Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Wpływ najnowszej technologii na funkcjonowania człowieka

zgadzam się teraz to jest wszystko podporządkowane nowej technologii internet itp itd

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

media społecznościowe tak wciagają ludzi, że nikt już nie wychodzi spotkać się ze znajomymi, to robi się powoli chore

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Blue sky
    media społecznościowe tak wciagają ludzi, że nikt już nie wychodzi spotkać się ze znajomymi, to robi się powoli chore
    Nie przesadzajmy. Poza osobami określanymi z japońskiego jako hikikomori, które non stop siedzą w domu i wycofują się z realnych kontaktów z ludźmi, jest przecież ogromna większość, która social media traktuje tylko jako dodatek. Osobiście poprzez facebooka jedynie umawiam się ze znajomymi, albo załatwiam sprawy formalne. Łatwiej jest zapytać się o coś do zrobienia na studia kogoś z kierunku kto jest online, niż wydzwaniać po wszystkich licząc, że ktoś odbierze. Zwłaszcza, że często takie sprawy załatwiam w porach niezbyt dogodnych do zawracania ludziom głowy.

Jeśli zaś tyczy się nowych technologii, to nie da się ukryć, że mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie człowieka, a z każdym kolejnym pokoleniem wpływ ten będzie większy. Już teraz młodzież jest praktycznie kompletnie uzależniona od telefonów, komputerów, telewizorów, drukarek czy innych sprzętów i nie do końca chyba wyobrażają sobie życie bez nich. Człowiek jednak jest na tyle istotą stadną i związaną z naturą, że kontakty bezpośrednie raczej nigdy nie zanikną.

Nie zapominajmy także, że wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne przede wszystkim pchają nas do przodu. Odkrywają przed nami nowe możliwości i w dużej mierze ułatwiają nam życie. Weźmy na przykład GPS. Nie dość, że ułatwia nam poruszanie się, to w ostatnim czasie zaczął być używany do ułatwiania turystom zwiedzania. Niedawno trafiłam na stronę, na której oferują aplikację z głosowym przewodnikiem. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu o takim wykorzystaniu sygnału satelity. Dzięki GPSom do przodu posunęły się jednak nie tylko turystyka, ale także na przykład geologia czy geodezja (tworzenie map geologiczno-tektonicznych czy bardzo precyzyjne określanie współrzędnych geodezyjnych). Policja wykorzystuje to do prowadzenia pościgów czy lokalizowania miejsc w których popełniono przestępstwo.

Nie możemy patrzeć na nowe technologie tylko przez pryzmat zagrożeń jakie za sobą niosą. Wszystko niesie je za sobą. Patrząc na to w ten sposób, nie powinniśmy jeździć samochodami, bo przecież są wypadki. Z podobnych względów nie powinniśmy latać samolotami. Wszystko jest dla ludzi, tak samo coraz to nowe rzeczy, tylko po prostu trzeba umieć z głową z tego korzystać i nie dać się temu zdominować. Póki będziemy pamiętali, że to człowiek jest panem technologii, a nie na odwrót, wszystko będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-05-15 o 13:26

simian raticus
    Gość

W Polsce samobojstw i psychoz wiecej! Jednym slowem sie pogarsza!
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 27-02-15 o 14:29

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Elander, masz rację. Wszystko jest dla ludzi. Z tym, że coraz więcej osób zatraca się tak mocno w tym świecie wirtualnym, że zaczyna w niego wierzyć.
    Trochę się zgodze co do faktu, że kontakty miedzyludzkie zubozały. Kiedyś jak się stało w kolejce, siedziało w pociagu, bo miał opóźnienie, to się ze soba rozmawiało.
    A teraz? jeden wyciągnie komórke, drugi tablet, trzeci mp3 (przykąłdy biorę z autopsji).
    Choć oczywiście jest druga strona medalu: nowe technologie pozwalają na nawiązywanie znajomości, zwałszcza osobom, które są nieśmiałe.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

To jest oczywiste, że technologia zmienia człowieka. Może zmienić negatywnie i pozytywnie. Ułatwia kontaktowanie się z drugim człowiekiem, ale i spłyca ten kontakt.

amberus
    Gość

Zauważmy to, technika pędzi na przód a człowiek , ten szary, wlecze się za nią. Jest grupa osób która łapie w lot wszelkie nowinki i potrafi się sprawnie do tego dostosować. Ale lwia część osób tego nie potrzebuje , nie rozumie i nie korzysta. Świadomość wielu została już dawno w tyle. I musimy się z tym pogodzić. Co ciekawe te tępo będzie jeszcze szybsze i te różnice będą coraz bardziej zauważalne.

carolajn
    Gość

Ja nie mam nic przeciwko rozwijającej się technologii. Bardzo chętnie z niej korzystam. Ostatnio kupiłam nowego laptopa a teraz zastanawiam się nad zakupem tabletu Ferguson S8 by móc swobodnie pracować poza domem. Nie chce mi się dźwigać laptopa a tablet jest na tyle mały i lekki, ze bez problemu mogę go nosić w torebce. Moje dzieci też uwielbiają nowinki techniczne i cieszy mnie to bo wiem, że nigdy nie będą miały problemów z obsługą różnych urządzeń.

amberus
    Gość

I bardzo dobrze, tak właśnie powinno być. Musowo nadążać , inaczej momentalnie zostaje się w tyle.

greta
    Gość

Ludzie, szczególnie młodzi bardzo się uzależniają od internetu, gier, a przede wszystkim od mediów społecznościowych. Żyją nawet bardziej w wirtualu niż w realnym świecie na czym oczywiście cierpią ich relacje z najbliższymi. Najgorzej, gdy w pewnym momencie taki człowiek zda sobie sprawę z tego, jak niewiele ma, bo setki lajków na facebooku to jednak nie jest lek na samotność. I wtedy często kończy się to depresją. Sama mam brata, który obecnie leczy się z depresji w którą częściowo wpędził się z powodu internetu. Zresztą w internecie można poczytać na temat tego jak wygląda terapia młodzieży.
    Szczególnie osoby, które mają dzieci w tym wieku powinny sobie wziąć to do serca.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-05-15 o 13:26

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia