Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    mezo
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Która cyfrówka lepsza?

Generalnie mam do wydania około 2 tys zł. Szukam czegoś fajnego - czym mógłbym robić zdjęcia na co dzień zarówno dla klientów, prywatnie i na fotoblog który prowadzę. Możliwość nagrywania filmów nie jest konieczna. Zastanawiałem się nad tymi trzema modelami:
    Nikon D5100 + 18-105 VR - http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2231447
    Sony DSC-HX400 - http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/9533593
    Canon EOS 600D + 18-55 IS II kit - http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/1938466
    Każdy z nich posiada podobne funkcjonalności i ma swoje wady i zalety... Czy jest tutaj jakiś fotograf który pomógłby mi rozstrzygnąć ten dylemat? A może jeszcze coś innego?

Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

Odp: Która cyfrówka lepsza?

Coś mi się wydaje że ta 2 może okazać się lepsza

Początkujący Avatar osnia
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Fotografem nie jestem, ale od kilku lat bawię się w fotografowaniem.
    Ze swojego doświadczenia wiem jedno. Nikt Ci dobrze nie doradzi. Dlatego moim zdaniem najlepiej jest wziąć aparat i trochę się nim pobawić. Mnie wszyscy nakłaniali na Nikona. Mimo wielu zalet, jednego z modeli, które brałam pod uwagę zdecydowałam się na Sony Alfa 58. Z tym aparatem po prostu dobrze mi się pracuje. Jest dla mnie poręczny i funkcje są przejrzyste. Ale znam ludzi, którzy tak samo będą mówić o Nikonie czy Canonie. Dlatego naprawdę, jeśli możesz idź do Saturna na wystawę i postój te godzinkę, ale pobaw się funkcjami Wtedy najłatwiej zadecydować.

PS.: Jeśli decydujesz się na Sony pamiętaj, że akcesoria do tej parki nie należą do najtańszych.

Pozdrawiam!

Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Witam,

Kiedyś była przed podobnym problemem. Od czego zacząć. Mój wybór padł na Nikona. Na Twoim miejscu dobrze bym się zastanowiła czy na pewno d5100, lepiej dołożyć do tego i kupić d7100. Obiektyw, kup sobie np. używaną 35mm. 1.8 lub 18-105mm (chyba najbardziej uniwersalny). Weź jeszcze pod uwagą że w d7100 masz wyświetlacz monochromatyczny co jest mega ułatwieniem przy ustawianiu iso, przysłony, migawki, itp.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osnia Zobacz post
    zdecydowałam się na Sony Alfa 58. [...] Jeśli decydujesz się na Sony pamiętaj, że akcesoria do tej parki nie należą do najtańszych.
    A mnie właśnie cena (również mam Alfę 58) przekonała do zakupu. Ceny akcesoriów nie są niskie, ale też nie są jakoś zabójczo wysokie. Dla mnie, dla amatora w fotografii ten właśnie wybór okazał się najlepszy. Mam, co potrzebuję i nie zabiłem kieszeni

monikawro
    Gość

Ja bym postawiła na lustrzankę cyfrową. Może kosztuje trochę więcej, ale to dobra inwestycja

Początkujący
    Mieszka w
    Bielany
    Siła Reputacji
    0

No lustrzanka cyfrowa super sprawa

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

W obecnych czasach wyłącznie bezlusterkowce
    https://intothewed.pl/

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia