Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Lightbulb Odp: Pomysły na oszczędzanie

Może to banalne, ale bardzo trudno jest zarabiać więcej, ale to właśnie oszczędzanie, czyli wydawanie mniej prowadzi nas po drodze do bogacenia się. Proszę tylko 3 miesiące spróbować oszczędzić małe kwoty, a po zsumowaniu wynik będzie zaskakujący.

Karolina
    Gość

Odp: Pomysły na oszczędzanie

Polecam blogi o oszczędzaniu bardzo popularne i merytoryczne!

Siła Reputacji
    0

trochę przecholowałem z wydatkami i musze sie ograniczyć. Podjąłem decyzję z rezygnacji w trzech ubezpieczeń na wypadek nowotworu, złamania i takie tam. Poza tym troche oszczędzę na wydatkach na zakupach. Narazie nie mysle o inwestycjach, bo nie mam pieniędzy na nie. W chwili obecnej pracuję i dorabiam ale dla mnie to i tak troche mało.

Cytat Napisał karolmeduza Zobacz post
    ja mam "przymusowe" oszczędzanie - polisa na zycie - inaczej bym chyba nic nie odłożył
    To chyba najpewniejsze oszczędzanie .Przychodzi termin i musisz płacić.

Uczestnik Forum Avatar MilkyStar
    Siła Reputacji
    0

Właśnie takie "duże" oszczędzanie długoterminowe to jedno, ale te małe kwoty na co dzień są równie ważne, jak nie ważniejsze. I wcale nie trzeba od razu głodować czy odmawiać sobie przyjemności - po prostu podejść z rozsądkiem Ja zazwyczaj staram się pilnować listy zakupów, ale wiadomo jak to jest jak wszystko kusi z półek... Ostatnio jednak zaczęłam korzystać z usług Szopi.pl i przyznam, że to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy też. Po prostu zamawiam to, czego faktycznie potrzebuję i tylko to dostarczają mi do domu. Myślę, że warto to rozważyć, o ile mamy możliwość, docenią zwłaszcza osoby zabiegane.

Ja polecam IKE albo IKZE. Dzięki temu można otrzymać ulgi podatkowe. Wytarczy ustawić stałe zlecenie i co miesiąc przelewać środki na inne konto.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Podstawową zasadą jest wydawanie mniej, niż się zarabia. Ponadto można sobie pomagać różnymi sposobami.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia