Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Naturalne metody na pryszcze

Szukam jakiś naturalnych metod na problemy skórne. To bardzo duży problem z którym borykam się już od trzech lat. Nie liczę już na super efekty ale chciałbym chociaż zmniejszyć ich występowanie. Znalazłem artykuł o kilku sposobach by pozbyć się pryszczy i szukam kolejnych. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 05-07-15 o 12:28

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Naturalne metody na pryszcze

Ja także walczyłem z tym przez lata. Były wizyty u dermatologa, stosowałem środki które przepisywał i nic. Dbałem o higienę, ograniczałem spozywanie czekolady i tłustych produktów. Dopiero po latach przeszło. Mój młodszy brat miał podobne problemy ze skórą i u niego pomógł. Nie wiem czy teraz robią lepsze środki czy po prostu jego organizm szybciej to zwalczył. Sam niestety musisz do tego dojść.

Początkujący
    Mieszka w
    Gorzyce
    Siła Reputacji
    0

Tak jak pan wyżej powiedział unikać nadmiaru tłuszczy i cukrów, ze swojego doświadczenia mogę jeszcze polecić opalanie się słońce w odpowiedniej ilości jest zdrowe dla skóry, chodzi mi o witaminę D, oczywiście odradzam siedzenie na słońcu cały dzień i spiekanie się na skwarka bo to się skończy rakiem skóry

krawczykadrian
    Gość

Witam, swego czasu znajoma proponowała koleżankom jakąś maseczkę z drożdży. Nie znam dokładnie receptury, wiem że jest w miarę skuteczna.

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Ja z kolei słyszałam że picie drożdży rozpuszczonych w wodzie ma pomagać na trądzik ale sama nigdy podobnej kuracji nie stosowałam (i raczej nie zamierzam). Cerę trądzikową można natomiast przecierać wyciągiem z rumianku, nagietka i łopianu (można coś takiego dostać np. u bonifratrów)

ratun
    Gość

drożdże mogą jednak działać bardzo negatywnie na układ pokarmowy

Już na gotowe wykwity - pasta do zębów, roztwór drożdzowy, albo wszystko inne - cokolwiek zaschnie na skórze i zrobi wokół zaczerwienionego miejsca skorupkę.

ratun
    Gość

Zdrowa dieta również pomaga. No i przede wszystkim nie wyciskać brudnymi dłońmi

Lucy00
    Gość

U młodzieży w okresie dojrzewania nawet odpowiednia dieta nie pomoże, aby pozbyć się pryszczy.
    Po prostu po kilku latach ta dolegliwość minie.
    Ale warto zapytać się o preparaty w aptece
    lub nawet wybrać się do dermatologa.
    W młodzieńczym wieku pryszcze całkiem nie znikną, ale chociaż trochę toniki i kremy pomogą.

ineko
    Gość

Podobno warto pić drożdże albo stosować maseczki na twarz z drożdży

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia