PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki materac dobry dla kręgosłupa?

kuropatwa
14-12-13, 11:22
Ktoś z was zna się chociaż mniej więcej na tym, jakie materace powinno się wybierać z myślą o zdrowiu naszych kręgosłupów?
Oglądam w różnych sklepach, ale nic mi te wszystkie parametry nie mówią.
Materac powinien być twardy czy miękki, sprężynowy czy piankowy a może jeszcze z matą kokosową?

Polonieck
14-06-14, 11:35
Tylko termoelastyczny i tylko od viscotherapy. Na pewno skusi Cię cena, bo to materace bezpośrednio od producenta, ale możesz być pewny, że oprócz niskiej ceny, są jeszcze niesamowicie wygodne.

Lucy00
19-06-14, 21:23
Przy bólach kręgosłupa najlepiej sobie zafundowac zdrowotny materac, taki dosyc twardy

trucicielka
31-07-14, 08:58
Wydaję mi się, że są sklepy medyczne w których można zaopatrzyć się w odpowiedni materac. Ból kręgosłupa czy kłucie w boku to teraz dość poważne i często występujące problemy, więc warto już od samego początku umieć sobie z tym poradzić, a najlepiej - zapobiegać.

Junix852
05-08-14, 14:06
To prawda, dobry materac to podstawa. Dobrze też trochę poćwiczyć to też może pomóc na ból kręgosłupa.

lukasz2471
09-10-14, 18:37
Moja rodzicielka ma problemy z kręgosłupem i szukałem dla niej dobrego materaca. Wybór padł na firmę art medic viscotherapy. Ma go już 2 lata i jest z niego zadowolona.

Junix852
14-10-14, 09:26
Dużo dobrego się słyszy o materacach tej marki. Myślę, że to dobry wybór.

wielkibrat
23-12-14, 14:03
Pamiętajcie, że materac to nie wszystko, duże znaczenie ma również stelaż, który koniecznie powinien być elastyczny

Edith Jubère
04-05-15, 11:45
Ważnym elementem terapii kręgosłupa jest porządny i dobrej jakości materac. Ja używam materaca z pianki Art Medic, poleconego mi przez mojego terapeutę i faktycznie jakość wypoczynku oraz moje samopoczucie jest o niebo lepsze, a ćwiczenia wydają się być efektywniejsze niż przedtem

maciek0zielinski
28-05-15, 14:18
Ja na problemy z kręgosłupem stosuje zabiegi i masaże, trochę pomogły. Ale zastanawiam się też nad kupnem dobrego materaca. Twardość materaca powinien dobrać terapeuta w zależności od rodzaju schorzenia. Akurat dla mnie najlepszy będzie twardy.

Edmund Zdun
08-10-15, 11:27
Na pewno będziesz zadowolona z zakupu materaca firmy (wycięta reklama firmy na N. - prosimy nie stosować marketingu szeptanego). Mają naprawdę dobrej jakości materace. Nie dość, że wygodne to posiadają jeszcze właściwości ortopedyczne. Przy produkcji materaców nie stosują kleju, co jest sporym plusem.

Edith Jubère
10-12-15, 15:08
Ja natrafiłam na dobry materac Viscotherapy i spokojnym sumieniem mogę go polecać. Natomiast wcześniej używałam za twardego, kupionego w sieciówce i to nie było to. Często budziłam się jak po jakichś torturach. Myślę, że najlepiej testować i dobierać indywidualnie z pomocą ekspertów.

marqo
24-02-16, 14:59
na pewno bardziej twardy niż miękki i z pianki bez sprężyn :)