Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
    Bromek4
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Pomysł na biznes

A co do pomysłu na biznes - bo pewnie tutaj są świeżaki jak i ja - jakie konto do pieszego biznesu wybrać? tutaj (link do spamu) pokazują, że najlepsze jest (zawartość spamu) - czy faktycznie tak jest?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-04-15 o 08:15

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Muszę przyznać, że jeszcze nie otwierałem konta biznesowego, więc w tej kwestii się nie wypowiem. Obecnie zajmuję kwestią lokalizacji no i zakupem licencji. Dowiedziałem się, że jeśli uda mi się otworzyć restaurację w ciągu roku od zakupu licencji, to zwrócą mi połowę jej kosztów.

Obserwator Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kazik Zobacz post
    Fart, muszę przyznać, że kompletnie się na tym nie znam, a lokal gastronomiczny wydaje mi się stabilniejszy jeśli nie znasz się na czymś. W Subwayu oferują szkolenia pomoc itp, zresztą żeby akurat otworzyć gastronomiczny lokal nie potrzeba żadnej specyficznej wiedzy- a w każdym razie większej od tej "normalnie" potrzebnej przy zakładaniu własnego biznesu.
    Wszystko zależy od miasta. Gastronomia nie jest łatwa, a nawet w przypadku małych lokali przez ok. 2 lata raczej dokładasz do tego biznesu niż coś z niego wyciągasz.
    To oczywiście jest zupełnie coś innego niż doradztwo kredytowe, które nie wymaga aż tak wielu inwestycji. A w przypadku wejścia pod skrzydła większego gracza, o czym było wcześniej, również możesz skorzystać ze szkoleń e-learningowych. Inna sprawa, że na kredytach, jak również prowadzeniu gastronomii minimum wiedzy jest wymagane.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Według mnie najlepszym pomysłem na biznes jest wyszukanie luki na rynku i wypełnienie jej. Drugim sposobem zainteresowania klienta jest zaproponowanie mu sprawdzonych produktów z których będzie zadowolony po zakupie. Wiąże się to ze znalezieniem odpowiedniej hurtowni - sam korzystam z jednej z nich, które umożliwią sprzedaż sprawdzonych towarów. Nie od dzisiaj wiadomo że zadowolony klient wraca do sklepu i robi tam kolejne zamówienia
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-04-15 o 08:15

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Otwierając gastronomiczny biznes we franczyzie, typu właśnie subway, też wchodzisz "pod skrzydła" dużego gracza- w metaforycznym sensie dostajesz całą wiedzę od sieci o tym, jak prowadzić lokal, pomoc i wsparcie, różne szkolenia itp. A zaproponowałem Ci właśnie subwaya, bo to inny lokal gastronomiczny, niż wszystkie- tu nie musisz być szefem kuchni i ekspertem od oczekiwań klienta, wystarczy, że masz zmysł biznesowy i umiesz słuchać na szkoleniach

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dzięki za odpowiedzi!
    No rzeczywiście oferta Subway wygląda porządnie, zwłaszcza po tym jak zaprosili mnie na seminarium informacyjne i wszystko miałem dość precyzyjnie i... zrozumiale wyłożone. Fajne jest to, że nie mają żadnych haczyków, ukrytych kosztów albo dziwnych wymagań co do lokalizacji jak niektóre inne sieci franczyzowe.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

a ile kosztuje licencja w subwayu? Bo nie widzę, żebyś o tym pisał.

Obserwator Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Wolę raczej coś w rodzaju partnerstwa niż typowe franczyzy, bo niestety widzę na osiedlu ile gastronomii i spożywczaków we franczyzie upada. Najlepiej liczyć przede wszystkim dla siebie.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja gastronomii w ogóle nie czuję, nie mój temat zupełnie.Najlepiej to bym chciał dwa biznesy połączyć jakby się dało. Pierwszym byłaby multiagencja pod logo CUK ,a drugim coś co by można powiązać - szukam pomysłu. Warunkiem jest żeby tak jak w przypadku CUK nie trzeba było dużych środków na start.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Według mnie bar mleczny byłby dobrym pomysłem Polskie jedzenie po niskich cenach, ze znalezieniem kucharza bądź kucharek też nie miałbyś problemu, poza tym ludzie mają sentyment do tego typu lokalów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia