Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Piotr Benet
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Która porównywarka kredytów jest bardziej obiektywna?

Czy można liczyć na obiektywność ze strony porównywarek kredytowych? Przyjrzałem się dokładnie dwóm największym czyli http://www.comperia.pl/ oraz http://www.bankier.pl/
    Pytam jako osoba zainteresowana tym tematem, ponieważ wkrótce czeka mnie podjęcie decyzji w sprawie zakupu mieszkania... i nie chciałbym przepłacić. Planuję zakupić około 60 m kw (3 pokoje) na Białołęce lub Bielanach. Tak tak, wiem, że daleko ale odległość w moim przypadku nie stanowi problemu. Poza tym są już plany podciągnięcia metra. Będę wdzięczny za wasze doświadczenia w tej sprawie.

pepka
    Gość

Odp: Która porównywarka kredytów jest bardziej obiektywna?

Ja ostatnio brałam kredyt na kupno mieszkania. Podobnie jak Ty szukałam ofert w tych dwóch porównywarkach. Jako, że podały mi one różne dane to wybrałam się do banku. Okazało się, że oferta comperii była korzystniejsza. Więc może też tak będzie w Twoim przypadku, ponieważ ja mogłam jej wierzyć. A jakiej wysokości chcesz wziąć kredyt? Zdajes sobie sprawę że w tej chwili musisz meć 5% wkładu własnego?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No i pamiętaj też o programie Mieszkanie dla Młodych. Fakt, że trzeba spełnić w nim kilka warunków (odpowiedni wiek, mieszkanie musi być deweloperskie i w odpowiednich limitach kwotowych), ale singiel może liczyć na 10% dopłatę a małżeństwa lub osoby z dziećmi na 15% dopłaty. Lepszy rydz niż nic.

Piotr Benet
    Gość

W moim przypadku MdM raczej odpada. Zbyt dużo warunków zaporowych.

A w której z powyższych porównywarek (comperia czy bankier) znajdę lepsze oferty? Czy nie ma to większego znaczenia?

pepka
    Gość

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Jakieś znaczenie ma to na pewno. Jak pisałam wcześniej skorzystałam z obu porównywarek i później okazało się, że oferta przedstawiona przez comperia była korzystniejsza. Dostałam bardzo podobną w banku. Może i w Twoim wypadku się sprawdzi

Początkujący
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Ja nie polecam porównywarek bo nie uwzględniają wielu innych czynników w danym momencie: koszty ubezpieczenia, polis na życie, innych które podnoszą ratę kredytu nawet o 100 zł. W moim wypadku jak brałem kredyt hipoteczny zgłosiłem się do placówki dk notus. Ludzie tam są kompetentni, dostajesz szereg ofert łącznie już z harmonogramem spłat w tym porównanie cen ubezpieczeń, to czy musisz otworzyć konto w banku, czy musisz brać kartę kredytową, itd. Czynników jest multum, tamtejsi doradcy fajnie to obrazują.

Maciejo
    Gość

Jeżeli miarą obiektywności jest między innymi liczba banków uwzględnionych w takim porównaniu kredytów, to z pewnością Comperia jest bardziej obiektywna. Mam na myśli kredyty hipoteczne, o gotówkowych się nie wypowiadam.

Początkujący Avatar Hishave
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam bankier. Ogólnie mam do nich większe zaufanie niż do comperii, pomimo mniejszej ilości banków robią to rzetelniej. A jeśli to Cię nie zadowala to jedyne co Ci pozostaje po poszperać na forach bankowych i poszukać opinii ludzi o każdym z banków. Znacznie więcej trudu ale dokopiesz się rzetelniejszych informacji i przypadków.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie polecam porównywarek, bo one nie uwzględniają wszystkiego. Dlatego zawsze najlepsza będzie forma pośrednictwa kredytowego. Jak brałem kredyt na samochód poszedłem do Idea Expert. Ocenili moje możliwości i pomogli w wyborze najlepszej oferty. I tak powinieneś zrobić. Porównywarka na początek, ale potem doradca, którego możesz zadręczać pytaniami.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Znając życie, to żadna bo bazują one tylko na bazowym oprocentowaniu i nie uwzględniają innych czynników. Ale do wstępnej analizy polecam Comperię

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia