Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Bezpieczne komputery dla firmy

W najbliższym czasie planuje w mojej firmie wymienić komputery. Firma jest niewielka – liczy cztery osoby. Priorytetem jest dla mnie bezpieczeństwo danych. To wszystko po przykrych doświadczeniach, kiedy pewnie firmowe informacje dostały się w niepowołane ręce za sprawą roztargnionego pracownika. W związku z tym zastanawiam się czy nie skorzystać z któregoś z rozwiązań w chmurze i nie przechowywać danych właśnie tam.

Co myślicie na ten temat? Czy według Was rozwiązania w chmurze gwarantują większe bezpieczeństwo firmowych danych?

sasayaku4
    Gość

Odp: Bezpieczne komputery dla firmy

Większych nie gwarantuje, ale wygodniejsze na pewno. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczać sieć, to polecałbym Firewall ale sprzętowy w postaci gotowego sprzętu, zaś na przechowywanie plików to albo chmura, ale dysk w serwerze w macierzy RAID, który w przypadku awarii jednego dysku umożliwi odczyt danych z drugiego

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A czy nie jest tak, że w rozwiązaniach w chmurze tworzone są kopie zapasowe danych i przechowuje się je na oddzielnych urządzeniach?
    Czyli przejście do chmury i tak gwarantuje mi rozwiązanie, o którym piszesz (awaria jednego dysku umożliwi odczyt danych z drugiego), a do tego będzie dla mnie znacznie tańsze?

sasayaku4
    Gość

Jeszcze nie zgłębiłem zagadnienia chmury. Ale na pewno jest możliwość zrobienia kopii zapasowych bo inaczej to nie było by sensu w to inwestować
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 05-07-15 o 12:35

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Interesowałem się trochę rozwiązaniami w chmurze - znalazłem na przykład rozwiązanie, które pozwala nie tylko na przechowywanie danych w chmurze, ale przeniesienie do chmury całego komputera wraz z systemem operacyjnym. Nie wiem czy to sprawdziłoby się w moim przypadku, ale na pewno pozwoliłoby zwiększyć bezpieczeństwo, a poza tym taki komputer w chmurze pozwala na pracę z dowolnego miejsca. Czyli mógłbym kończyć w domu to co zacząłem w pracy bez konieczności ciągłego przerzucania danych na pendrive’a i nadpisywania plików umieszczonych w różnych lokalizacjach.

mezo
    Gość

U nas mamy jedynie zainstalowane oprogramowanie Nod32... Nie mamy większych problemów z wiruskami.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tu nie tyle chodzi o wirusy, co o zabezpieczenie danych - np. przed nieuprawnionym dostępem.

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Myślę, że najważniejsze jest skzolenie pracowników i uświadamianie im, jak ważne są dane dla firmy. Bez świadomości pracowników nie ma szans na bezpieczeństwo.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przed ABW i podobnymi zabezpieczą cię MAC-i

Scablevoled
    Gość

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych to są tu generalnie dwa czynniki decydujące o temacie
    1. Sprzęt jaki wybierzesz do przechowwywania, dystrybucji i kopii zapasowej danych ( Nie zapominaj, że nawet najlepsze rozwiązania mają awarie) Trzeba to dobrze zaplanować.
    Dziś niewielkim kosztem można kupić urządzenia gdzie bez problemu poprzydzielasz odpowiednie prawa dostępu dla użytkowników i automatycznie wykonasz backup.

2. Czynnik ludzki. To najbardziej nieprzewidywalny ze wszystkich punkt. nigdy nie wiesz co komu do głowy strzeli. Przypadki są różne. Ludzie potrafią po złości pokasować dane lub nawet uszkodzić całe urządzenia. Najlepiej trzymać to w innym pomieszczeniu, a kopie zapasową jeszcze w innym.

Tak naprawdę nigdy nie zabezpieczysz się w 100 %

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia