PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje nowy dom?

kuropatwa
14-11-13, 12:31
Ktoś na tym forum budował swój dom lub jest w trakcie budowy?
Jestem ciekawa, jaki jest koszt wybudowania domu, mniej więcej w ramach projektów takich jak te i czy waszym zdaniem trzeba być naprawdę bogatym, żeby móc sobie pozwolić na taką przyjemność?
Ile mniej więcej potrzeba pieniędzy na całą inwestycję?

kika1985
18-11-13, 08:41
Myślę, że nie musimy być "super bogaci", cena domu uzależniona jest przede wszystkim od ceny działki, jeśli cena nie będzie zbyt wygórowana, to z pewnością uda się Nam "wykończyć" budowę domu, nie wiem, ile zarabiasz, nie wiem, jaki jest stan Twoich oszczędności, nie wiem, gdzie chcesz mieszkać, nie wiem, jak chcesz urządzić swój dom, niemożliwie więc staje się udzielnie konkretnej odpowiedzi, tak/nie stać Cię na taki dom

Wypowiadanka
04-12-13, 08:37
Nie da się powiedzieć, ile kosztuje nowy dom :) Tak, jak wspomina kika - jest mnóstwo czynników decydujących o końcowej cenie przedsięwzięcia. Do wymienionych rzeczy dodałabym jeszcze kwestię jakości materiałów oraz tego, czy chcesz robić wszystko sama, czy wynająć ekipę budowlaną, którą przecież też trzeba opłacić.

kolega1975
30-12-13, 15:44
Są teraz tzw."gotowce." - domy pod klucz budowane taśmowo. Wielu deweloperów reklamuje je jako konkurencję dla mieszkań. Pod Wrocławiem to koszt 300-350 tys. złotych. No ale ... to co jest w środku (a właściwie czego tam nie ma) to już inna historia i inne pieniądze.

Antygona88
06-01-14, 14:08
W ciemno można powiedzieć że poniżej 250 tys za postawianie domu nie zejdziemy. Oczywiście dochodzi wyposażenie, rozmiar działki też naturalnie wpływa na cenę. Znajomy postawił dom za 350 tysięcy, 80m2

Miro
27-01-14, 16:58
250 to taki z dwuspadowym dachem, bez garażu w bryle.

guzikmichal85
03-03-14, 11:15
Cena stanu surowego domu ok. 150 m2, z dwu stanowiskowym garażem to ok 100 tys. zł. O ile większość robi się nie z udziałem firmy.

marysia
05-03-14, 20:43
Najlepiej podpytać na forach o budowie i wystroju domów. O tutaj na przykład warto zajrzeć
Tam zaglądają ludzie, którzy sami budują, więc będziesz miał informacje z pierwszej ręki.

Podkarpaciak.pl
05-03-14, 23:50
Oj z pewnością nie trzeba być bogaczem :)

Wszystko zależy od wielu czynników. Ważne jest to czy masz już działkę pod budowę i jakiej wielkości dom chcesz mieć. Mam znajomych, u których koszt zakupu działki znacznie przewyższał kosz wybudowania domku w stanie surowym zamkniętym :)

Jest wiele rozwiązań, które pozwalają obniżyć koszty budowy. No choćby w Polsce na szczęście działa jeszcze instytucja "pomagania" wiele prac pomaga zrobić szwagier, brat, teść, znajomi, sąsiedzi, itd.

No ale za domek o powierzchni ok 100 mkw trzeba liczyć na ok 100 tys. oczywiście bez kosztów działki.

Shee
24-03-14, 09:16
Dokładnie, jest mnóstwo czynników. Sporo zależy od wykorzystanych materiałów budowlanych, samej ekipy remontowej itp. Jeżeli samemu ma się jakieś pojęcie o budowie, można wspomóc ekipę remontową i znacznie obniżyć koszty :)