, chciała bym go zobaczyć na własne oczy ;)

Miro
21-11-13, 10:42
Tylko kasa potrzebna, u mnie Japonia jest też w programie podróży po innych kulturach cywilizacyjnych, trzymam kciuki za powodzenie.

Adam10
21-11-13, 11:16
Mnie się za to marzy podróż do Korei Południowej. Dla nas Japonia czy Korea Płd, to naprawdę egzotyczne miejsca. Nie pozostaje nam nic innego, jak zbierać kasę ;) A z tych bliższych, egzotycznych miejsc to polecam Maroko. Kompletnie inna kultura.

extreeeemon
03-12-13, 14:10
Z tego co mi wiadomo, mało osób z Polski wybiera się na Wyspy Zielonego Przylądka. Mało popularne u nas miejsce. Nie jest ekstremalnie oddalone od naszego kontynentu, ale spotkamy tam zupełnie inny krajobraz - wulkaniczny. Jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Cabo Verde i mogę każdemu podróżnikowi to miejsce polecić.

merxx
11-12-13, 19:47
Ja polecam Chiny.

atomatic
13-12-13, 13:04
Ja lubię Azję. Może Tajlandia (dość popularny ostatnio kierunek) + Kamboża (głównie ze względu na kompleks świątyń Angkor). Jeśli ma być bliżej, to może Maroko (świetne kurorty, dużo zabytków, góry, pustynia, ocean, ...)?

ver322
04-01-14, 20:37
Na egzotyczne wakacje polecam Maroko. Kraj w który nie jest jeszcze tak bardzo nastawiony na komercje jak Egipt.

Grzesiek87
13-01-14, 08:16
Kuba, Tajlandia, Jamajka

Salonowiec
14-01-14, 07:35
Ja polecam Tajlandię. Na miejscu tanio i bezpiecznie. Spokojnie można jedzenie kupować na ulicach i nic nie dolega. Jedynie przelot samolotem jest drogi.

Grzesiek87
14-01-14, 08:41
na miejscu to może już i tanio ale sama wycieczka do Tajlandii nie jest tania. 5-6 tys. za osobę trzeba dać, chyba że jedziesz na własną rękę

kuropatwa
30-01-14, 10:17
Ja tam póki co poznaję Polskę i Europę, ale na pewno coś więcej na temat takich dalszych wycieczek znajdziesz tu: (spam)
Ale też słyszałam, że z tych wszystkich dalekich krajów "najwygodniejsza" jest Tajlandia.

michalina882
06-02-14, 18:46
Egipt super

marta_zdyb
13-02-14, 09:39
Śmiem twierdzić, że Egipt dla Polaków już nie jest egzotyczny. Większość była i bardziej popularny niż Bałtyk:) Może wyspy Zielonego Przylądka ze swoim wulkanicznym klimatem?

koter
09-03-14, 20:02
Też bym postawił na Maroko. Mam zamiar kiedyś polecieć tam na wczasy i może się uda w tym roku bo jak patrzyłem na ceny w Itace to ceny nie są wygórowane. Może ktoś coś poleci gdzie najlepiej się udać?

nowakowski123
10-03-14, 08:49
To może Kenia lub Tanzania także dosyć popularne ostatnio kierunki no i cena już nie tak wysoka

Fart
10-03-14, 11:43
Też bym postawił na Maroko. Mam zamiar kiedyś polecieć tam na wczasy i może się uda w tym roku bo jak patrzyłem na ceny w Itace to ceny nie są wygórowane. Może ktoś coś poleci gdzie najlepiej się udać?

Maroko tak, bo lasty to nawet za ok. 1300zł. Ale jeżeli masz nieco więcej gotówki i chcesz poleniuchować to może plaże Sri Lanki?

nowakowski123
11-03-14, 09:34
1300 do Maroka to już chyba jakieś mega hpier last chociaż wierzę że może czasami się trafić taka okazja

marysia
20-03-14, 16:36
Dla wielu egzotyką może być pobyt w naszej własnej stolicy ;)
Przyznajcie - kto miał okazję ja porządnie zwiedzić?
Ja nie i w tym roku planuję to zmienić. Na oku mam fajny hotel i już powoli układam sobie plan zwiedzania.

Fart
15-04-14, 11:50
1300 do Maroka to już chyba jakieś mega hpier last chociaż wierzę że może czasami się trafić taka okazja

Nie akurat to w miarę normalna promocja, ale fakt, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż niektóre kierunki wcale fortuny nie kosztują.

koter
26-04-14, 20:44
Najlepiej śledzić funpage na fejsie bo z reguły tam się pojawiają info o promocjach. Nie zawsze tańsze wczasy to od razu last minute bo oferta na lato 2014 pojawiła się już w grudniu i z tego co pamiętam wtedy też można było sporo taniej wykupić:) Do Maroka teraz wycieczkę lokalną gratis dają:)

marekzkrakowa
27-04-14, 08:21
1300 do Maroka to faktycznie niezła cena. Chociaż z Berlina można tam dolecieć tanimi liniami lotniczymi za 300/400 złotych bez żadnej łaski. Hotele na miejscu też są w bardzo przystępnych cenach.

Fart
09-05-14, 10:19
Tajlandia sama w sobie nie jest droga, ale podobnie jak inne azjatyckie kierunki cenę najbardziej podbija lot samolotem. Dlatego faktycznie najlepiej polować na okazje.

mezo
09-05-14, 11:45
Ja w zasadzie będę dość tradycyjny i na wakacje proponuję Egipt - jest to zdecydowanie inna kultura, inni ludzie tak więc na pewno nikt nie jest w stanie się tam nudzić. Warto jest nie siedzieć cały czas w kurortach (niemniej są one bardzo bezpieczne i atrakcyjne) a wybrać się na wycieczkę po okolicy, która jest zdecydowanie bardzo ciekawa.
Najpiękniejsze mają plaże - szerokie piaszczyste i z wieloma możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu tak więc polecam szczególnie wszystkim aktywnym.
W Egipcie byłem już kilka razy niemniej najbardziej podobała mi się plaża w Dahab - szkoda tylko ,ze biura podróży tak rzadko organizują wycieczki do tego regionu.

maciejd
09-05-14, 12:24
Tajlandia sama w sobie nie jest droga, ale podobnie jak inne azjatyckie kierunki cenę najbardziej podbija lot samolotem. Dlatego faktycznie najlepiej polować na okazje.

Niby tak, ale też można kupić bilety z półrocznym wyprzedzeniem i wychodzi o wiele taniej.

przemektomala222
14-05-14, 11:20
Polecam Rosję :) egzotyczna na swój sposób :) Marzy mi się Tajlandia.

Fart
14-05-14, 11:36
Ja do Tajlandii w końcu się udam, ale nie w tym roku. Teraz z dzieciakami rodzinnie (sporo atrakcji dla pociech) z Itaką do Alanya, w Lastach wychodzi całkiem tanio.

marysia
22-05-14, 16:10
Ja też mam Tajlandię na liście marzeń, kiedyś na pewno się uda :)

mezo
22-05-14, 16:38
No teraz niedobrze się tam dzieje. Wprowadzili tam stan wojenny. Następny kierunek na mojej liście to Wyspy Zielonego Przylądka.

Fart
23-05-14, 11:44
Niekoniecznie tak niedobrze, bo tam co po chwilę coś się dzieje, a turyści są bezpieczni.
Choć ceny niby spadają. Mam nadzieję, że również będzie dotyczyło to ofert biur podróży.

tuliusz
29-05-14, 15:44
Ja osobiście polecam ośrodek Solaris w Łazach. Jest to ośrodek wczasowy z basenem, nad samym morzem, blisko centrum z kortami tenisowymi i atrakcjami dla dzieci! Powiem wam że jak hotel 5 gwiazdkowy a kosztuje o połowę taniej..

benow
30-05-14, 10:01
Ja ze swojej strony polecam Bułgarię, można tanio wypocząć, nie chodzi nawet o Złote Piaski, które przeżywają oblęzenie, ale małe wioski, które mają w sobie wiele uroku :)

elander
03-06-14, 19:05
Maroko! Tyle osób wybiera Egipt ignorując fakt, że niedaleko znajduje się taka perła orientu jak właśnie Maroko - kraj wielu kontrastów, smaków, aromatów, niezwykłej historii i ciekawych tradycji. I do tego te plaże...:rolleyes:

Fart
11-06-14, 10:26
Ja ze swojej strony polecam Bułgarię, można tanio wypocząć, nie chodzi nawet o Złote Piaski, które przeżywają oblęzenie, ale małe wioski, które mają w sobie wiele uroku :)

Z europejskich kierunków to postawiłbym raczej na greckie wyspy. Jeszcze jak się jakąś ciekawą ofertę biura podróży złapie, wakacje będą udane.

Kaja Metrowska
04-07-14, 08:20
Ja uważam, że jeśli wybieramy się w jakieś egzotyczne miejsce to pierwszym kierunkiem właśnie powinien być Egipt. Wczasy nie są drogie (możecie sobie zobaczyc chociażby w tej wyszukiwarce: (spam) , że można tam polecieć w bardzo dobrej cenie).
Poza tym praktycznie każdy kto lubi nurkować na pewno będzie czuł się tam dobrze. Nigdzie indziej nie ma takich pięknych raf koralowych jak właśnie w Egipcie. Znajdują się tam również centra nurkowania gdzie można dostać stosowny certyfikat.

Junix852
04-07-14, 10:29
Ja też uważam, że Egipt czy Turcja to dobry wybór. Faktyczni takie wczasy nie należą do najdroższych a przede wszystkim są bardzo cenione.

Rafinek
08-07-14, 11:42
Z droższych polecam Wyspy Kanaryjskie. Z taższych Turcja jest ok.

Fart
08-07-14, 13:16
Turcja jest ostatnio w modzie. Wystarczy załapać się na odpowiedniego "lasta" i faktycznie ciekawe wakacje.

pmarek
08-07-14, 23:28
A może by tak egzotyczne Fidżi :) Bilety lotnicze można dostać w dwie strony już za 1000 euro (czasami nawet jeszcze taniej), więc nie jest źle. Zakwaterowanie to mniej więcej koło 300-400 zł za nocleg.

Fart
22-07-14, 10:54
Z droższych polecam Wyspy Kanaryjskie. Z taższych Turcja jest ok.

Rafinek, a może jeszcze inaczej, czyli 2w1 - Wyspy Kanaryjskie + Wyspy Zielonego Przylądka.

marinko007
22-07-14, 11:53
Jak dla mnie to Egipt odpada, Turcja zresztą też.

Abas
24-07-14, 16:52
Ja byłem 4 m-ce temu w Tajlandii: Bangkok plus wyspa Koh Phanang i szczerze polecam. Najwięcej kosztuje lot a na miejscu dużo taniej niż nad Bałtykiem.

rysek
27-07-14, 22:41
Egipt, a konkretnie Dahab - piękne miejsce, wspaniała rafa.

pepka
04-08-14, 10:44
Sam polecam Zjednoczone Emiraty Arabskie - kraj do tej pory nieco zamknięty dla Polski jednak coraz więcej biur podrózy organizuje właśnie wczasy w ten rejon. Najlepszym okresem na wczasy jest termin od listopada do kwietnia kiedy panuje wtedy temperatura jak podczas naszego polskiego lata.
Tak więc możemy wypocząć w ciepłych warunkach ale jednocześnie z dala od polskiej zimy.

mezo
03-09-14, 12:30
Ewentualnie dalsze kierunki.Zastanawialiście się może nad Safari w Afryce. Niesamowite wrażenia.
Piszę ponieważ sam zdecydowałem się na nie na początku tego roku. Zostało zorganizowane przez biuro podróży Memories: (spam) - warto ponieważ mają w ofercie indywidualne zwiedzanie parki Serengeti przez ponad 5 dni z własnym kierowcą samochodem 4x4 .
Wszystko dobrze zbilansowane ponieważ po zwiedzaniu ma się również czas na wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru ( poniżej zdjęcie).
Z biura byliśmy z żoną zadowoleni . Świetna zaangażowana ekipa, wszystko dopięte na ostatnio guzik jak i brak ukrytych kosztów.
313

Fart
03-09-14, 14:04
Dalsze kierunki chyba są bardziej egzotyczne w rozumieniu, że mało znajomych tam było. W końcu, co to za atrakcja wyjazd do Egiptu, ale już np. Meksyk w ferie zamiast Turcji, Hiszpanii czy Włoch. Niektóre biura turystyczne (np. Itaka) mają promocje na zimę nawet w tak odlegle miejsca.

pepka
09-09-14, 07:11
Tajlandia lub Sri Lanka. Te dwa kierunki mnie inspirują. Ewentualnie Australia lub Nowa Zelandia.

colombo
10-09-14, 13:33
Ja lubię Azję... Chętnie odwiedzę Chiny, Sri Lankę. Poza tym chodzi mi też po głowie podróż po parkach narodowych USA.

Witka
10-09-14, 16:06
My się przymierzamy do egzotycznej wycieczki na karaiby - na razie to tylko plan, ale już przeglądam strony z tanimi biletami tak, żeby w razie super okazji coś zaklepać.
Ale trochę sie boję, żeby mnie żadne choróbsko nie podłapało, bo to różnie bywa, choć Karaiby są i tak bezpieczniejsze niż Puszcza Amazońska

Arrdam
11-09-14, 13:29
Byłem w marcu w Tajlandii i jestem pod wrażeniem. Koniecznie muszę tam wrócić. Choć na następny marzec planuje... Dominikanę. Nie ciągnie mnie do Afryki, tam do podróży trzeba się przygotowywać i z pół roku (tu chodzi głownie o szczepienia i ewentualne rozplanowanie).

pola
06-10-14, 11:25
Ja też chętnie wybrałabym się do Tajlandii i mam nadzieję, że mi się to uda tej zimy :)

Fart
07-10-14, 13:48
A może nie Azja, ale Afryka - Mauritius lub Ameryka - Dominikana. Choć w ofertach Tajlandia wyjdzie najtaniej.

Franciszka
08-10-14, 09:49
Wyspy kanaryjskie :)

mezo
08-10-14, 10:47
Obecnie jest dobry okres aby zastanowić sie nad wypadem o Zjednoczonych Emiratów Arabskich. O ile w lecie jest za gorąco to jesienią panuje tam świetna temperatura na opalanie się i kąpiele w morzu.
Tutaj:
(spam)
Możecie sobie poczytać o najsłynniejszym mieście -Dubaju.
Jest tam bezpiecznie a możliwości spędzania wolnego czasu mnóstwo. Można wjechać windą na najwyższy budynek świata, jest wiele aquaparków.
Da sie nawet pojeździć na nartach w prawdziwym śniegu.

pepka
21-10-14, 06:43
Pojechałoby się też na wyspy południowego pacyfiku :)

trucicielka
23-10-14, 08:53
Mnie koleżanka 'nakręciła' na Indie - nigdy się nad tym miejscem tak na poważnie nie zastanawiałam, dopóki nie podrzuciła tego pomysłu. Tylko, że teraz nie potrafię myśleć o niczym innym.

pupilowy
29-10-14, 18:55
Moje marzenie to wybrać się do ziemi świętej. Jerozolima, Betlejem itd. Zawsze chciałem też pojechać do Japonii. Ogólnie nie polecam zatłoczonych i popularnych miejsc. W Polsce to chyba najbardziej popularny jest Egipt i Turcja...

Fart
30-10-14, 10:18
Moje marzenie to wybrać się do ziemi świętej. Jerozolima, Betlejem itd. Zawsze chciałem też pojechać do Japonii. Ogólnie nie polecam zatłoczonych i popularnych miejsc. W Polsce to chyba najbardziej popularny jest Egipt i Turcja...

Coś w tym jest. Przejrzałem "latozajawkę" Itaki i ofert na Egipt czy Turcję oraz Grecję jest mnóstwo. Ale są także kierunki typu Tunezja.
Do Japonii w konkretne miejsce? Czy nie masz sprecyzowanych planów?

kordian
31-10-14, 09:32
Leć do Japonii, ale nie pchaj się w Tokio czy inne duże miasta. Jedź na prowincję. Najlepiej na północ kraju. Tam jest najwięcej dawnej zabudowy, ludzi, których kulturowych naleciałości nie przeżarł wszędobylski konsumpcjonizm i komercja. Wiadomo, podróż droga, ale warto, zdecydowanie warto.

aniarudek
07-11-14, 21:01
Polecam Afrykę, w szczególności Południową Tanzanię

pepka
24-11-14, 13:17
A ja polecam Tajlandię. Wspaniała kultura, smaczne jedzenie oraz przepiękne plaże. Zresztą umieszczam zdjęcie:
http://dreamtours.pl/img/hotels/C/Chang_Park_Resort_&_Spa_Koh_Chang_Tajlandia_6.jpg
Jakiś czas temu z mężem zdecydowaliśmy się na wycieczkę w te regiony ponieważ postanowiliśmy w taki właśnie sposób uczcić naszą 10 rocznicę ślubu. Polecieliśmy z biurem podróży Memories Vacations.
Przy okazji zwiedziliśmy również Kambodżę. Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą w krótkim czasie zwiedzić oba egzotyczne kraje ponieważ samemu nie byłoby tak łatwo to wszystko zorganizować.

koter
31-12-14, 14:46
Wow jaka woda:) idealne miejsce na wczasy jak u nas jest zimno czyli tak jak teraz:) Tajlandia i Tunezja są na mojej liście miejsc które muszę zobaczyć w 2015 roku:)
w marcu jedno będę mógł odhaczyć :)

Tomasz Sidorowicz
02-01-15, 10:37
A ja na przekór Wam wszystkim polecam Boszkowo koło Leszna i okolice. Cudze chwalicie swego nie znacie.

wielkibrat
15-01-15, 16:05
Kierunków jest cała masa, na (spam) opisali dosyć dokładnie w jaki sposób trafić na atrakcyjny wyjazd w normalnej cenie. Np. w grudniu na lastach za grosze dostępna jest Gambia, Kenia i cała masa innych kierunków, tak więc w zasadzie niewielkim budżetem można zorganizować świetny wyjazd.

Omka
16-01-15, 10:01
Mnie się marzy Meksyk, Brazylia albo jakiś inny kraj Ameryki Południowej. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam wybrać.

Fart
20-01-15, 10:51
Wow jaka woda:) idealne miejsce na wczasy jak u nas jest zimno czyli tak jak teraz:) Tajlandia i Tunezja są na mojej liście miejsc które muszę zobaczyć w 2015 roku:)
w marcu jedno będę mógł odhaczyć :)
Tajlandia nie wychodzi drogo, a na pewno warto się wybrać.
Jeżeli kogoś stać, to podbijam stawkę - Nowa Zelandia.

Tomasz Sidorowicz
20-01-15, 13:01
Ale ta Nowa Zelandia jest daleko:) Zdecydowanie za daleko:) Na końcu świata, powiadają niektórzy:) Daleka, nieznana, tajemnicza. Ci, co byli pokazują zdjęcia przyrody niezwykłej urody, opowiadają o wielkiej życzliwosci mieszkanców. Tu(w Polsce) jest smętnie, smutno, przyziemnie, tam (w NZ) jasno, pogodnie, ulotnie:) Czy mozna sie dziwić, że w różnych rankingach na miejsce, do którego chciałoby się uciec najchętniej, medalowe miejsce zajmuje Nowa Zelandia?:)

Baskula
23-01-15, 09:34
Zależy kto czego szuka, ale Chorwacja jest piękna, Turcja. Egipt również, ale krajobraz nieco mniej urozmaicony ;) Poza tym Hiszpania jest urocza!

Fart
23-01-15, 11:38
Zgadza się. Ale w przypadku Tajlandii, Nowej Zelandii to jest wyjazd z cyklu - "wakacje życia". Europa także jest piękna, wyjazd nawet do naszych sąsiadów, nie ważne z której strony, również może przynieść wiele ciekawych wrażeń, ale na taką wyprawę można udać się spontanicznie wykupując "last minute" lub po prostu wskakując z rodziną w samochód.

Adam_1971
28-01-15, 15:15
Nie wiem czy to egzotyka, ale Chorwacja jest naprawdę pięknym krajem. Byłem tam z narzeczoną 2 lata temu i mocno polecam. Ceny bardzo przyzwoite, a w porównaniu z Włochami, które proponują wg mnie niższy poziom atrakcji jeszcze niższe. Oczywiście mówiąc Chorwacja mam na myśli wybrzeże, bo właśnie tam jest najciekawiej.

Tomasz Sidorowicz
24-02-15, 14:34
Cudzie chwalicie ,swego nie znacie :)

Fart
06-03-15, 11:21
Dlaczego swego nie znacie? A nie lepiej oprócz "swego" poznać również "cudze"?
Wakacje są tym lepsze, im bardziej udaje nam się wyrwać od codzienności. A wyjazd zagraniczny to nie tylko nowe otoczenie, ale także obca mowa, czy kuchnia.

ineko
07-03-15, 15:13
Grecja i Włochy, mam rewelacyjne wspomnienia z podróży :)

kinia25
15-03-15, 11:58
Zgadzam się z wypowiedzią Fart, Polska jest piękna, ale warto wybrać się tam gdzie nas nie ma, aby zobaczyć nową kulturę i poznać życie innych ludzi, a przy okazji świetnie się bawić, odpocząć oraz dobrze zjeść.

ineko
15-03-15, 14:04
Marzy mi się podróż do Nowej Zelandii :D

Poligraf35
26-03-15, 09:36
Egzotyczne wakacje Hmmm Indonezja, Malediwy - coś oryginalnego, innego niż Tajlandie i inne takie...

Fart
27-03-15, 10:37
Jak się chce coś innego to mimo wszystko należy unikać państw islamskich. Teraz tam pobyt może być ryzykowny.
Tajlandia owszem. A coś innego to w końcu można wyjechać z biurem na rowery lub wyprawę lub wykupić wycieczkę tematyczną.

Plich
17-04-15, 12:11
Egzotyczne wakacje muszą być takie, żebyśmy zobaczyli coś czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy i nie zapomnieli tego do końca życia. Dlatego polecam Sri Lankę... Piękne rafy koralowe, lasy tropikalne... Tego się po prostu nie zapomina. Na te dalsze podróże trudniej niż na bliższe znaleźć dobre biura podróży

koter
21-04-15, 20:19
Według mnie każde wakacje powinny być takie by zachować po nich mnóstwo wspomnień. Co do tego cudzego chwalenia to owszem w Polsce też są miejsca warte zobaczenia ale to można robić w weekendy a poza tym na przykład pobyt nad naszym morzem czasami wyjdzie drożej niż wczasy na przykład na Lefkadzie już nie wspominając o pogodzie, która u nas nie jest pewna.

Fart
22-04-15, 11:34
Z tym "cudze chwalicie, swego nie znacie..." to taki trochę sztuczny problem. Przecież mało kto ma tyle pieniędzy, żeby co roku zwiedzać dalekie kraje.
Sri Lanka - ciekawe miejsce. Wydaje mi się, że im dalej jedziemy, tym bardziej należy skorzystać z biura podróży, które po prostu lepiej taką wyprawę zorganizuje.

kinia25
27-04-15, 21:27
Mnie mąż namawia na wakacje na Teneryfie, co o tym myślicie, może podrzucicie jakieś linki z ofertami, żebym mogła się trochę zapoznać z tym co oferuje to miejsce.

Fart
08-05-15, 09:58
Chodzi o o wypoczynek bierny czy aktywny? Na Teneryfie można się załapać również na wycieczki rowerowe i trekkingowe.

Bartek Michalski
23-06-15, 02:39
a co lepsze chorwacja czy turcja?

kinia25
30-07-15, 23:24
ooo super, oczywiście aktywny, to lecę do biura podróży sprawdzać oferty na wrzesień.

sakuranna
31-07-15, 09:35
Japonia! <3 (od stycznia bezpośrednie połączenia z Warszawy w LOTcie!) W 100% Korea Południowa, Tajlandia...
A z bliższych miejsc Cypr... chociaż nie nazwałabym go zbytnio egzotycznym miejscem

Duglohrím
12-08-15, 11:06
Chiny. Tam nie sposób się znudzić;)

joonek9
18-08-15, 18:21
Gdyby miał teraz planować swoje wakacje na innym kontynencie niż Europa, to pewnie wypadłoby na Peru, oglądałem już wiele zdjęć i słyszałam wiele kompletów dla tego miejsca, także na pewno jest warto.

thomas1969
24-08-15, 14:17
Na egzotyczne wakacje polecam Chorwację i Majorkę. Przepiękna przyroda i mnogość atrakcji. Biały piasek na plaży i lazur wody to to czego trzeba. Poza tym mnóstwo romantycznych miejsc na randkę z dopiero co zapoznaną dziewczyną. Super miejsca!

koraf
31-08-15, 16:38
Dla mnie Grecja ma wszytko czego potrzebuje, plaże, świetną pogodę i palmy

jermaczek88
01-09-15, 10:45
Dla mnie na Chorwacji jest cudnie. Malownicze wyspy i urokliwe miejsca to jest to co potrzeba. Poza tym nie ma jak romantyczne wyjście na plażę o zachodzie słońca w dopiero co poznaną dziewczyna.

Fart
09-09-15, 07:53
I tak co roku z nową dziewczyną?

justynaharas
01-10-15, 20:37
Piekne i godne zwiedzenia kraje :) naprawde polecam :)

Magik
13-10-15, 18:57
Grecja, Cypr, hotel 5* i jest ok :)

Deryl
19-10-15, 19:17
Znalazłem przypadkiem bloga , prowadzonego w naszym języku , no i przez naszego rodaka ,który osiedlił się na Filipinach , a to dla mnie jest faktyczna egzotyka ,nie Cypry ,Grecje . Tam to już dosyć spora wyprawa i nie tak łatwo jak na Cypr lub do Grecji.
Poczytać możecie w internecie, prosto i ciekawie ,a chłopak też organizuje cały pobyt .

Ktotam
19-03-16, 23:37
Polecam Australię. Bezkresne plaże i bardzo przyjaźni nastawieni ludzie.

toma001
21-05-16, 09:12
zdecydowanie polecam Dominikane - byłem już w wielu miejscach ale tam wracam zawsze chetnie - ostatnio Brathless Punta Cana :)

hecate
14-07-16, 23:56
Ja polecam Bari, byłam 2 lata temu z mężem i naprawdę... Raj na ziemi!

elGonzo
11-08-16, 07:45
Mi marzy się wyjazd do Tanzanii i na Zanzibar. Mają niesamowite rezerwaty przyrody, bardzo ładne plaże i atrakcje turystyczne. Infrastruktura turystyczna jet dobrze rozwinięta. Dla mnie jest bardzo istotne jest to, że Tanzanii jest bezpiecznie.

kacpi123
23-08-16, 17:38
Ja serdecznie polecam Filipiny i Malezję jeśli ktoś lubi prawdziwą egzotykę. Teraz dużo promocji na bilety lotnicze a w samej Azji jest przepięknie i tanio. Ludzie bardzo sympatyczni no i mnóstwo atrakcji!

fakeyy6
07-09-16, 15:43
A Wietnam albo Gambia? To dopiero kierunki :D

yayo
02-11-16, 13:09
Albo Kambodża, Tajlandia. Mega miejsca na wypoczynek i zobaczenia ciekawych miejsc :)

hempe
05-06-18, 13:18
Prawdziwa egzotyka to dopiero Birma, Grenlandia, Etiopia, Tanzania... Tzn. kierunki naprawdę mocno zaskakujące. I moim zdaniem właśnie na takie warto stawiać. Bo kiedy jak nie teraz? W tym roku robimy Tybet.
Myśleliśmy o Chile, ale Tybet jest dla nas ważniejszy. Chodzi przede wszystkim o historię tego miejsca, no i przy okazji część Chin zobaczymy. A uwierzcie mi - po jednej wycieczce człowiekowi już odechciewa się wyjazdów z nastawieniem na samo leżakowanie.

Aleksandra1501
02-12-18, 13:59
Nie wiem czy to kwalifikuje się jako egzotyczne, ale skiathos jest piękne. Polecam

Aleksandra1501
12-02-19, 21:15
a ja polecam moze miej egoztyczne miejsce ale za to jakie przepiekne - mazury:) urokliwa sceneria wokol Hotel mazury. lasy, jeziora, swietnie wyposazony hotel z mnostwem atrakcji dla kazdego. fajnie mozna spedzic czas, dzieci sie nie beda nudzic, a i rodzice odpoczną

kooka
08-08-19, 07:52
Tajlandia? Fajne miejsce egzotyczne i wyspy dzikie - super sprawa :)