PDA

Zobacz pełną wersję : Olej Lniany

ZielonyNurt
09-11-13, 19:34
OLEJ LNIANY jest tłuszczem o unikatowych i niezwykłych właściwościach. Zawiera do 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe dlatego są tak ważne dla organizmu gdyż powstają z nich prostaglandyny (substancje o charakterze hormonów tkankowych) regulujące pracę układu krążenia , systemu immunologicznego i gospodarkę tłuszczową. Dla zdrowia człowieka całkowicie wyjątkowe jest znaczenie Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych omega-3. Tłuszcze stanowią 60% tkanki mózgowej a ponad 25% z nich to kwasy omega-3. Niedobór kwasów omega-3 prowadzi m.in. do zaburzeń w budowie i funkcjonowaniu systemu nerwowego.

Szukam opinii od osób, które spożywają olej lniany regularnie i potwierdzą lub zaprzeczą temu opisowi.

Hendson
12-11-13, 14:28
Ja używam, ale nie za często. Na pewno jest lepszy niż "tradycyjne" oleje.

Anaa14
18-06-14, 09:28
Drogie ???

RafałMikuta
07-10-14, 10:37
Szkoda że na pułkach sklepowych pojawia się tak rzadko, dlatego ja kupuje w aptece nieopodal.

tamarkaa
23-10-14, 11:43
Ja chętnie kupuję olej lniany i najchętniej podaję go z twarogiem na śniadanie, osobiście preferuję zakupy w sklepach ekologicznych jak Bogutyn

Salonowiec
31-10-14, 11:04
Oleje naturalne to na prawdę fajna sprawa. Można je stosować praktycznie do wszystkiego, od jedzenia po smarowanie. Ostatnio odkryłem fajny olejek rycynowy, który na prawdę działa cuda.

ratun
13-11-14, 14:39
muszę spróbować, bo słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o tym:)

ratun
30-11-14, 22:02
U mnie bardzo pomógł na problemy z żołądkiem - masz rację:)

kukurydza
19-12-14, 10:02
Najlepszy Budwigowy!

ratun
13-01-15, 20:50
Właśnie mi koleżanka ten olej polecała i muszę go kiedyś spróbować:)

Omka
16-01-15, 09:54
Olej lniany stosowałam kiedyś i działał bardzo dobrze. Pomagał na dolegliwości żołądkowe. Trzeba tylko pamiętać, aby kupować w aptece, bo bardzo szybko traci swoje właściwości lecznicze. Musi być przechowywany w lodówce. Najlepiej jest go właśnie połączyć z białym twarogiem. Jego stosowanie na pewno nie zaszkodzi a może naprawdę pomóc :)

ratun
19-01-15, 09:55
Olej lniany bardzo pomaga w odchudzaniu się:)

mezo
21-01-15, 08:49
Wielu z Was stosuje go na wypadanie włosów. Nie zastanawialiście się,że może to niestety ale objawem nadczynności tarczycy?
W internecie są strony, na których można sobie poczytać i znajduje się na nich lista objawów.
Sam mam to. Na początku myślałem, że jest to skutek nerwicy ale okazało sie,że problemy wynikły właśnie z walki z nadczynnością tarczycy , która swoją drogą jest bardzo brzydką chorobą.
Pozdrawiam.

ratun
24-01-15, 12:09
Właśnie koleżanka mi bardzo polecała ten olej do polewania ziemniaków i sałatek:)

Tomaszex
13-02-15, 14:57
Ja dodaję olej do jogurtu naturalnego, faktycznie od kiedy codziennie go stosuję, to jeszcze nie zachorowałam, a zazwyczaj jakieś przeziębienia mnie nękały. Moze to przypadek, a może moc oleju... Używam też do włosów przed myciem, świetnie odżywia i dyscyplinuje kręcone włosy

andzia
18-02-15, 10:00
Olej lniany bardzo pomaga w odchudzaniu się:)
no ale jak ?
tego nie doczytałam
od dłuższego czasu piję olej z ostropestu ( na problemy z wątrobą i wyniki pokazały że bardzo pomaga ) , lniany mam w szafce jeszcze nie otwarty, czytałam właśnie że dla dzieci bardzo zdrowy i na problemy z sercem ale że pomaga w odchudzaniu? prosze o wiecej info

resttart0
03-05-15, 20:39
JA teraz robie mydło podobno ma super właściwości, a robić mydło bardzo prosto :)

marionka
11-05-15, 18:32
olej lniany jest bardzo zdrowy! przede wszystkim ze względu na kwasy Omega 3. dobre są nasiona lnu, które można kupić już zmielone, zalewać gorącą wodą i pić wywar.

Herooessd
29-06-15, 12:57
To omega 3 w oleju lnianym jest nieco przereklamowane. Występują 3 rodzaje omega 3. ALA, EPA i DHA. Olej lniany ma go w formie ALA. Słyszałam, że forma jaką wykorzystuje nasz organizm to DHA. EPA łatwo się zamienia w DHA, natomiast ALA nie. Więc w tej kwestii tran byłby lepszy (jako suplement).
Należy też pamiętać, że olej lniany łatwo się utlenia (w ogóle kwasy omega 3 mają taką właściwość). A w nas też zachodzi oksydacja ;) Więc dobrze do tego jeść dużo warzyw i owoców, które zminimalizują ten proces.

dalmierz
02-07-15, 22:50
Ja od pewnego czasu stosuję olej arganowy. Pomógł mi bardzo, między innymi na zagrzybienie organizmu.

itomka
28-09-15, 15:44
Za radą wszelkich włosomaniaczek stosuję go na włosy w ramach olejowania. Staram się poskromić puszenie i elektryzowanie włosów a przy moich wysokoporowatych podobno ten najlepiej się sprawdza. Zobaczymy :)
Olej lniany, podobnie jak i siemie lniane nie tylko dobre na włosy, skórę i paznokcie ale także na zaparcia! (a tutaj odzywa się moje zboczenie zawodowe, bo kilku moim klientom dołączałam do diety właśnie olej lniany i te problemy znikły im jak ręką odjął :))
Szkoda tylko, że ten problem z utlenianiem, ale przynajmniej pokazuje to, że to na pewno naturalne składniki a nie nafaszerowane chemią wynalazki ;p

Zarthun
11-03-16, 12:32
A powiedzcie mi jak go jecie? Próbowałam z samym chlebem, ale nie do końca mi smakował.

Wypowiadanka
22-04-16, 13:50
olej lniany można zastosować zarówno w kuchni jak i w pielęgnacji ciała jak i twarzy. Ja wykorzystuje go także do olejowania włosów, zwłaszcza końcówek.

Adam30
26-04-16, 18:57
Cudze chwalicie a swego nie znacie. Olej rzepakowy ma także bardzo dobre właściwości prozdrowotne a jest tańszy. Niestety bardzo niedoceniany.

pstyk
20-05-16, 08:38
Też dużo dobrego o nim słyszałam, ale nigdy nie kupowałam. Może najwyższy czas spróbować :)

Therlatos
11-08-16, 10:28
Też używam tego oleju ale jak wcześniej było pisane z umiarem dodatkowo warto się jakoś doinformować co to wgl jest ten olej i jaki ma wpływ.

patzar
23-09-16, 18:56
Ja codziennie pochłaniam około 15 ml oleju lnianego i czuję się bardzo dobrze, słyszałem o nim dużo pozytywnego. Zawiera kwasy omega-3, które są nam szalenie potrzebne. Dodatkowo jem 40g masła orzechowego, żeby zdrowych tłuszczy było pod dostatkiem:)

marco
30-12-16, 10:21
Super obniża cholesterol i w ogóle ma pozytywny wplyw na nasz organizm. Wazne, zeby przechowywac w niewysokiej temperaturze i w takiej samej go przyjmowac, bo inaczej traci swoje wlasciwosci :D :P

Michał Michalski
06-01-17, 16:55
Olej lniany to naprawdę świetna sprawa

ivila
10-01-17, 16:23
Do włosów to olejek arganowy. Tymczasem olej lniany z powodzeniem stosuję w kuchni.

adi55
29-03-17, 11:32
Ja do kuchni wolę używać oliwy z oliwek ale trzeba dobrze patrzeć na etykiety bo tak na prawdę poniżej 80 zł za litr nie ma co się spodziewać wysokiej jakości produktu.

AnnaWall
05-04-17, 14:43
?? nie rozumiem tego tematu ..

daviddi
24-08-17, 09:02
Olej lniany powinno się przyjmować dzień w dzień. Bardzo pozytywnie wpływa na nasz cały organizm :)

Magneto
01-12-17, 09:11
Ogólnie z tego co wiem to nasi dziadkowie jeszcze jedli olej lniany dzień w dzień praktycznie. jakoś mniej chorowali niż my obecnie