Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Chyba tylko duże firmy mają prawników na etacie.

mezo
    Gość

Można zastanowić się nad spólką. Niektórych odstrasza cała procedura zakładania ale można na przykład skorzystać z pomocy kancelarii, która zakłada już gotowe spółki, na przykład:
    (spam)
    Tutaj można zakupić spółkę. Za 3600 zł można się cieszyć gotową firmą.
    Dzięki spólce nie odpowiadamy własnym majątkiem w razie problemów a jedynie majątkiem spółki. Ma to wiele profitów.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-03-15 o 19:07

Ramecki
    Gość

Cytat Napisał fabrykantka Zobacz post
    Macie jakieś rozsądne pomysły na obniżenie kosztów prowadzenia firmy?
    Chodzi mi bardziej o wprowadzenie jakiegoś przemyślanego planu w życie, niż o jakieś jednorazowe działanie.
    Zawsze w Banku możesz otworzyć darmowe konto, na stronie (spam) macie porównanie takich kont i tam możecie sprawdzić, które konto najbardziej się opłaca.
    Zawsze to oszczędności.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-03-15 o 19:08

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Całkiem darmowe gdzie mają?

Cudak
    Gość

Chyba najlepszym sposobem będzie jednak zatrudnienie jednej firmy, zewnętrznej do obsługi działalności. U mnie korzystamy z usług (spam)
    Oferują zarówno doradztwo podatkowe, usługi księgowe, jak i możliwość skorzystania z kancelarii prawnej. W abonamencie wychodzi to taniej, niż gdyby do każdej usługi korzystać z innej firmy, albo wręcz zatrudniać innego pracownika.
    Dobrym sposobem na obniżenie kosztów może też być zamówienie audytu finansowego, wtedy będziemy przynajmniej wiedzieli, na czym stoimy.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-03-15 o 19:08

magrit
    Gość

przy działalności gospodarczej sprawdza się ekspercki system z modułami takimi jak podatek dochodowy, leasing finansowy i wiele innych. Internetowe poradniki prowadzą krok po kroku przez wyliczenia. Nawet jeśli nie znasz zagadnień księgowych wyliczy za Ciebie lub sprawdzi Twoje wyliczenia. Wychodzi taniej niż księgowa i biuro rachunkowe.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 27-04-15 o 23:01

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja dopiero przymierzam się do otwarcia jakiegoś biznesu, ale jak czytam te wypowiedzi to trochę mało konkretnych porad...poza tymi oczywistymi sprawami

waldi987
    Gość

Początki są trudne, ale bardzo ważne. Istotne jest, żeby już na starcie nie popełnić błędów, które później będą trudne do naprawienia. Zaczynałem jednoosobowo i nad każdym ruchem zastanawiałem się trzy razy, choć nieraz trzeba też było działać błyskawicznie. Dzisiaj mam kilkunastu pracowników a branża wymaga ciągłego podnoszenia ich kwalifikacji i uaktualniania strategii firmy. Oczywiście nie jestem omnibusem więc korzystamy z pomocy firm zewnętrznych specjalizujących się w w tego typu działaniach. Dzięki tego typu rozwiązaniom mogę zaryzykować stwierdzenie, że się udało, choć jak to w biznesie, nigdy nic do końca nie wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 30-09-15 o 21:38 Powód: wycieta reklama

Luk
    Gość

Na księgowości akurat bym nie oszczędzał Wszystko zależy od branży w jakiej sie działa. Każda ma inne koszty, inne procedury musi spełnić. Umowa najmu lokalu - renegocjuj, umowa na gaz/prąd - szukaj alternatyw, ZAIKS - wejdź w muzykę CC. Kup listwę z wyłącznikiem i podłącz do niej wtyczki Lampy energooszczędne... Sposobów jest sporo.

matild
    Gość

Proponuję przemyśleć koszty utrzymania biura. Może się okazać, że jest potrzebne tylko na kilka godzin. W większym mieście jeśli jest konieczność spotkania się z Klientem to zawsze można wynająć salkę konferencyjną od jakiegoś wirtualnego biura. Dzisiaj możesz mieć (wycięty spam) gdzie tylko chcesz
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 19-05-16 o 20:52

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia