Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Brak połączenia WiFi duży problem ...

Witam.

Mam problem z połączeniem się z siecią WiFi na laptopie.
    Zacznę od początku.
    Laptop : Medion MD 96630 N
    System : Vista SP2
    Menadżer urządzeń : Karty sieciowe :
    802.11.n Wireless LAN Card
    AVM FritzWLAN USB Stick <tutaj działa internet z anteną WiFi podpiętą pod USB>
    Realtek RTL8101E Family PCI - E Fast Ethernet NIC

Sterowniki zainstalowałem już kilka razy i wszystkie różne - jedne z jakiegoś forum, jedne ze strony Ralink < podczas wyszukiwania sprzętu ściągnąłem program do wykrywania sprzętu i wykazało że mam kartę Network Card : Ralink Technology RT2860 802.11n Wireless LAN Card> i jedne ze strony producenta Mediona.

Następnie w cmd ipconfig all wyszło że : Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej stan nośnika - nośnik odłączony DHCP włączony, autokonfiguracja włączona.

W tym laptopie jest przycisk po prawej strony do włączania WiFi zaraz obok włącznika komputera, tylko że on nie działa, nie świeci.
    Próbowałem Launch Menadger ale też nie chce się włączyć.
    W menadżerze urządzeń urządzenie działa poprawnie.

P.S. Podczas instalacji sterów od Ralinka mam taki dodatkowy programik do łączenia się z WiFi na pasku zadań ale po najechaniu na niego pisze że IEEE 802.11 DISCONECTED Wlan.
    Przy próbach włączenia nic nie daje.Wpisywałem ręcznie SSID, hasło, typ zabezpieczeń WPA2-PSK i nic.

Router to TP-Link.

Nie mam pojęcia jak dziada włączyć.
    Proszę Was o pomoc.

Początkujący
    Mieszka w
    Oborniki
    Siła Reputacji
    0

Odp: Brak połączenia WiFi duży problem ...

Jeśli sprzęt jest na gwarancji, to może warto skontaktować się z serwisem. Jeśli np. kupiłeś go jako używanego, to możliwe, że padł po prostu odbiornik Wi-Fi, skoro żadne sterowniki nie działają. Polecam jeszcze raz sprawdzić sprzęt poprzez Everest Home Edition - może poprzedni program błędnie pokazał model karty sieciowej.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 28-05-15 o 15:16

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Zobacz czy ustawienia routera są zgodne z ustawieniami karty sieciowej. Może być tak, że router masz ustawiony na standard g, a kartę sieciową tak aby odczytywała tylko i wyłącznie standard n. Miałam niedawno ten sam problem i właśnie takie rozwiązanie mi pomogło.

Spróbuj też podłączyć internet po prostu kablem. Jeżeli będzie działał to bardzo prawdopodobne, że wystąpił tu problem, który opisałam wcześniej.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Czasem problem polega też na tym, że z neta ściąga się świństwo i wszystkie ustawienia w kopie przewraca do góry nogami.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się, dlatego najlepiej ściągać oprogramowanie tylko z zaufanych miejsc, a najlepiej ze strony producenta.

Zarthun
    Gość

Narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią może pomóc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu typowych problemów z połączeniem. Użycie tego narzędzia i, w razie potrzeby, uruchomienie pewnych poleceń związanych z siecią może pomóc w nawiązaniu połączenia. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz Rozwiązywanie problemów z siecią, a następnie wybierz pozycję Identyfikuj i napraw problemy z siecią na liście wyników. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie do rozwiązywania problemów, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeżeli problem dalej występuje skontaktuj się z dostawcą internetu. W upc możesz to zrobić za pomocą strony https://www.upc.pl/pomoc/

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia