Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Salonowiec
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Problem z przemówieniami publicznymi

Mam wielki problem z przemówieniami publicznymi. Strasznie się zawsze denerwuję i nie mogę nic sensownego powiedzieć. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Niestety muszę się przełamać i szukam wszelkiej pomocy. Sporo o tym czytam. Znalazłem artykuł o tym jak przygotować dobre przemówienie. Może ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły i zechciałby się nimi podzielić?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-04-15 o 08:08

Początkujący Avatar irvina
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła Reputacji
    0

Odp: Problem z przemówieniami publicznymi

Cytat Napisał Salonowiec Zobacz post
    Mam wielki problem z przemówieniami publicznymi. Strasznie się zawsze denerwuję i nie mogę nic sensownego powiedzieć. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
    --> life coach

Początkujący
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

Stań nago przed lustrem i mów, mów, mów. Strach minie i nabierzesz pewności siebie.

mezo
    Gość

Oratorstwa można się nauczyć. Patrz na polityków których wyrwali czasami z pola. Gadają 3po3 ale gadają

Początkujący Avatar Michal83x83
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Miałem podobnie, jednakże w mojej pracy musiałem się przełamać. Pierwsze i najważniejsze to jest dobre przygotowanie się do prezentacji, a także perfekcyjny wygląd - to daje bardzo dużo pewności siebie. Co więcej, zawsze na takie wystąpienie przychodzę sporo wcześniej, aby móc przywitać się z uczestnikami i porozmawiać, co pozwala mi choć trochę poczuć się swobodniej. I ostatnia rzecz, zauważyłem że problemem jest natłok myśli - za dużo chcę powiedzieć w jednej chwili i przez to bardzo często człowiek się zacina dlatego w tym przypadku jest doskonałe przygotowanie się wypisując listę kolejnych spraw, jakie chcesz poruszyć. Co więcej, jeśli nawiązałeś jakiś kontakt z uczestnikami przed spotkaniem, możesz poprowadzić całą prezentację angażując innych do wypowiedzi wskazując konkretne osoby do odpowiedzi czy podania swoich problemów, gdyż jeśli zadasz pytanie ogólnie, bardzo rzadko ktokolwiek się odezwie.

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Michal83x83 Zobacz post
    Miałem podobnie, jednakże w mojej pracy musiałem się przełamać. Pierwsze i najważniejsze to jest dobre przygotowanie się do prezentacji, a także perfekcyjny wygląd - to daje bardzo dużo pewności siebie. Co więcej, zawsze na takie wystąpienie przychodzę sporo wcześniej, aby móc przywitać się z uczestnikami i porozmawiać, co pozwala mi choć trochę poczuć się swobodniej. I ostatnia rzecz, zauważyłem że problemem jest natłok myśli - za dużo chcę powiedzieć w jednej chwili i przez to bardzo często człowiek się zacina dlatego w tym przypadku jest doskonałe przygotowanie się wypisując listę kolejnych spraw, jakie chcesz poruszyć. Co więcej, jeśli nawiązałeś jakiś kontakt z uczestnikami przed spotkaniem, możesz poprowadzić całą prezentację angażując innych do wypowiedzi wskazując konkretne osoby do odpowiedzi czy podania swoich problemów, gdyż jeśli zadasz pytanie ogólnie, bardzo rzadko ktokolwiek się odezwie.
    Zaciekawiło mnie to postanowiłem skorzystać z kilku rad .Zawsze dobrze coś wprowadzić co ktoś już wypróbował.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia