PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kredytu z pomocą doradcy?

kinga21
26-02-14, 09:22
Witam

Mam zamiar zaciągnąć kredyt gotówkowy na 10 000 zł. Niestety nie mam bladego pojęcia który bank jakich udziela kredytów, które kredyty są nisko oporcentowane i które oferty warto wybrać. Znalazłam możliwość pomocy w wyborze kredytu na stronie (spam)

Czy myślicie, że skorzytsanie z pomocy doradcy w takich sytuacjach się opłaca? Czy dobrze doradzą dla klienta?

mezo
04-06-14, 13:48
Doradce proponowałbym zostawić na koniec. W dobie internetu można przecież skorzystać takich portali jak ten - (spam). Dobrze odzwierciedlają rzeczywistość.

Fart
18-06-14, 11:17
Opłaca się, ale lepiej skorzystaj z większej firmy pośrednictwa finansowego.

jolkakrk
18-06-14, 23:36
Ja sugeruję*skorzystanie z porównywarek oprocentowania, nie ma po co nabijać kabzy doradcom.

Maciejo
20-06-14, 09:28
Doradce proponowałbym zostawić na koniec.

Wiele prawdy jest w tym stwierdzeniu. Najpierw popatrz na oferty kredytowe bezpośrednio na stronach banków. Możesz też wykorzystać porównywarki kredytowe. Dopiero ewentualne wątpliwości możesz rozwiązywać z pomocą doradcy w banku albo jakichś doradców kredytowych online. Dzięki temu w trakcie rozmowy z doradcami będziesz lepiej wiedzieć czego chcesz.

Fart
28-06-14, 15:19
Firma pośrednicząca to jednak najbardziej optymalny wybór. Niedawno brałem kredyt na samochód w Idea Expert. Doradca wszystko objaśnił i zaproponował oferty. Potem sprawa szybko ruszyła. Samodzielne chodzenie po bankach to męczarnia, zwłaszcza w upalne dni. Nie polecam. W mieście nie ma czym oddychać. Porównywarki zbyt upraszczają.

pepka
18-08-14, 07:08
Generalnie doradca to dobra opcja, pod warunkiem, że na pierwszym miejscu będzie stawiał interes klienta a nie swój... Agenci kredytowi mają czasami pokusę oferowania kredytów które nie zawsze są najtańsze dla klienta, ale generują najwyższą prowizję.
Przy tak niskich stopach procentowych zaciąganie kredytów stało się atrakcyjne. Na początku warto więc skorzystać z takich kalkulatorów kredytowych (spam) i wytypować kilka banków od których należy zacząć poszukiwania. Z doradcami można umówić się online.

Bromek4
18-08-14, 07:27
A jak sadzicie co się bardziej opłaca, (spam) HMM?
W którymj przypadku zapłacimy mniej jesli zakupy robię na około 6000 złotych?

Fart
27-08-14, 13:29
pepka, dlatego należy udać się do sprawdzonych firm, a nie "niezależnego" doradcy. Jeżeli korzysta się z czyiś usług zawsze należy czynić to z głową.

Marccos24
17-09-14, 12:44
Doradcy finansowi - trudno znaleźć prawdziwie niezależnego. Tak czy inaczej to u nich niezależnie czy to Open czy Aspiro uzyskamy najszerszą ofertę.

Rafinek
23-09-14, 09:29
Może i trudno, ale ja korzystałam z ich pomocy i nie narzekam.

veroni
01-10-14, 10:42
"Tak czy inaczej to u nich niezależnie czy to Open czy Aspiro uzyskamy najszerszą ofertę. "

Nie zapomnij także o całkiem rzeczowym Idea Expert. :)

Fart
17-10-14, 13:40
Doradcy finansowi - trudno znaleźć prawdziwie niezależnego.

Dlatego doradcę wybierasz z głową - renomowaną firmę, a nie "cudotwórcę".

Mariamo
21-10-14, 12:07
Ubezpieczenie - dobra sprawa. Ale oczywiście jest to dodatkowa opłata. choć w przypadku utraty pracy lub podobnej sytuacji jest bardzo pomocne.

veroni
26-11-14, 12:01
"Ubezpieczenie - dobra sprawa. Ale oczywiście jest to dodatkowa opłata. choć w przypadku utraty pracy lub podobnej sytuacji jest bardzo pomocne. "

Z tego co wiem to ubezpieczanie nie jest obowiązkowe. Możesz je wziąć, ale nie musisz. Takie info przynajmniej dostałem jak byłem w Idea Expert.

Znalazłem też info od rzecznika ubezpieczonych, który potwierdzał by te słowa:

"Żadna ustawa nie mówi o obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia kredytu. Zazwyczaj zawarcie umowy jest wyłącznie wymogiem banku, nie jest to jednak obowiązek ustawowy konsumenta. Jednak trzeba mieć świadomość, że brak zawarcia umowy ubezpieczenia zwykle będzie skutkował tym, że bank zażąda innego zabezpieczenia spłaty kredytu."

patrykkowalczyk84
27-11-14, 18:06
"Ubezpieczenie - dobra sprawa. Ale oczywiście jest to dodatkowa opłata. choć w przypadku utraty pracy lub podobnej sytuacji jest bardzo pomocne. "

Z tego co wiem to ubezpieczanie nie jest obowiązkowe. Możesz je wziąć, ale nie musisz. Takie info przynajmniej dostałem jak byłem w Idea Expert.

Znalazłem też info od rzecznika ubezpieczonych, który potwierdzał by te słowa:

"Żadna ustawa nie mówi o obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia kredytu. Zazwyczaj zawarcie umowy jest wyłącznie wymogiem banku, nie jest to jednak obowiązek ustawowy konsumenta. Jednak trzeba mieć świadomość, że brak zawarcia umowy ubezpieczenia zwykle będzie skutkował tym, że bank zażąda innego zabezpieczenia spłaty kredytu."

Ubezpieczenie jest przydatne, lepiej płacić trochę więcej niż wciągać w kredyt poręczycieli

Ramecki
22-01-15, 08:25
Moim zdaniem warto korzystać z firm doradzających w wyborze kredytu. Jak chcesz wziąć (spam) to taka firma pomoże ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę, przedstawi ci wady i zalety poszczególnych kredytów, a także pomoże wypełnić wszystkie dokumenty oraz wnioski. Uważam, że to powala oszczędzić sporo czasu i jest bardzo wygodne.

fruitekk
23-01-15, 09:31
Ja się radziłem na forum bankowym (spam) i mi doradzili jaki kredyt wybrać.
Doradca zawsze za to zgarnie kasę a tutaj macie fachową pomoc za darmo :)

Baobab
27-02-15, 09:07
Moim zdaniem profesjonalne doradztwo kredytowe nikomu nie zaszkodzi. Doradca nie tylko pomoże nam wybrać najlepszy kredyt dla nas, ale także wynegocjuje z bankiem korzystne warunki i pomoże w załatwianiu wszystkich formalności. Same plusy.

Aviator1
27-02-15, 19:03
porównywarki to pierwsza kwestia, doradcy są za drogimi usługami, można prywatnie spróbować.

carolajn
28-02-15, 08:15
Lepiej samodzielnie poszukać dobrej oferty kredytowej

ulicafinansowa
13-03-15, 16:35
przy tak niskiej kwocie nie powinno się marnować pieniędzy na doradców. najelpei skorzystać z porównywarek finansowych i samemu wybrać najlepsze oferty.

internetowy20
30-03-15, 12:21
racja, również wydaje mi sie, że jeśli są to jakieś niskie kwoty to nie warto zawracać sobie glowy doradcami. Na różnych stronach można znaleźć całą masę opinii i szczegółów dotyczących konkretnych kredytów bankowych. W internecie można znaleźć bardzo duzo ciekawych rankingów kredytów gotówkowych.