Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
    Piotr Benet
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Jak uczyć się angielskiego?

Po kilku latach jestem zmuszony powrócić do nauki tego języka. Jaka metoda nauki jest najskuteczniejsza? Szkoła językowa, indywidualne lekcje, fiszki, rozmowa na skype...?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jak uczyć się angielskiego?

W przypadku samodzielnej nauki słówek sprawdzoną metodą są tzw fiszki. Czyli zapisujesz sobie słówka a na odwrocie ich znacznie. Z gramatyką i umiejętnościami językowymi nie będzie już tak łatwo - z doświadczenia wiem, że trudno jest to ogarnąć we własnym zakresie. Możesz znaleźć sobie kogoś do rozmówek przez skype z innego kraju. Do pewnego momentu intensywnie to praktykowałam. Uczysz się mowy potocznej i slangu w ten sposób. Jeżeli chodzi o gramatykę to zawsze możesz skorzystać z oferty taka jak ta tutaj czyli indywidualne lekcje z lektorem z dojazdem do domu. Trochę droższa opcja niż w przypadku lekcji w szkole językowej, ale zdecydowanie więcej się nauczysz w ten sposób.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 26-05-15 o 12:27

karolpiegzik
    Gość

Kolega wspominał mi, że najlepszą motywacją do nauki i jego sposobem był wyjazd z taką wiedzą jaką ma i oczywiście fiszkami i jakoś musiał sobie radzić. Coś jeść, pić, gdzieś się przespać. Instykt przetwania wymusił na nim intensywną naukę.

Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Fiszki nie są najlepsze, mogą być co najwyżej dodatkiem. Najlepiej zapamiętuje się słówka w kontekście a nie same.
    Generalnie nic nie zastąpi dobrego nauczyciela, ale jak ma się dużo samodyscypliny można spróbować uczyć się samemu. Niewielu ludziom udaje się jednak systematycznie uczyć się samodzielnie.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ciężko określić, która jest najskuteczniejsza. W szkole uczono mnie gramatyki, mało było rozmowy. Teraz jak zasiadłem to po prostu słuchałem rozmowy po angielsku przetłumaczonym zdaniem, łatwiej się przyswaja, jeżeli chodzi o mnie
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 26-05-15 o 12:24

Bylaty
    Gość

A co sądzicie o takim pomyślę na samodzielną naukę angielskiego? http://blog.hepika.pl/nauka-jezykow/...-angielskiego/
    Według mnie ten sposób wydaje się bardzo ciekawy

Zaawansowany uczestnik Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał bialyk Zobacz post
    Ciężko określić, która jest najskuteczniejsza. W szkole uczono mnie gramatyki, mało było rozmowy. Teraz jak zasiadłem to po prostu słuchałem rozmowy po angielsku przetłumaczonym zdaniem, łatwiej się przyswaja, jeżeli chodzi o mnie
    Tak wygląda edukacja polska.
    Dlatego potem musiałem sobie poradzić. Skuteczny był Speak Up. Szkoły językowe są droższe od fiszek, ale samodzielna nauka jest bardzo trudna i w sumie mało wydajna. Dobrego lektora nic nie zastąpi.

Bromek4
    Gość

Cytat Napisał magdarol Zobacz post
    bardzo fajna metoda żeby więcej ludzi z tego korzystało to byłoby fajnie
    Ja także korzystam z tego typu afirmacji do nauki i naprawdę sa rewelacyjne
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 26-05-15 o 12:28

simian raticus
    Gość

Mi tam angielski niepotrzebny! United Kingdom i USA mi się nie podobają! Wole po polsku z Polakami gadać! Angielski język jest obleśny!

Zaawansowany uczestnik Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał magdarol Zobacz post
    bardzo fajna metoda żeby więcej ludzi z tego korzystało to byłoby fajnie
    Życie mnie nauczyło, że większość rzeczy, które są za darmo zazwyczaj są niewiele warte.
    W przypadku uczenia się czegokolwiek jeszcze nikt nie wymyślił jak zastąpić nauczyciela. Owszem samodzielna nauka może coś dać, ale często kończy się niepowodzeniem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia