Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Piotr Benet
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Aplikacje na Androida wspierające naukę angielskiego

Od niedawna mam tablet z Androidem - Samsung Galaxy Tab 3 10.1. Obecnie głównie na nim gram - ale chciałbym się też pouczyć języków... jakie aplikacje do nauki języków są najbardziej efektywne?

pepka
    Gość

Odp: Aplikacje na Androida wspierające naukę angielskiego

Powiem Ci, że na Andka jest całkiem sporo aplikacji do nauki języków obcych. Te z których sam korzystałem to przede wszystkim mFiszki - na pewno znasz metodę nauki przez fiszki. Zapisane są na nich różne słówka - a Ty od czasu do czasu przeglądasz je i w ten sposób utrwalasz ich znaczenie. Od tego warto zacząć - bo znajomość czasy i gramatyka to drugorzędna sprawa.
    Jak już jesteśmy przy czasach i gramatyce to w moim przekonaniu nie ma lepszej apki od Practice English Grammar 2. Sporo teorii, testów - krótko mówiąc można dzięki tej opanować zasady rządzące tym językiem - a nie są one tak naprawdę trudne. Do sprawdzenia wiedzy warto zainstalować English Level Checker. Można w ten sposób określić poziom znajomości języka. Takich apek jest dużo więcej.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-03-15 o 19:00

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

mFiszki jest bardzo ciekawa - sam korzystałem. ale nie ograniczałbym się. Takich aplikacji naprawdę jest dużo

Początkujący Avatar irvina
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła Reputacji
    0

AnyMemo
    AnkiDroid
    Supermemo
    Fiszkoteka

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A ja polecam Busuu oraz Duolingo

Zaawansowany uczestnik Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Aplikacji jest bardzo dużo, ale jako wsparcie nauki. Najlepiej zapisać się do dobrej szkoły językowej. To znacznie skuteczniejsza metoda nauki.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Fart - a zastanowiłeś się, że może Piotr chciałby pouczyć się w wolnej chwili, lub gdy ma ochotę czy jedzie pociągiem? Sytuacji jest wiele. Szkoła językowa sporo kosztuje, zabiera też sporo czasu, nie tylko na zajęciach ale także na ćwiczenia domowe. Jeśli by rzeczywiście potrzebował szkoły to by tam poszedł, ale wspominając o tablecie widać, że nie miał tego na myśli.

Zaawansowany uczestnik Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Faideve Zobacz post
    Fart - a zastanowiłeś się, że może Piotr chciałby pouczyć się w wolnej chwili, lub gdy ma ochotę czy jedzie pociągiem? Sytuacji jest wiele. Szkoła językowa sporo kosztuje, zabiera też sporo czasu, nie tylko na zajęciach ale także na ćwiczenia domowe. Jeśli by rzeczywiście potrzebował szkoły to by tam poszedł, ale wspominając o tablecie widać, że nie miał tego na myśli.
    Ależ oczywiście. I w sumie o tym pisałem. Aplikacje są świetne, ale jako wsparcie. Rzetelnej nauki nie zastąpią. Oczywiście może czuje się na siłach i sobie poradzi, ale...

Siła Reputacji
    0

Zgadzam się, że trzeba łączyć wszystkie metody razem, wtedy daje to najlepsze rezultaty. Jeśli chodzi o uczenie się słówek w aplikacji to ważne, by uczyć się tłumaczeń słówek z polskiego na angielski, bo ucząc się tłumaczeń z angielskiego na polski daje nam to rozumienie, ale jakoś słówka się nie przypominają w mowie. Ucząc się słówek ważny jest kontekst użycia, czyli przykładowe zdanie ze słówkiem a nie tylko same tłumaczenie, mają to np. aplikacje Supermemo czy Langmission.

kurkuma
    Gość

Korzystałam z Duolingo, ale przeszkadzały mi zadania na głośne mówienie. Nie zawsze są przecież do tego warunki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia