PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić grę?

Witka
19-12-13, 17:34
Chciałabym sama zrobić grę - cos prostego, ale fajnego, ale nie mam pojęcia od czego zacząć.
Macie linki do jakichś programów, które umożliwiają takie działanie?

grzetyl
20-12-13, 16:33
Przede wszystkim musisz mieć pomysł i znać jakieś języki programowania.

ikeropoz
24-10-14, 12:26
Hehe takie tematy mnie zwykle śmieszą :)

Jakby zrobienie gry było takie proste to internet byłby jeszcze większym spamem.

Po pierwsze żeby zrobić grę typu "Travian" wymagana jest znajomość wielu języków programowania, umiejętności graficznych i czasu. Bez dodatkowej załogi się nie odbędzie. Stworzenie samemu takiej gry jest praktycznie nie możliwe ze względów czasowych i rozwiązań programistycznych.

Co musiałabyś umieć?
PHP, CSS, HTML - w stopniu zaawansowanym co najmniej.
Dodatkowo znajomość JavaScript, zakładam że JAVA też będzie pomocna.
Nie małe umiejętności graficzne. Gra musi zawierać grafikę, prawda?
Oczywiście inne umiejętności się też przydadzą tj. znajomość baz danych, SQL itd.

Jeśli chciałabyś zrobić grę pod SO (Windowsa) to musiałabyś znać języki programowania tj. chociażby c++, do tego znajomość bibliotek (OPEN GL, DIRECT itp.)

Niestety pochłonięcie tej wymaganej minimalnej wiedzy zakładając że 2-3h dziennie byś spędziła zajęło by co najmiej rok.

Potem pytanie: Jak zacząć? Zacznij od pomysłu, rozplanowania prac, znalezienia ekipy, napisania kodu, stworzenia grafiki ... nauczysz się tego co napisałem powyżej to pójdzie łatwiej bo będziesz miała wiedzę praktyczną.

Powodzenia w nauce :)

pruchnica
14-01-15, 18:40
uwielbiam takie tematy.
Naucz się języka programowania (jakiegokolwiek, może być c++). Potem poucz się o grafice, trochę matematyki. Może za rok byś dała radę zacząć coś pisać konkretnego, ale to zależy ile przeznaczysz czasu na naukę

Diagoras
20-09-16, 08:51
Żeby zrobić PROSTĄ grę faktycznie można posłużyć się dostępnym softem. RPG Maker może być miejscem, w którmy mógłbyś zacząć. ;)