Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Zaawansowany uczestnik redaktor DI
  admin
  Avatar Redakcja
  Dołączył
  May 11
  Mieszka w
  Warszawa
  Postów
  111
  Siła Reputacji
  10


  Twoja ocena: Yes No

  Post Ochrona danych osobowych – nieprecyzyjne zapisy źródłem ogromnych kosztów.

  Dane osobowe są wartością, zarówno w sensie ekonomicznym, jak i społecznym, a co za tym idzie wymagają należytej ochrony. Takie stanowisko zostało przyjęte przez parlamentarzystów europejskich przyjmujących sprawozdanie do projektu rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Konfederacja Lewiatan oraz Izba Gospodarki Elektronicznej podjęły próbę sprawdzenia działania zaproponowanych przepisów w praktyce. Rezultaty okazały się niepokojące.

  Podstawowym założeniem była ocena wpływu przepisów na funkcjonowanie przedsiębiorcy, który przetwarza dane w niewielkim wymiarze, z tytułu prowadzenia swojej działalności oraz czy ograniczenia w przetwarzaniu danych nie będą utrudniać mu prowadzenia biznesu.

  Konfederacja Lewiatan oraz e-Izba poddały analizie sprawozdanie biorąc pod uwagę obowiązki jakie musiałby spełnić przedsiębiorca . Dla uzyskania kompletnego obrazu wybrane zostały różne profile działalności: księgarnia internetowa (jako przedstawiciel przedsiębiorców prowadzących sprzedaż przez Internet), gabinet kosmetyczny (jako przedstawiciel przedsiębiorców działających poza środowiskiem cyfrowym) oraz poseł (jako przedstawiciel administracji prowadzącej działalność niekomercyjną).

  Wnioski wskazują na wadliwe założenia w zaproponowanych przepisach. Nakładane obowiązki, w zależności od charakteru i skali przetwarzania danych oraz związanych z tym potencjalnych zagrożeń są niewystarczająco zróżnicowane. Zgodnie z zapisami w sprawozdaniu nawet administrator, który przetwarza dane w minimalnym zakresie będzie musiał stosować się do rozbudowanej listy obowiązków, które projektowane były z myślą o najbardziej zaawansowanych i ryzykownych procesach przetwarzania.

  Według naszej analizy, łączne koszty realizacji obowiązków dokumentacyjnych wynikających z rozporządzenia, w okresie pierwszych dwóch lat prowadzenia działalności przez każdego z analizowanych przedsiębiorców należy szacować na kwotę bliską 70.000 złotych netto. A w tej kwocie nie uwzględnione zostały koszty działań niezbędnych do faktycznego zabezpieczenia danych osobowych przed ich utratą czy zniszczeniem. – wyjaśnia Magdalena Piech, ekspert Departamentu Prawnego Konfederacji Lewiatan

  Szokujący jest fakt, że koszt wdrożenia nowych przepisów, będzie dziewięciokrotnie wyższy niż dotychczas – dla wszystkich – bez względu na to jakie operacje i w jakim wymiarze są prowadzone na danych osobowych.

  Po wnikliwej analizie, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, uważamy, że rozporządzenie w obecnej, nierzeczywistej, formie nie powinno zostać przyjęte. Szanujemy fakt, że potrzebna jest większa ochrona danych osobowych, jednak nie może się ona wiązać z nieuzasadnionymi kosztami wynikającymi z nieprecyzyjnych przepisów. Rozporządzenie wymaga dalszych konsultacji, w przeciwnym razie szansa na wykorzystanie potencjału gospodarki internetowej dla powstawania i rozwoju innowacyjnych i konkurencyjnych przedsiębiorstw w Polsce i Unii Europejskiej zostanie utracona. – wskazuje Grzegorz Wójcik, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej

 2. #2
  Uczestnik Forum
  Dołączył
  June 21
  Postów
  64
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Ochrona danych osobowych – nieprecyzyjne zapisy źródłem ogromnych kosztów.

  A jak chronicie dane osobowe waszych klientów?

 3. #3
  Uczestnik Forum
  Dołączył
  June 21
  Postów
  40
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Ochrona danych osobowych – nieprecyzyjne zapisy źródłem ogromnych kosztów.

  O widzisz, jeżeli chodzi o ochronę danych osobowych, to tu nie ma miejsca na kompromisy,. My przechowujemy nie tylko dane typu - pesel, imię i nazwisko, ale także dane bankowe. Dlatego potrzebowaliśmy solidnej ochrony, którą zapewnia nam ogólnopolska agencja detektywistyczna Lampart Group https://www.lampart.co/security/security z Warszawy. To są doskonali specjaliści, kompetentni i rzetelni, mają pakiety ochronne w dobrej cenie, odpowiednio zabezpieczają dane wrażliwe, polecam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer