PDA

Zobacz pełną wersję : Terapeuta

kolega1975
02-11-13, 09:52
Z czym kojarzy Wam się terapeuta, psycholog, psychoterapia? Czy uważacie to za fanaberie bogatych Amerykanów? A może wielu z nas korzysta z psychoterapii, ale mamy problem z przyznaniem się do tego?

Polana
02-11-13, 10:05
Oczywiście, że wiele osób korzysta! Znam wiele takich. Ale żeby się tym chwalić? Terapeuta to nie kojarzy się dobrze w naszym kraju.

fastlaw
03-11-13, 21:45
Dla mnie to tylko wymysł stworzony, aby doić bogatych Amerykanów. Nic w tym dziwnego, oni od wielu lat mają więzy rodzinne i przyjaźnie za nic. Przez to muszą zgłaszać się to TERAPEUTY. Niech ONI przynajmniej się cieszą - łatwa i szybka kasa.

Halstal
29-11-13, 13:17
Psychoterapeuta, psycholog, terapeuta - to już norma w tzw. cywilizowanych społeczeństwach. Po prostu ludzie są coraz bardziej SAMOTNI.

Medic-Beauty
02-12-13, 12:40
Wstydzić się tego? Przecież to nie grzech, ani zbrodnia. Leczenie jak każde inne, po prostu.

masterchef
04-12-13, 09:18
Jeśli jest problem, warto się zwrócić do takiego specjalisty, na pewno pomoże :)

norton
07-12-13, 09:11
Psycholog czy terapeuta jest tak samo potrzebny jak dentysta czy internista.Niektórzy mylą psychologa z psychiatrą - błąd - jest diametralna różnica. Jeden leczy ciało drugi duszę. Znam osoby,które dzięki pomocy psychologa wyszły z bardzo głębokiego dołka,dlatego warto korzystać z tego typu gabinetów.

mezo
29-08-14, 09:42
Na pewno nie jest to fanaberia. Sama od wielu lat cierpiałem na nerwicę .Kryłem się z nią ile mogłem jednak choroba bardzo utrudniała mi codzienne funkcjonowanie. W końcu zdecydowałem się na wizytę psychologiczna. Chodziłam na terapię do tego gabinetu psychologicznego w Warszawie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak bardzo mi to pomogło. Dzięki temu nauczyłem się metod jak opanować to schorzenie, jak sobie z nim radzić w codziennym życiu.
Pozdrawiam !

Misia
19-11-14, 18:38
Nie wstydzę się tego- miałam problem z depresją i poszłam do psychoterapeuty. Wolałam udać się po pomoc niż nie wychodzić z domu i izolować się od ludzi. Specjaliści są od tego by pomagali...