Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    tuliusz
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Niszczenie dokumentów?

Witam was wszystkich.

Powiedzcie mi, jak to jest z tym naszym prawem. Dokumenty musimy trzymać 5lat, bo mogą się o nie upomnieć i chcieć sprawdzić. Po upływie 5 lat, jak mamy się ich pozbywać by było bezpiecznie? Użyć usługę niszczenie dokumentów od specjalistycznych firm czy wystarczy spalić w kominku stos papierów? :P
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 11-06-17 o 00:38 Powód: spam

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Niszczenie dokumentów?

Jak dla mnie zniszczenie to zniszczenie - bez znaczenia. Chyba, że musisz udowodnić ten fakt wobec któregoś z regulatorów - nie wiem jak to wygląda w poszczególnych kategoriach działalności...

szczeart
    Gość

Żadne instytucje nie mają nic do naszych dokumentów (po 5 latach), a niszczenie ich jest zasadne z prostego powodu: aby dane zawarte w nich nie dostały się w niepowołane ręce. Ileż to razy słyszy się o dokumentacji, zawierającej dane osobowe, którą "zniszczono" poprzez podarcie i wyrzucenie na śmietnik. Takie dokumenty trzeba przynajmniej 'zanonimizować', aby dane osobowe 'nie wyciekły'.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-03-15 o 16:01

NiszczarkiBiurowe
    Gość

Cytat Napisał szczeart Zobacz post
    Żadne instytucje nie mają nic do naszych dokumentów (po 5 latach)
    Zgadza się, ale jeśli ich nie zniszczysz i dane osobowe twoich kontrahentów dostaną się w niepowołane ręce to grozi Ci odpowiedzialność karna. Nikt nie nakłada na ciebie sposobu niszczenia takich dokumentów, ale prawo mówi, że trzeba je tak zniszczyć żeby nie dało się odczytać danych osobowych które się na nich znajdowały.

Piotr Benet
    Gość

My oddajemy do archiwum

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

zawsze lepiej jest mieć archiwum, za kilka lat coś się moze przydać A jaka gwarancja, zę firma od niszczenia dokumentów nie pali ich w piecu?

kili
    Gość

Rzeczywiście najlepiej trzymać ważne dokumenty gdzieś u siebie w bezpiecznym miejscu nawet po 5 latach, bo mogę się czasem przydać, a te mniej ważne po prostu zlikwidować w niszczarce.

aneta
    Gość

To zależy, jeśli są to prywatne dokumenty, to można sobie spalić w kominku, jak ktoś ma czas się tym bawić, ale jeśli są to dokumenty firmowe, to lepiej wynająć do tego firmę. Firma, która zajmuje się niszczeniem dokumentów zawsze wydaje protokół zniszczenia, który jest dowodem dla skarbówki, w razie gdyby miała ona jakieś "ale". Sama korzystałam z takiej usługi, przyjechali, zabrali, dużo nie zapłaciłam i problem mi się rozwiązał.

Cytat Napisał tuliusz Zobacz post
    Witam was wszystkich.

Powiedzcie mi, jak to jest z tym naszym prawem. Dokumenty musimy trzymać 5lat, bo mogą się o nie upomnieć i chcieć sprawdzić. Po upływie 5 lat, jak mamy się ich pozbywać by było bezpiecznie? Użyć usługę niszczenie dokumentów od specjalistycznych firm czy wystarczy spalić w kominku stos papierów? :P
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 11-06-17 o 00:37 Powód: wycięty spam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia