Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Bromek4
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Jak sprawdzić czy jestem w bik

A można tak normalnie poprosić o raport z BIK kogoś innego bez jego zgody?

Początkujący Avatar Desuuu
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Siła Reputacji
    0

Z tego co wiem to tylko firmy mogą sprawdzać po wykupieniu jakiś tam pakietów chyba każdego.

Bromek4
    Gość

Cytat Napisał Desuuu Zobacz post
    Z tego co wiem to tylko firmy mogą sprawdzać po wykupieniu jakiś tam pakietów chyba każdego.
    No też mi się właśnie wydaje, że na wój temat to tak ale na czyiś to raczej nie powinni udostępniać takich danych

Ramecki
    Gość

Ludzie, poczytajcie sobie najpierw opinii na temat wszystkich tych pożyczek, w internecie macie chyba wszystkie firmy więc warto sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 20-05-15 o 09:06

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Swój raport BIK, możesz zdaje się pobrać raz w roku za darmo (najlepiej upewnij się u źródła).

paul89687
    Gość

Moim zdaniem sprawa jest prosta – albo miałeś dług i możesz czuć się zagrożony, albo nie miałeś jeszcze zaległych kredytów do spłaty, więc nie ma się czym przejmować – to prawdopodobnie spam. No ale jeśli zdarzyło Ci się nie płacić czegoś na czas, to może faktycznie coś jest na rzeczy? Ja bym sprawdziła. Moja koleżanka kiedyś siebie sprawdziła w BIK i się okazało, że ma jakieś zaległe niezapłacone rachunki. I zaczęła się z nią kontaktować firma windykacyjna… W jej przypadku był to (link do spamu, a jak wiadomo ze spamujacych stron nie warto korzystać). Na szczęście dało się rozłożyć na raty całe szczęście, więc wszystko skończyło się dobrze.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 20-05-15 o 09:07

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Ostatnio w sieci pojawiło się dużo oszustów próbujących wyłudzić dane bądź pieniądze, trzeba uważać na tego typu wiadomości.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Bromek4 Zobacz post
    Zastanawiam się nad tym, jak sprawdzić czy jestem w bik bo ostatnio dostałem dziwnego maila, że moje nazwisko pojawiło się w BIK i numer telefonu żeby zadzwonić o sprawdzić.
    A na 100% nie mam żadnych zaległych rachunków czy mandatów. Za co tam mogłem trafić i jak sprawdzić ten bik za darmo?
    Dzień dobry,
    Przede wszystkim pragnę uczulić, że BIK nie wysyła maili z takimi informacjami. Prowadzi jedynie korespondencję ze swoimi klientami związaną z usługami i produktami z jakich korzystają.
    Przykładem takiej korespondencji są Alerty BIK.
    Poza tym - BIK bywa często mylony z BIG-ami, czyli biurami informacji gospodarczej, które prowadzą rejestry dłużników. BIG-i zbierają dane o wszelkich przeterminowanych zadłużeniach osób i firm wobec np. gazowni, telewizji kablowych, operatorów sieci telefonicznych itp. Do Biura Informacji Kredytowej (BIK), w odróżnieniu od BIG trafiają informacje o wszystkich zobowiązaniach kredytowych, tzn.: kredytach lub pożyczkach, liniach debetowych w koncie osobistym, kartach kredytowych oraz o kredytach, które zostały poręczone.
    Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja historia w BIK, możesz to sprawdzić w prosty sposób za pośrednictwem strony internetowej, zakładając bezpłatne Konto Próbne. Znajdziesz tam informacje na temat wszystkich swoich aktualnych i spłaconych zobowiązań. Możesz również pobrać Informację Ustawową, która przysługuje każdemu bezpłatnie raz na 6 miesięcy.

Pozdrawiam
    eRzecznik BIK

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dobrze, że tu trafiłam bo właśnie też ostatnio dostałam taką dziwną wiadomość. Ja się tylko zastanawiam skąd te spamerskie strony biorą moje dane? Zawsze zastrzegam, ze nie życzę sobie żadnych informacji handlowych, promocyjnych, itp że nie zgadzam się na przekazywanie ich dalej a ten szit za przeproszeniem i tak spływa..
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 28-05-15 o 14:31

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Niestety ale często trzeba akceptować wiele regulaminów, których ludzie w ogóle nie czytają, a tam są właśnie info o pobraniu danych itd.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia